“Toro Rosso” komanda apstiprinājusi savu 2019. gada Formula 1 sezonas braucēju sastāvu. Līdzās Daņilam Kvjatam uz starta stāsies viens no aizvadītās F2 sezonas spožākajiem talantiem Aleksandrs Albons.

Aleksandrs Albons ir dzimis Londonā, taču viņa māte nāk no Taizemes un tieši ar šīs Dienvidāzijas valsts piešķirto licenci viņš piedalījās junioru kategoriju formulu čempionātos. Albona tēvs Naidžels pats savulaik bija autosportists, piedaloties Lielbritānijā populārajā BTCC salonautomobiļu čempionātā. Pagaidām nav zināms, vai F1 viņš pārstāvēs Taizemi vai Lielbritāniju.

Albons sevi uz motorsporta skatuves īpaši spoži pieteica pirms diviem gadiem, kad līdz pat pēdējam GP3 sezonas posmam cīnījās par čempiona titulu, piekāpjoties vienīgi Šarlam Leklerkam, kurš nākamsezon startēs “Ferrari” komandas sastāvā. Šogad Albons aizvadīja savu otro sezonu Formula 2 čempionātā. Sezonas laikā tika izcīnītas 4 uzvaras un kopvērtējumā ieņemta trešā vieta aiz vēl diviem nākamās sezonas debitantiem Džordža Rasela un Lando Norisa.

Sajūtas, ka nākamsezon būs jāstartē Formula 1 čempionātā ir neaprakstāmas. Visu savu karjeru esmu gājis pa kalniem un bedrēm. 2012. gadā “Red Bull” izmeta mani no jauno braucēju programmas. Tai brīdī zināju, ka ceļš uz F1 būs daudz grūtāks. Strādāju ļoti smagu un centos atstāt iespaidu katru reizi, kad kāpu mašīnā. Man jāsaka liels paldies “Red Bull” un Helmutam Marko par noticēšanu manām spējām un otrās izdevības piešķiršanu. Allaž esmu bijis traks uz motorsportu. Mans sapnis par Formula 1 sākās, kad es pirmoreiz iekāpu mašīnā. Gūt šādu izdevību ir satriecoši,” stāsta 22 gadus vecais Albons.

Īpatnēji, ka rudenī Albons jau paguva vienoties ar “Nissan” par startēšanu Formula E čempionātā, jo nekas neliecināja, ka F1 atradīsies brīva vieta talantīgajam braucējam. Līdz elektroformulas testiem viņš gan netika un šodien tika oficiāli lauzts abu pušu līgums, kas pavēra iespēju “Toro Rosso” oficiāli apstiprināt Albona pievienošanos. Paredzams, ka viņa vietu Formula E čempionātā ieņems brits Olivers Roulands.

Līdz ar to “Toro Rosso” komandā nākamsezon startēs divi braucēji, kuri iepriekš jau bijuši atbrīvoti no jauno talantu akadēmijas, jo otru formulu vadīs krievs Daņila Kvjats. Šis ir jau trešais šāds precedents neilgā laikā, jo šogad otrā izdevība tika dota Brendonam Hārtlijam.