Ar uzvaru Tempelhofas lidlaukā notiekošajā pirmajā Berlīnes ePrix braucienā Formula sezonas līderis Antonio Fēlikss da Kosta nostiprinājis savu pozīciju čempionāta kopvērtējumā pēc ļoti spraigiem notikumiem sacīkšu pēdējos apļos.

Sezonas vadošajai komandai “DS Techeetah” Berlīnes ePrix I pirmais brauciens uzsākās perfekti – Antonio Fēlikss da Kosta un Žans Ēriks Verņē aizņēma pirmo starta rindu. Viņiem sekoja Andrē Loterers no “Porsche” un bijušais čempions Sebastians Buemi, kurš čempionātā piedalās “Nissan” sastāvā.

Startā da Kosta un Verņē nosargāja savas pozīcijas, kamēr Lotereram pēc vāja starta nācās pacīnīties par trešo vietu. Viņam izdevās ieņemt iekšmalu pirmajā pagriezienā un noturēt pozīciju. Drīz vien Buemi jau bija citas raizes, jo viņam garām tika “Mercedes” braucējs Niks de Vrīss, kuram, tāpat kā F1 komandas pārstāvjiem, mašīna bija krāsota melnos toņos.

“F1LV

Cīņā par 11. pozīciju ar Maksu Ginteru trases barjerās ietriecās “Virgin” pilots Robins Frinss. Trasē devās drošības mašīna un “DS Techeetah” braucēju pārsvars izzuda.

Buemi problēmas turpinājās, kad viņš nolēma doties cauri uzbrukuma režīma aktivizācijas zonai, taču nebija precīzs un izbrauciens pa ārmalu tika veikts lieki. Sems Bērds izmantoja izdevību un tika garām Buemi, īsi pēc tam, kad bija apdzinis Žeromu d’Ambrocio. Apli vēlāk arī Loterers pieļāva līdzīgu kļūdu, taču saglabāja savu pozīciju. Cīņā par trešo vietu Loterers un de Vrīss mainījās pozīcijām, līdz cīņā iesaistījās Bērds un ar uzbrukuma režīma priekšrocībām apsteidza de Vrīsu.

Veterāns Felipe Masa piedzīvoja avāriju. Viņa mašīnu izdevās nostumt malā, kamēr trasē tika izsludināts virtuālās drošības mašīnas periods. Īsi pirms tā sākšanās uzbrukuma režīmu aktivizēja Verņē, kamēr viņa komandas biedrs da Kosta to veica pēc sacīkšu atsākšanās. Uz mirkli abas “DS Techeetah” mašīnas atradās blakus viena otrai, taču da Kostam bija ātruma pārsvars un portugālis nosargāja pirmo vietu.

Sacīkšu pēdējos apļos satriecošu sniegumu demonstrēja Bērds, pakāpjoties līdz otrajai pozīcijai, tiekot garām de Vrīsam, Lotereram un Verņē. Tikmēr pagājušās sezonas čempionam Verņē sākās pamatīgas problēmas un viņš zaudēja pozīciju gandrīz katrā aplī, iekrājot pamatīgu rindu ar konkurentiem sev aizmugurē.

Tie uzsāka cīņas savā starpā. Sezonas vicelīderis Mičs Evanss piekāpās Buemi un zaudēja līkuma izejas ātrumu. Tā rezultātā viņa “Jaguar” formula saskārās ar Gintera “BMW Andretti” un Evanss izslīdēja, zaudējot cerības uz punktiem. Pašā pēdējā aplī arī Verņē piedzīvoja sadursmi un sacīkstes beidza boksos, paliekot bez punktiem.

Sacīkšu temps bija mazliet lēnāks nekā komandas bija rēķinājušās, tādēļ formātā 45 minūtes + 1 aplis tika veikta mazliet garāka distance kā plānots. Vairākiem pilotiem tas sagādāja problēmas ar baterijas noturēšanu virs 0%. Līderis da Kosta šķērsoja finiša līniju pirmajā vietā, taču pēdējos metrus veica tikai uz inerces rēķina. Bērdam nācās mazināt tempu un atkāpties uz trešo vietu aiz Loterera.

Pēc uzvaras pirmajā no sešām sacīkstēm Berlīnē da Kosta ir pieteicis nopietnu kandidatūru cīņai par titulu. Izcīnot maksimāli pieejamos 30 punktus (25 par uzvaru, 3 par pole position, 1 par uzvaru kvalifikācijas grupu fāzē un 1 par ātrāko apli), da Kosta šosezon guvis 97 punktus. Viņam seko Evanss (56), Ginters (48), Simss (47), Vandūrns (46), Bērds (44), Loterers (43) un di Grasi (40).

Vairāk par Berlīnes sešu sacīkšu ‘salidojumu’ lasi ŠEIT.

Berlīnes ePrix I 1. brauciens

V. Braucējs Komanda Rezultāts
1 Antonio Felix da Costa Techeetah 36 apļi
2 Andre Lotterer Porsche Team 5.445
3 Sam Bird Virgin Racing 6.526
4 Nyck de Vries Mercedes 6.911
5 Jérôme d’Ambrosio Mahindra Racing 13.212
6 Stoffel Vandoorne Mercedes 13.654
7 Sébastien Buemi DAMS 14.926
8 Maximilian Gunther Andretti Autosport 16.173
9 Lucas di Grassi Team Abt 17.311
10 Alexander Sims Andretti Autosport 17.673
11 René Rast Team Abt 18.852
12 Edoardo Mortara Venturi 20.765
13 Neel Jani Porsche Team 21.039
14 Alex Lynn Mahindra Racing 21.603
15 Mitch Evans Jaguar Racing 22.482
16 Oliver Rowland DAMS 23.208
17 James Calado Jaguar Racing 28.906
18 Oliver Turvey NIO Formula E Team 31.116
19 Daniel Abt NIO Formula E Team 34.282
20 Sergio Sette Camara Dragon Racing 45.417
nc Jean-Eric Vergne Techeetah 36.915
nc Nico Müller Dragon Racing 3’02.455
nf Felipe Massa Venturi +14 apļi
nf Robin Frijns Virgin Racing +28 apļi