Pēc Pjēra Gazlī paaugstināšanas amatā uz “Red Bull” vienību, “Toro Rosso” komandā uz 2019. gada Formula 1 sezonu parādījusies brīva vakance. Kamēr jauno braucēju sistēma vēl nav izaudzinājusi F1 materiālu, pie vietas atpakaļ komandā varētu tikt Daņila Kvjats.

Krievu sportists čempionātā ienāca 2014. gadā tieši ar “Toro Rosso” komandu pēc titula izcīnīšanas GP3 čempionātā. Lai gan debijas sezonā neizdevās pārspēt komandas biedru Žanu Ēriku Verņē, tieši Kvjats tika izraudzīts par Sebastiana Fetela aizvietotāju “Red Bull” komandā. Tas gan notika tieši tad, kad komanda bija dziļākajā bedrē un pat līdzvērtīgs sniegums Daniela Rikjardo iespētajam ļāva uz goda pjedestāla kāpt tikai divas reizes. Savu vietu komandā Kvjatam nācās atdot jaunajam Maksam Verstapenam, kam sekoja pamatīgs psiholoģiskais sagruvums un ļoti blāvs 2016. gada sezonas turpinājums un 2017.gada ievads, kā rezultātā krievu sportists pērn tika atbrīvots no komandas vēl pirms sezonas beigām.

Tam sekoja pāreja uz “Ferrari”, kur Kvjats strādāja par attīstības braucēju. Pagājušajā nedēļā “Ferrari” komandas vadītājs Mauricio Arivabene manīts veicam pārrunas ar “Red Bull” motorsporta daļas padomnieku Helmutu Marko.

Skaidrības ap “Toro Rosso” sastāvu nākamajai sezonai joprojām ir maz. Brendons Hārtlijs vēl nav sevi pierādījis pietiekami, lai nodrošinātu kontrakta pagarinājumu, kamēr no “Red Bull” jauno braucēju programmas teorētiskas izredzes sakrāt superlicencei nepieciešamos punktus ir tikai Danielam Tiktumam, ja viņš šogad uzvar Eiropas F3 un šoziem Toyota Racing Series čempionātos.

Līdz ar to “Toro Rosso” komanda izskata vairākas alternatīvas, ieskaitot tās bijušo braucēju un Formula E čempionu Žanu Ēriku Verņē, “Ferrari” testpilotu Antonio Džiovinaci, “McLaren” sistēmā esošos Stofelu Vandūrnu un Lando Norisu, kā arī “Honda” virzītus talantus.