Gatavojoties jaunajai sezonai, kas ar Itālijas F4 čempionāta pirmo posmu Misano trasē startēs jau šajā nedēļas nogalē, Tomass Štolcermanis (“Prema”) aizvadījis vairākas testu dienas dažādās Eiropas trasēs. Līdzīgi kā formulu debijā pērnā gada rudenī un šogad ziemā, latviešu pilots ar katru sesiju kļuva aizvien ātrāks.

Vēl marta beigās Francijā, Pola Rikāra trasē divu dienu garumā kopējus testus veica Spānijas un Itālijas F4 čempionātu dalībnieki. Trasē izbrauca 58 mašīnas, bet Štolcermanis nobrauca 122 apļus un uzrādīja 26. ātrāko laiku kopējos rezultātus. Visātrākais bija Spānijas F4 braucējs Matuss Riba (“Drivex School”), kuram Tomass zaudēja 3.424 sekundes.

Aprīļa sākumā “Van Amersfoort Racing” un “Prema” komandas devās uz Spāniju, lai Barselonas trasē turpinātu gatavošanos sezonai. Septembrī šajā trasē arī tiks aizvadīts viens no čempionāta posmiem. Štolcermanis nobrauca 112 apļus un starp 11 pilotiem bija devītais ātrākais, pirmajā vietā esošajam Hiju Jamakoši (“Van Amersfoort Racing”) pazaudējot 0.780 sekundes. No latviešu braucēja komandas biedriem Fredijs Sleiters bija otrais, Alekss Pauvels ieņēma ceturto vietu, kamēr Kīns Nakamura Berta – piekto, bet Dions Govda un Rašids Al Daheri palika aiz Tomasa. Itālijas F4 čempionātā “Prema” brauks sešu pilotu sastāvā.

Visbeidzot aprīļa otrajā pusē testi divas dienas turpinājās Itālijā, Misano trasē, kur šonedēļ paredzētas arī sezonas pirmās sacensības. Piedalījās 34 braucēji, kas tika sadalīti divās grupās. Kopējos rezultātus Štolcermanim izdevās uzrādīt ceturto ātrāko apļa laiku, kamēr komandas biedrs Sleiters šoreiz bija pirmais, bet latviešu pilots veica 142 apļus un viņam pazaudēja 0.128 sekundes. Starp viņiem – Nakamura Berta un Jamakoši.

Misano F4 testu vadošie rezultāti: