Britu pilots Lando Noriss sacensībās Spānijā startēja, nebūdams pie labas veselības, un šobrīd vēl nav zināms, vai varēs piedalīties posmā Monako. “McLaren” komanda cer, ka braucējs būs ierindā, taču potenciālie viņa aizstājēji jau stāv rindā.

Norisam konstatēts tonsilīts 

Jau sacīkšu nedēļas nogalē Barselonā Lando Noriss nejutās vesels, bija spiests lietot medikamentus, lai varētu doties trasē. Sacensības pat izvērsās salīdzinoši labas, jo Noriss finišēja astotajā vietā, izcīnot punktus, atšķirībā no komandas biedra Daniela Rikjardo. Norisam konstatēts tonsilīts jeb hronisks mandeļu iekaisums.

“Zinot, kāds mums ir medicīniskais atbalsts, kā arī iespēja pirms Monako posma četras dienas atpūsties, es ceru, ka Lando būs vesels,” sacīja “McLaren” vadītājs Andreass Seidls.

Smagākās sacensības Norisa dzīvē

Runājot par Spānijas posmu, Noriss atzina, ka tās viņam bijušas vienas no smagākajām sacensībām dzīvē.

“Bija grūti,” teica 22 gadus vecais sportists. “Jau pirms starta tonsilīta dēļ jutos ļoti slikti, bet, apvienojumā ar augstu temperatūru, tas padarīja šīs par vienām no grūtākajām sacīkstēm manā dzīvē. Šajā reizē lielāko daļu enerģijas biju spiests atdot, lai cīnītos ar slimību. Nācās izlaist inženierijas sesijas, kas ietekmēja sniegumu trasē. Kopumā nebiju sagatavojies šim posmam tik labi, cik būtu varējis to izdarīt. Ņemot to vērā, esmu gandarīts, ka izdevās izcīnīt punktus komandai.”

F1 kopvērtējumā Noriss pašlaik ieņem septīto vietu, bet “McLaren” komanda ir ceturtajā vietā Konstruktoru kausā.

Kurš pilots startētu Norisa vietā?

“McLaren” būtu visai plaša izvēles iespēja, ja Noriss nevarētu startēt. Britu vienība kopā ar “Mercedes” dala rezerves braucējus Niku de Vrīsu un Stofelu Vandūrnu, kuri ir vieni no vadošajiem braucējiem “Formula E” čempionātā. Tāpat kā iespējamie varianti tiek minēti bijušais F1 pilots Pols di Resta un “Alpine” rezervists Oskars Pjastri.

“Kā jūs visi zināt, attiecībā uz rezerves braucējiem, kas būtu gatavi startēt, mums ir dažādas iespējas,” saka Seidls. “Šo jautājumu, kuru no viņiem iekļaut sastāvā, mēs izlemtu ātri. Bet ne visi viņi var būt pieejami, sakarā ar savām sacīkšu programmām citos čempionātos.”

2021. gada F2 čempions Pjastri šogad nekur nestartē, bet “Alpine” meklē iespējas viņam iespējami ātrāk debitēt F1 čempionātā. Iepriekš viņš Monako trasē startējis vairākkārt, pērn “Formulā 2” abās sacīkstēs izcīnot otro vietu. Di Resta šogad piedalās izturības sacīkšu pasaules čempionātā (WEC), kur nākamais posms ir jūnijā Lemānā, tāpat De Vrīsam un Vandūrnam nākamais “Formula E” posms gaidāms jūnijā. Viņi abi aprīļa beigās piedalījās šī čempionāta sacensībās Monako trasē, Vandūrnam izcīnot uzvaru, kamēr De Vrīss finišēja desmitais. De Vrīss arī devās trasē Monako GP pirmajā treniņā, pārstāvot “Williams” komandu.