24 posmu maratons, kas noslēgsies tikai decembrī, sākas ar Bahreinas GP! Sezonas ievads uzticēts valstij, kas platības ziņā ir divreiz mazāka par Jelgavas novadu, tomēr uz F1 kartes Bahreina kļuvusi par stabilu vērtību, kas lieliski izaicina braucējus un komandas, allaž rūpējoties par aizraujošu Grand Prix!

Trase

Sakiras trasē Formula 1 komandas aizvadīja pirmssezonas testus, tādēļ potenciāli precīzāko regulējumu izvēle tiek mazliet atvieglota. Hermana Tilkes radītā trase ir lieliski piemērota apdzīšanas manevriem, jo tā satur četras pietiekami garas taisnes, kas noslēdzas ar ļoti asu bremzēšanu.

Asfalts ir īpaši abrazīvs, kā rezultātā riepas nodilst ļoti strauji. Junioru kategorijās dažkārt pa tiek veikti pitstopi braucienos, kad tie nav obligāti, kamēr F1 braucēji var rēķināties ar divām vai pat trim vizītēm pie mehāniķiem.

Padziļinātu informāciju par un ap Formula 1 notikumiem gūsti, pievienojoties F1LV Patreon lapai!

Laikapstākļi

Tuksnesī lietus nav gaidāms, tomēr pretēji stereotipiem uz karstu nedēļas nogali nav pamata cerēt. Kvalifikācijas un sacensību laikā termometra stabiņš, visticamāk, nokritīs zem 20 grādiem.

Lielāku lomu laikapstākļi šajā nedēļas nogalē spēlēs vēja formā. Ceturtdien un piektdien gaidāmas ļoti spēcīgas brāzmas, ko mūsdienu F1 mašīnās jūt ļoti izteikti, tādēļ stabilitātes saglabāšana var spēlēt lielu lomu arī vadošajām komandām.

Prognozes

Nav šaubu, ka Verstapens ir izteikts favorīts un, iespējams, saglabās šo lomu visas sezonas garumā, tomēr, spriežot pēc testos pieejamajiem datiem “Ferrari” ir atrisinājuši riepu nodiluma problēmas un ievērojami pielikuši pie sava sacīkšu tempa, tomēr cīņa ar “Mercedes” un “McLaren” solās būt ļoti spraiga.

Tradicionāli tieši sezonas pirmie posmi ir vislabāk piemēroti mazajām komandām, lai izmantotu izdevību, kamēr lielie dūži vēl nav veikuši uzlabojumus savām formulām ar ievērojami lielākiem budžetiem. Salīdzinot ar pagājušo gadu, “Aston Martin” un “Alpine” varētu klāties krietni grūtāk, kamēr pārsteigumi tiek gaidīti no “RB” vienības.

Piedalies F1 prognožu spēlē!

Vēsture

Šogad aprit 20 gadi kopš Formula 1 pirmoreiz devās uz Bahreinu un 10 gadi kopš sacensības notiek pēc saulrieta. Lai gan apdzīšana ir krietni vieglāka kā citās trasēs, visi Bahreinas GP uzvarētāji startējuši no pirmajām četrām pozīcijām. 2020. gadā, izmantojot atšķirīgu konfigurāciju, te risinājās Sakiras GP, kur pārsteidzošu uzvaru izcīnīja Serhio Peress. Īpatnēji, ka trases rekords sacīkstēs nav labots kopš 2005. gada, kad to sasniedza McLaren braucējs Pedro de la Rosa formulā, kas aprīkota ar 3 litru V10 dzinēju laikos, kad degvielas uzpilde sacīkstēs vēl bija atļauta.

RE|STARTS e-žurnāls: 50lpp. par komandām, pilotiem, tehniku pirms 2024.gada sezonas.

Visvairāk uzvaru Bahreinas GP iekrājis Luiss Hamiltons, triumfējot piecas reizes, kamēr Makss Verstapens savu pirmo uzvaru Bahreinā izcīnīja tikai pagājušogad. Šarls Leklērs bija ceļā uz trešo vietu aiz Peresa, taču nesasniedza finišu dzinēja problēmu dēļ, ļaujot uz pjedestāla kāpt Fernando Alonso.

Bazārs boksos

Galvenā uzmanība aiz kulisēm šobrīd pievērsta “Red Bull” komandas iekšējai izmeklēšanai par potenciālajiem pārkāpumiem no vienības vadītāja Kristiana Hornera puses, kurš savu vainu notikušajā kategoriski noliedz, turklāt viņu pilnībā atbalsta arī sieva Džerija (bijusī grupas Spice Girls dziedātāja).

Raksta tapšanas brīdī Horners vēl saglabā savu amatu un ir devies uz Bahreinu, tomēr caurspīdīguma trūkumu izmeklēšanā uzsver arī “Red Bull” topošie dzinēju piegādātāji “Ford”, turklāt pirmoreiz vairāk kā desmit gadu laikā uz sezonas pirmo komandu vadītāju preses konferenci netiek uzaicināts iepriekšējā gada konstruktoru kausa ieguvēju pārstāvis.

Grafiks

Bahreinas Karalistē, tāpat kā Saūda Arābijā, galvenā reliģija ir islams (90% valsts iedzīvotāju). Respektējot svēto mēnesi ramadānu, kas sākas 10. martā, sacīkstes nākamnedēļ risināsies jau sestdienā – dienu pirms ramadāna sākuma. Atbilstoši F1 noteikumiem starp divām Grand Prix izcīņām nepieciešama vismaz 7 dienu pauze, tādēļ par vienu dienu ātrāk pārcelta arī šonedēļ gaidāmā Bahreinas GP izcīņa, līdz ar to sacīkstes risināsies jau sestdien!

Kopš 2014. gada sacīkstes notiek zem mākslīgā apgaismojuma, tomēr, saulei rietot salīdzinoši agri, sacensības ir skatāmas Latvijas publikai parocīgā laikā – pl. 17:00 (F1 līdzjutēju klubs organizē kopīgu skatīšanos). Sacīkstes sestdienā nozīmē, ka arī viss pārējais tiek pārcelts dienu agrāk – pirmie treniņi uz ceturtdienu, bet starta kārtība tiks noskaidrota jau piektdien.

Info par F1 translācijām Latvijas teritorijā