Foto: Mercedes AMG F1

Portugāles Grand Prix kvalifikācijā “Mercedes” braucējiem izdevās gūt virsroku pār “Red Bull”. Šoreiz gan pole position netika titulētajam Luisam Hamiltonam, bet gan viņa komandas biedram Valteri Botasam.

Jau pirmā kvalifikācijas kārta sagādāja pāris pārsteidzošus rezultātus, jo labāko 15 braucēju vidū neiekļuva “McLaren” braucējs Daniels Rikjardo, kamēr viņa komandas biedrs Lando Noriss iekārtojās starp abiem “Mercedes” braucējiem otrajā vietā. Neraugoties uz jaunākajiem uzlabojumiem, no tālākas cīņas izstājās arī Lenss Strols, kura komandas biedrs Sebastians Fetels bija ievērojami ātrāks kā treniņos. Pēdējās trīs vietās bez pārsteigumiem palika Latifi un abi “Haas” braucēji.

Lielisku sniegumu demonstrēja “Ferrari” braucēji un viņu klienti “Alfa Romeo”, kuri pārliecinoši iekļuva Q2. Tikmēr Serhio Peress pēc pārliecinoša ieskaites apļa izslīdēja no trases, tomēr spēja neiestrēgt grants joslā un atgriezties boksos.

“F1LV

Tālāk par otro kārtu gan “Alfa Romeo” duetam Džiovinaci un Raikonenam neizdevās tikt. Tikai 14. starta pozīcija šoreiz “AlphaTauri” debitantam Juki Cunodam, kuram šī ir pirmā vizīte Portimao trasē. Neraugoties uz lielisko sniegumu Džordžs Rasels palika 11. vietā kā pirmais aiz iekļūšanas Q3, tomēr viņam izdevās pieveikt Fernando Alonso, kura “Alpine” formula treniņos izskatījās ļoti ātra.

Tikmēr Alonso komandas biedrs Estebans Okons pārliecinoši iekļuva labāko desmitniekā ar ceturto ātrāko apļa laiku. Luiss Hamiltons bija pārliecinoši ātrākais, piesakot sevi kā galveno favorītu uz pole position, kamēr “Red Bull” braucēji palika pat aiz Norisa un Okona, kuri gan izmantoja mīkstāka sastāva riepas. Labāko desmitniekā pirmoreiz kā “Aston Martin” braucējs iekļuva Sebastians Fetels.

Izšķirošā kārta pagāja “Mercedes” zīmē. Pirmajā mēģinājumā Valteri Botass bija 0,007 sekundes ātrāks par savu komandas biedru Hamiltonu, kamēr viņu galvenā konkurenta Maksa Verstapena apļa laiks, kurš jau tā bija lēnāks, tika dzēsts. Peress provizoriski iekārtojās trešajā pozīcijā vairāk kā pussekundi aiz Hamiltona, pārspējot Saincu un Norisu.

Uz izšķirošo mēģinājumu abas vadošās komandas izvēlējās atšķirīgu riepu taktiku – “Red Bull” pieturējās pie mīkstākā sastāva, kamēr “Mercedes” braucēji trasē devās ar vidējā sastāva riepām. Viduvējs aplis Verstapena izpildījumā lika viņam samierināties ar trešo pozīciju. Tikpat kā nevienam braucējam otrajā mēģinājumā neizdevā suzlabot savu rezultātu, līdz ar to Botass nosargāja pirmo pole position šosezon.

Labākais no pārējiem šoreiz bija “Ferrari” braucējs Karloss Saincs, izcīnot piekto starta pozīciju priekšā Okonam, Norisam, Leklēram, Gazlī un Fetelam.

Vai Valteri Botasam izdosies izcīnīt uzvaru un iesaistīties Hamiltona-Verstapena titula cīņā? Atbildes gūsim svētdien. Sacīkšu starts pl. 17:00 pēc Latvijas laika.