Šajā sezonā būs viena valsts pasaulē, kas noteikti piedzīvos IndyCar popularitātes sprādzienu un šī valsts atrodas mums kaimiņos. Jācer, ka daļa no šī sprādziena viļņa skars arī Latvijas autosporta cienītājus, jo Lietuva cītīgi sekos, kā savu debiju IndyCar piedzīvo Deivids Malukas.

2022.gadā IndyCar čempionātā startēs Deivids Malukas. Lietuviešu izcelsmes amerikānis. Uzreiz jāsaka, ka 20 gadus jaunais puisis ir dzimis Čikāgā ASV, tomēr viņa vecāki Henrijs un Daiva Malukas ir dzimuši Lietuvā un uz ASV pārcēlušies deviņdesmitajos gados. Malukas pārim izdevās Ilianoisas štatā izveidot veiksmīgu transporēšanas kompāniju HMD. Tas nodrošināja iespējas dēlam uzsākt karjeru autosportā un vēlāk veiksmīgi turpināt to ‘Road to Indy’ ietvaros.

#79: David Malukas, HMD Trucking, HMD Motorsports

Pagājušajā gadā Deivids Malukas veiksmīgi startēja IndyLights čempionātā, kur līdz pēdējam posmam turēja īsā pavadā ļoti augstu vērtēto un Andretti sistēmā startējušo Kailu Kirkvudu. Amerikānis Kirkvuds kļuva par IndyLights čempionu, tomē ar šo Malukas sniegumu un HMD finansējumu pietika, lai viņam atrastos vieta Dale Coyne Racing komandā. Tieši šajā komandā pērn debiju IndyCar piedzīvoja Romēns Grožāns.

Šajā sezonā Romēns Grožāns jau pievienojies Andretti un tēmē uz cīņu par titulu. Tostarp Malukas komandas biedrs Dale Coyne Racing būs cits bijušais F1 pilots – pieredzējušais japānis un divkārtējais Indy500 uzvarētājs Takuma Sato.

Tēvs ar māti emigrēja uz ASV pēc Padomu Savienības sabrukuma

“Mans tēvs ir bijis sajūsmā par mašīnām un autosportu vēl kopš mazotnes,” stāsta pats Malukas, kuram vecāki ir iemācījuši arī lietuviešu valodu. “Tomēr Padomju Savienībā viņam nebija iespēju tam pievērsties un tagad viņš kopā ar mani izdzīvo un izbauda katru mirkli autosportā. Es autosportā startēšu zem ASV karoga, jo esmu pateicīgs šai valstij, kas man nodrošināja šādu iespēju. Tomēr arī Lietuvas karogs būs uz manas ķiveres un mašīnas.”

“Es ļoti ceru mans starts IndyCar čempionātā varētu kļūt par iedvesmas avotu arī manu vecāku dzimtenē,” atzina Malukas. “Iedomājos, ka kāds mazs puika, skatoties mūsu startus, varētu iedvesmoties un mēģināt sekot piemēram. Tas būtu lieliski!”

Deivids Malukas jau decembrī aizvadīja testus Dale Coyne Racing sastāvā Barber Motorsport trasē un tagad cītīgi kopā ar komandu gatavojas jaunai sezonai, kas sāksies Santpītersburgas ielās jau 27.februārī un Latvijā tiks translēta Viaplay platformā.