“Chip Ganassi Racing” komanda ir paziņojusi, ka zviedrs Fēlikss Rozenkvists kļūs par vienības pilnas sezonas pilotu uz 2019.gada gada sezonu un startēs kopā ar IndyCar čempionu Skotu Diksonu.

26 gadus vecais Rozenkvists 2015.gadā kļuva par Eiropas Formula 3 čempionu, bet vēlāk startēja DTM sērijās un FIA Formula E čempionātā, kur “Mahindra” komandas sastāvā izcīnīja 3 uzvaras. Vēl pirms tam zviedrs ir guvis divas uzvaras abās prestižākajās Formula 3 sacīkstēs: gan Masters of Formula 3, gan Makao Grand Prix.

Foto: TOI Sports

“Ja teikšu, ka esmu sajūsmā, tad tas būs par maz teikts,” paziņoja pats Rozenkvists, kura menedžeris ir bijušais Formula 1 pilots Stefans Johansons, kurš vēlāk startēja arī IndyCar (CART) čempionātā. “Esmu sekojis komandai jau ilgus gadus un tieši tādā organizācijā vienmēr esmu vēlējies starādāt.”

“F1LV

2016.gada sezonā Rozenkvists startēja IndyLights čempionātā “Belardi Auto Racing” komandas sastāvā un 10 sacīkstēs, kurās piedalījās, guva 3 uzvaras. Tajā un nākamajā sezonā zviedrs aizvadīja testus arī “Chip Ganassi Racing” sastāvā Midohaijo trasē.

“Fēlikss jau ir iepazinies ar mūsu komandu un strādājis pie mums pāris testos, tāpēc mūsu inženieri viņu pazīst un ir sajūsmā par viņa spējām trasē,” paziņoja komandas boss Čips Ganasi.

2019.gada IndyCar sezonā būs 17 sacīkstes. Sezona sāksies 10.martā Sanpītersburgā, bet noslēgsies 22.septembrī Laguna Seka trasē. Nākamgad 103.reizi tiks aizvadīta arī Indianapolisas 500 jūdžu sacīkste un IndyCar pirmo reizi paviesosies arī Ostinas trasē, Teksasā, kur notiek F1, MotoGP un WorldRX čempionāta posmi. Nav izslēgts, ka nākamgad čempionātam pievienosies arī Fernando Alonso.