Šodien Abū Dabī norisinājās “Formula 1” pēcsezonas testu braucieni, kuros labākos rezultātus uzrādīja “Ferrari” komandas piloti Karloss Saincs, Šarls Leklērs un Roberts Švarcmans. Tikmēr Fernando Alonso debitēja “Aston Martin” komandā, un arī citi piloti jau pārstāvēja vienības, kurās brauks nākamsezon.

Testi Jasmarinas trasē norisinājās deviņu stundu garumā, tajos piedalījās visas desmit komandas un katra izmantoja divas mašīnas. Viena no tām bija jāatvēl jaunajiem braucējiem, kuri vēl tikai lauž sev ceļu uz F1 čempionātu, kamēr otra mašīna bija jāizmanto 2023. gada “Pirelli” riepu testiem.

Dienas pirmajā pusē ātrākais rezultāts padevās šī gada F1 vicečempionam Leklēram, bet pēdējās aptuveni četras stundas viņa vietā pie “Ferrari F1-75” modeļa stūres sēdās Saincs, sasniedzot visas dienas labāko laiku 1:25.245. Viņš izrādījās 0.138 sekundes ātrāks par Leklēru un 0.155 sekundes ātrāks par testpilotu Švarcmanu.

Vairāki F1 čempionātā jau startējušie piloti pārstāvēja komandas, kuru sastāvos startēs nākamgad. Pjērs Gazlī sēdās “Alpine” formulā un uzrādīja ceturto rezultātu, bet Alonso pirmo reizi izmēģināja “Aston Martin” spēkratu, sasniedzot 12. pozīciju.

Tāpat pie darba tika likti nākamā gada F1 debitanti. Logans Sardžents ar “Williams” ierindojās septītajā vietā, Niks de Vrīss “AlphaTauri” rindās bija astotais ātrākais, bet Oskars Piastri jau iejutās “McLaren” pilota lomā, uzrādot 14. laiku. Niko Hilkenbergs brauca “Haas” komandā, ieņemot 19. vietu. Viņam gan nākamgad nebūs debija sezona, bet gan ilgi gaidīta atgriešanās čempionātā.

Piastri mašīna trasē apstājās, jo nostrādāja jaudas agregāta aizsardzības sistēma. Pēc tam viņš atgriezās trasē un veica vairāk nekā divu sacīkšu distanci. Arī Hilkenberga auto bija tehniskas problēmas, dēļ kā nācās trasē apstāties. Tomēr arī viņš vēlāk atgriezās pie darba.

Nākamo reizi F1 bolīdus trasē varēs redzēt 23. februārī, kad Bahreinā sāksies 2023. gada oficiālie pirmssezonas testi.

Abū Dabī F1 testu rezultāti: