Pēc kārtējās nesaprašanās starp abiem “Racing Point Force India” braucējiem, kas noveda pie savstarpējas sadursmes Singapūras Grand Prix izcīņā, komandas vadītājs Otmars Safnauers norādījis, ka abiem braucējiem turpmāk būs liegta cīņa trasē.

Abi grēkāži jau pērn vairākkārt nesadalīja trasi, radot papildus spriedzi komandas iekšienē, tomēr šogad situācija nomierinājās un abu braucēju vidū nesaskaņas vairs nebija jūtamas līdz avārija pirmā apļa trešajā līkumā lika izstāties Estebanam Okonam.

Safnauers norādīja, ka Serhio Peresam šai situācijā vajadzēja atstāt vairāk vietas, zinot, kur atrodas Okons, jo viņam esot bijusi iespēja doties tuvāk līkuma iekšmalai. Safnauers gan piebilda, ka arī Okons nostādīja Peresu ļoti sarežģītā situācijā, kas rezultējās ar sadursmi. Komandas iekšienē par vainīgu atzīts Peress, jo cīņa esot notikusi ar komandas biedru. Safnauers piebilst, ka citos gadījumos viņš atbalstītu tiesnešu lēmumu klasificēt šo kā sacīkšu incidentu.

“F1LV

Okons vēlāk atzina, ka Peress pēc sacīkstēm viņam ir atvainojies, tomēr norāda, ka negadījums tik ātri vien netiks aizmirsts. “Vienīgais, ko šobrīd redzu, ir fakts, ka mums abiem vajadzēja pārliecinoši tikt punktos. Tā vietā uz mājām dodamies ar 0 punktiem. Mums bija ātrums, tādēļ situācija ir briesmīga.

Šis gan nebija vienīgais incidents, kurā Peress aizvadītajā posmā bija iesaistīts. Par sadursmes izraisīšanu ar “Williams” braucēju Sergeju Sirotkinu “Racing Point Force India” braucējs tika sodīts ar izbraukšanu cauri boksu celiņam. Peress atzinis, ka sods bijis atbilstošs un viņš uzņemas vainu par notikušo.

Veicu manevru, nosedzot iekšmalu, ātrāk kā parasti, tādēļ domāju, ka sods ir adekvāts. Spraigi cīnījāmies un viņš ļoti agresīvi nosedza iekšmalu, kā arī mainīja trajektoriju bremzēšanas laikā un vairākkārt sabloķēja riteņus. Kad centos viņu apdzīt, atradāmies pārāk tuvu viens otram,” stāsta Peress.

Par sadursmi ar Sergeju Sirotkinu sacensību tiesneši nolēma piešķirt Peresam 3 soda punktus. Pēdējā gada laikā Peress sakrājis piecus punktus (ieskaitot Singapūras GP), līdz ar to šobrīd neatrodas riska zonā, lai tiktu diskvalificēts.