“Red Bull” komandas braucēji Makss Verstapens un Serhio Peress F1 sezonas trešajā posmā Austrālijā startēs katrs savā peletona galā pēc notikumiem bagātas kvalifikācijas. Labāko trijniekā iekļuva arī “Mercedes” pārstāvji Džordžs Rasels un Luiss Hamiltons.

Haoss un kļūdas, ko redzējām treniņbraucienos, turpinājās arī šodien kvalifikācijā. Sesija sākās vējainos apstākļos ar tumšiem mākoņiem, tuvojoties trasei. Komandas centās sūtīt braucējus trasē jau pirmajā minūtē, lai nodrošinātos pret iespējamo lietus iestāšanos. Ļoti ātri kļuva skaidrs, ka riepu uzsildīšanai ar vienu iesildīšanās apli nav pietiekami maksimāla rezultāta sasniegšanai.

Vispirms pēdējā pagriezienu sērijā sagriezās “Williams” debitants Logans Sardžents, tomēr amerikānis uzreiz iespruka boksos.

Ne tik gludi Austrālijā klājās “Red Bull” braucējam Serhio Peresam. Pēc problēmām bagātas rīta treniņu sesijas ķibeles nepameta meksikāni arī pirmajā kvalifikācijas kārtā. Priekšējie riteņi sabloķējās bremzējot, kā rezultātā viņa mašīna iestiga grants drošības joslā, liekot iepriekšējā posma uzvarētājam samierināties ar pēdējo starta vietu svēdienas sacīkstēm.

Sesijai atsākoties, visas komandas pieturējās pie vienādas taktikas – uzpildīt degvielu visai atlikušajai sesijai un sūtīt braucējus trasē ar vienu riepu komplektu atlikušajām 12 minūtēm. Apļu laiki kritās bez apstājas, tomēr pašā sesijas izskaņā riepas jau bija pietiekami nolietotas, lai lēnākie braucēji cerētu uz vērtīgu progresu. Šoreiz aiz strīpas iekļūšānai otrajā kārtā palika divi debitanti – mājinieks Oskars Piastri noslēdza sesiju 16. vietā, bet Niks de Vrīss iespraucās starp abiem “Alfa Romeo” braucējiem Guanju Žou un Valteri Botasu.

Tendence veikt garus nogriežņus ar daudz ieskaites apļiem turpinājās arī otrajā sesijā, taču šoreiz izdevās izvairīties no nopietniem incidentiem. Visiem pa priekšu atkal bija atrodami Makss Verstapens un Fernando Alonso, taču pārsteidzoši lielisku tempu demonstēja Niko Hulkenbergs un Alekss Albons.

Pēc ļoti spraigas cīņas, kur sekundes desmitdaļā dažbrīd iespraucās vairāki braucēji, šoreiz labāko desmitnieks gāja secen Estebanam Okonam, Juki Cunodam, Lando Norisam, Kevinam Magnusenam, kā arī Nikam de Vrīsam, kuram šī bija pirmā Q2 sesija šosezon.

Izšķirošajā cīņā par pole position Makss Verstapens pirmajā mēģinājumā bija 0,3 sekundes lēnāks par Luisu Hamiltonu, kas tobrīd viņam sniedza tikai sesto vietu. Otrajā mēģinājumā viņam izdevās atgūt vadību, taču tikai ar sekundes simtdaļas rezervi.

Neraugoties uz bažām par lietus tuvošanos, līderi devās boksos pēc jauna riepu komplekta pēdējām minūtēm. Nokrišņi tā arī neparādījās. Pēdējā mēģinājumā Verstapens pierādīja, kurš šogad brauc ar ātrāko formulu, kamēr satriecošu sniegumu demonstrēja “Mercedes” braucēji – 0,23 sekundes aiz Verstapena startu no pirmās rindas sev nodrošināja Džordžs Rasels, bet trijniekā iekļuva arī Luiss Hamiltons.

Ar ceturto starta pozīciju šoreiz jāsamierinās Fernando Alonso, kamēr labākais no “Ferrari” pārstāvjiem Karloss Saincs palika piektais, bet viņa komandas biedrs Šarls Leklērs startēs tikai no septītās vietas vēl aiz Lensa Strola, kurš Q3 izmantoja atšķirīgu taktiku, savu apli veicot brīvā trasē, kamēr konkurenti mainīja riepas. Lieliska astotā starta pozīcija Aleksam Albonam, kurš regulāri bija neapturams trases otrajā sektorā. Desmitnieku noslēdza Pjērs Gazlī un Niko Hulkenbergs.

Vai Verstapens būs ātrākais arī sacīkstē? Cik augstu uzkāps Peress? Vai “Mercedes” atgūs otrās ātrākās komandas godu? Atbildes uz šiem jautājumiem meklēsim Austrālijas GP izcīņā svēdien pl. 8:00 pēc Latvijas laika.

Austrālijas GP kvalifikācijas rezultāti

VietaBraucējsKomandaDzinējsRezultāts
1Makss VerstapensRed BullRed Bull1'16.732
2Džordžs RaselsMercedesMercedes0.236
3Luiss HamiltonsMercedesMercedes0.372
4Fernando AlonsoAston MartinMercedes0.407
5Karloss SaincsFerrariFerrari0.538
6Lenss StrolsAston MartinMercedes0.576
7Šarls LeklērsFerrariFerrari0.637
8Aleksandrs AlbonsWilliamsMercedes0.877
9Pjērs GazlīAlpineRenault0.943
10Niko HulkenbergsHaasFerrari1.003
11Estebans OkonsAlpineRenault1'17.768
12Juki CunodaAlphaTauriRed Bull1'18.099
13Lando NorissMcLarenMercedes1'18.119
14Kevins MagnusensHaasFerrari1'18.129
15Niks de VrīssAlphaTauriRed Bull1'18.335
16Oskars PiastriMcLarenMercedes1'18.517
17Guanju ŽouAlfa RomeoFerrari1'18.540
18Logans SardžentsWilliamsMercedes1'18.557
19Valteri BotassAlfa RomeoFerrari1'18.714
20Serhio PeressRed BullRed BullNav rezultāta