Neraugoties uz 10 sekunžu sodu par sadursmi ar Maksu Verstapenu, pie uzvaras Lielbritānijas Grand Prix svētdien tika mājinieks Luiss Hamiltons. Viņam tā bija 99. uzvara karjerā, turklāt astotā Silverstonas trasē. Tik daudz uzvaras vienā trasē viņam izdevies gūt vēl vienīgi Hungaroringā, bet Mihaelam Šūmaheram – Maņīkūrā.

Šī nav pirmā reize, kad Lielbritānijas Grand Prix uzvaru izcīna braucējs, kurš sacīkšu laikā saņēmis sodu. 1998. gadā Mihaels Šūmahers viltīgi izdomāja savu 10 sekunžu stop & go sodu izciest pēdējā aplī. Viņa pārstāvētās “Ferrari” komandas boksi atradās aiz finiša līnijas, līdz ar to Šūmahers nezaudēja pārāk daudz laika un nosargāja uzvaru.

Līdz 101. pole position Hamiltonam vēl jāpaciešas. “Mercedes” braucējs uzvarēja piektdien notikušajā kvalifikācijā, taču starta kārtību šim posmam noteica sprinta sacīkste. Pateicoties uzvarai tajā, Makss Verstapens nopelnīja 3 punktus un kļuva par pirmo braucēju F1 vēsturē, kurš guvis punktus, neveicot nevienu pilnu sacīkšu apli.

Grafiks: Pirelli
“F1LV

Vēsturiski ir bijuši vairāki gadījumi, kad pilots tiek punktos pēc izstāšanās, piemēram, ja sacīkste tiek apturēta, vai veiktā distance ir pietiekama, lai klasificētu braucēju augstās pozīcijās. Tikmēr 1950-tajos gados braucēju maiņas bija atļautas, tādēļ nereti komandu vājākajiem braucējiem nācās doties boksos, lai dotu otro iespēju saviem titulētajiem komandas biedriem, kuri izstājās pirmajos apļos.

Verstapenam izdevās pārtraukt “Mercedes” komandas deviņu secīgu pole position sēriju Silverstonā. Luiss Hamiltons, Niko Rosbergs un Valteri Botass kvalifikācijās 70 gadu Jubilejas un Lielbritānijas Grand Prix nebija pārspēti kopš 2013. gada.

Šarls Leklērs atkārtoja pagājušās sezonas sasniegumu Silverstonā, izcīnot goda pjedestālu no 4. starta pozīcijas. “Ferrari” braucējam bija labas izredzes izcīnīt arī uzvaru. Leklērs atradās vadībā 49 apļus pirms Hamiltons noķēra un apdzina viņu. Karjeras laikā Leklērs tagad vadībā pabijis 296 apļus un pakāpies uz 50. vietu šai rādītājā, apsteidzot arī Danielu Rikjardo.

Grafiks: Pirelli

“Red Bull” komanda guva 3 punktus par Verstapena uzvaru sprinta sacīkstē, bet Serhio Peress upurēja 1 punktu par 10. vietu, lai uzrādītu ātrāko apli un liegtu punktu iegūt Hamiltonam. Šādas notikumu attīstības rezultātā tikai “McLaren” un “AlphaTauri” komandas ar vismaz vienu formulu tikušas desmitniekā visos šogad notikušajos posmos. Pie tam Lando Noriss punktus guvis jau 15 posmus pēc kārtas. Otra garākā aktīvā sērija pieder Fernando Alonso ar punktiem pēdējos 5 posmos pēc kārtas.

Kimi Raikonens kļuvis par pirmo braucēju F1 vēsturē, kurš vienā trasē startējis 20 reizes. Pavasarī viņš sekoja Rubensa Barikello un Mihaela Šūmahera pēdās, kļūstot par trešo braucēju, kurš aizvada 19to sezonu. Šūmahera un Barikello laikos katra trase kalendārā bija tikai reizi gadā, bet Silverstonā pērn notika 2 sacīkstes – Lielbritānijas Grand Prix un 70 gadu jubilejas Grand Prix. Šī gada izskaņā Raikonens būs aizvadījis 19 sacīkstes Barselonā, Moncā un Hungaroringā. Šūmahers 19 reizes startēja Suzukā un Barselonā, bet Barikello 19 posmus izbaudīja sešās dažādās trasēs.

Kolāža: FIA Formula One
Grafiks: FIA