Vācu autoražošanas koncerns “BMW” pieņēmis lēmumu 2020./2021. gada sezonas izskaņā pamest Formula E čempionātu. Paziņojums publicēts dienu pēc pirmssezonas testiem, kuros “BMW Andretti” komandas braucējs Makss Ginters sasniedza ātrāko apļa laiku. “BMW” skaidro, ka lēmums pieņemts tādēļ, ka kompānija ir izsmēlusi visas izdevības attīstīt tehnoloģijas elektromobiļu ražošanai caur čempionātu, kurā pavadīti septiņi gadi.

“BMW” lēmums pieņemts tikai divas dienas pēc tam, kad par aiziešanu no čempionāta paziņoja ar “Audi”. Tomēr šie nav vienīgie vācu autobūves uzņēmumi, kuri šonedēļ nākuši klajā ar lielu paizņojumu, jo “Volkswagen” paziņojuši, ka slēgs visus savus motorsporta projektus. Jau pērn kompānija nolēma vairs nepiedalīties čempionātos ar iekšdedzes dzinējiem un koncentrēties uz nākotnes tehnoloģijām.

“F1LV

Palicis bez rūpnīcas atbalsta, Johans Kristofersons šogad par pasaules čempionu rallijkrosā kļuva tieši ar “Volkswagen” ražoto automašīnu. Kļuvis zināms, ka 32 gadus vecais zviedrs nākamgad piedalīsies jaunizveidotajā Extreme E Series čempionātā, startējot Niko Rosberga izveidotajā komandā. Pagaidām nav zināms, kura braucēja būs viņa komandas biedre. Starp Kristofersona konkurentiem būs arī rallijkrosa zvaigznes Timijs Hansens (“Andretti United”) un Matiass Ekstroms (“Abt Sportsline”).