“Red Bull” braucējs Makss Verstapens ir pārliecināts, ka Itālijas Grand Prix sacīkšu tiesneši veikuši nepareizu lēmumu sadursmē sodot viņu, nevis Valteri Botasu.

Desmit apļus pirms Itālijas Grand Prix finiša Makss Verstapens atradās trešajā pozīcijā, taču viņu starta finiša taisnē ar svaigākām riepām centās apsteigt “Mercedes” braucējs Valteri Botass. Verstapens izspieda somu ārmalā, liekot viņam izbraukt caur drošības joslu. Incidenta rezultātā Verstapenam tika piemērots 5 sekunžu sods. Lai gan “Red Bull” formula finiša līniju šķērsoja trešajā vietā, tas lika atkāpties uz piekto pozīciju aiz Botasa un Sebastiana Fetela.

Es devu Botasam pietiekami daudz vietas. Ja ar to nepietiek un viņš vienalga uzsit man pa riteni, tad es vairs neko nevaru padarīt. Beigu beigās es biju tas, kurš saņēma sodu. Kad viņš mani pirmoreiz centās apsteigt, es izbraucu samērā plaši.

Varbūt tādēļ tiku pie soda. Taču pat ja tā, uzskatu, ka tas ir negodīgi, jo sods tika piešķirts nekavējoties. Man ir tiesības atgriezties kreisajā pusē bremzēšanas laikā, kamēr vien atstāju pietiekami daudz vietas viņa mašīnai. Un tieši tā es rīkojos. Kad biju ticis pie soda, zināju, ka savu pozīciju negrasos atdot. Ja jau tā esmu ticis pie soda, tad jebkurā gadījumā būšu piektais. Man nebija ko zaudēt,” norāda Verstapens.

Noskaties: Valteri Botasa un Maksa Verstapena sadursme Itālijā

Protams, Valteri Botass nepiekrita Verstapena skatījumam uz radušos situāciju. “Uzskatu, ka man bija vairākas apdzīšanas izdevības. Pirmajā es devos iekšmalā, bet viņš nogrieza līkumu un palika man priekšā. Otrajā reizē ir ļoti skaidri noteikumi – līdzko aizsargā savu trajektoriju, ja blakus parādās vēl viena mašīna, tai jāatstāj vieta. Skaidrs, ka viņš to neatstāja, tādēļ mēs saskārāmies un viņš saņēma sodu. Tas ir vienkāršs noteikumu punkts, tādēļ viņš bija jāsoda.