Alekss Palou no “Chip Ganassi Racing” komandas naktī uz pirmdienu uzvarēja “IndyCar” čempionāta posmā Detroitā, kas norisinājās jaunā ielu trasē. Līdz ar to spāņu pilots palielinājis pārsvaru čempionāta kopvērtējumā.

Šogad Detroitas posms notika jaunā trasē, kas izrādījās liels izaicinājums visiem 27 braucējiem. Tajā izmantotas arī atsevišķas ielas, kas vēl pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados tika lietotas tur notiekošajās “Formula 1” sacensībās.

Sezonas līderis Palou startēja no pole position un izcīnīja otro uzvaru sezonā. Viņa galvenais konkurents šajā posmā izrādījās Vils Pauvers, kurš izmantoja atšķirīgu riepu stratēģiju un finišēja tikai nedaudz vairāk kā sekundi aizmugurē. Trešajā vietā Detroitas GP noslēdza Felikss Rozenkvists, bet daudzi piloti avarēja, ieskaitot Romēnu Grožānu, kurš sākotnēji iesaistījās cīņā par uzvaru.

Palou statā noturēja līderpozīciju pār Skotu Makloklinu, bet drīz otrajā vietā nonāca Grožāns. Tikmēr arvien augstāk kāpa “Team Penske” pilots Pauvers. Ar dažu apļu intervālu viņam izdevās apdzīt Skotu Diksonu, Makloklinu un Grožānu, nokļūstot otrajā vietā. Pēc pirmajiem pitstopiem Palou noturējās priekšā, bet vēlāk uz mirkli tika piedzīvotas ar elektroniku saistītas ātrumkārbas problēmas, kas ļāva Pauveram 57. aplī nokļūt priekšā. Kad Palou riepas sāka darboties optimāli, viņš prata atspēlēties un 66. aplī atguva vadību.

Arī pēc otrā pitstopa Pauvers mēģināja cīnīties par uzvaru, taču vienubrīd ieslēdzās dzinēja pretnoslāpšanas režīms un sanāca pozīciju atdot Aleksandram Rosi, ko pēdējos apļos veterāns tomēr atguva un finišēja otrais. Rosi beigās atkrita uz piekto vietu, piekāpjoties arī Rozenkvistam un Diksonam.

Sacensību laikā sarežģītajā un nelīdzenajā ielu trasē notika daudz incidentu. Jau pēc starta Kelams Ailots uztriecās Kaila Kirkvuda mašīnai, vēlāk Patrisio O’Vards pazaudēja riteni pēc pitstopa apmeklēšanas, savukārt pēc tam cīņā ar konkurentu ietriecās sienā. Avārijas piedzīvoja arī Greiems Reihels, kuru taranēja Bendžamins Pedersens, tāpat negadījumus piedzīvoja Grožāns un lietuvietis Deivids Malukas. Dažus apļus pirms finiša sadursme notika starp Stingu Reju Robu un Santino Feruči.

Izcīnot otro uzvaru šosezon, Aleksam Palou izdevies izveidot būtisku atrāvienu no tuvākajiem sekotājiem. Markuss Ēriksons šoreiz palika devītais un tagad zaudē 51 punktu, kamēr Džozefs Ņūgārdens bija desmitais un kopvērtējumā ieņem trešo pozīciju, esot jau 70 punktus aiz līdera.

Nākamais “IndyCar” posms 18. jūnijā notiks leģendārajā “Road America” trasē, Viskonsīnā.

Detroitas GP rezultāti:

Čempionāta kopvērtējums: