Lai gan šosezon par čempiona titulu reālistiski cīnās Luiss Hamiltons ar Sebastianu Fetelu, “Mercedes” komandas vadītājs Toto Volfs norādījis, ka pilnībā izprot konkurentu lēmumu nelikt abiem tās braucējiem apmainīties vietām, kas būtu ļāvis Fetelam par trim punktiem palielināt savu pārsvaru.

Mēs būtu darījuši līdzīgi un neesmu pārsteigts, ka viņi ļāva abiem braucējiem saglabāt pozīcijas. Sporta, līdzjutēju un braucēju labā jau jūlija sākumā likt abiem braucējiem mainīties pozīcijām būtu brutāli,” stāsta Volfs.

Arī pats Sebastians Fetels uzskata, ka komanda rīkojās pareizi. Uz “Sky Sports F1” žurnālistu jautājumu, vai viņš esot gaidījis pozīciju maiņu, Fetels atbildējis: “Nē, kādēļ? Kimi darīja visu, ko spēja, lai noķertu Verstapenu. Es centos viņus abus medīt no aizmugures. Mēs abi braucām uz spēju robežas. Tuvojāmies Maksam, tomēr ar to nepietika.

“F1LV

Toto Volfs arī norādījis, ka “Mercedes” komandā šobrīd neesot izteikta pirmā un otrā numura. “Šis bija tikai sezonas devītais posms. Vēl tāls ceļš ejams, turklāt mēs esam parādā faniem. Mūsu filozofija nepieļauj čempionāta izspēlēšanu jau jūnijā vai jūlijā. Protams, sezonas pēdējā trešdaļā, ja kādam no braucējiem būs ievērojams pārsvars pār otru, mums nāksies pieņemt šo nepatīkamo situāciju, tāpat kā tas būtu jebkurā komandā, tomēr vēl ne.

“Ferrari” komanda pamatīgi sabojāja savu reputāciju Austrijā šī gadsimta sākumā – 2001. gadā Rubensam Barikello tika pavēlēts otro vietu atdot Mihaelam Šūmaheram, bet gadu vēlāk abi nonāca identiskā situācijā ‘cīņā’ par uzvaru. Barikello palaida vācieti sev garām sacīkšu pēdējā apļa finiša taisnē. Komanda tika izsvilpta un FIA vēlāk šo darbību rezultātā uz ilgāku laiku aizliedza komandu pavēles. Jāpiebilst, ka Austrijas GP tolaik risinājās maija vidū.