Par vienu no galvenajiem varoņiem šodien notikušajā Beļģijas GP kvalifikācijā kļuva “Racing Point Force India” komandas braucējs Estebans Okons. Par spīti spožajam sniegumam, Okons atklājis, ka viņa nākotne F1 joprojām ir miglā tīta.

Spa trase pēc divām lietusgāzēm Beļģijas GP trešajā kvalifikācijas kārtā sāka žūt, līdz ar to braucēji centās pavadīt trasē pēc iespējas vairāk apļu. Abiem “Red Bull” braucējiem un Kimi Raikonenam gan nepietika degvielas pēdējām minūtēm, tādēļ viņiem nācās samierināties ar zemākām starta pozīcijām. 21 gadu vecais Okons tikmēr pārspēja savus galvenos konkurentus un ierindojās 3. vietā, sasniedzot savas karjeras labāko rezultātu kvalifikācijā.

Tas deva viņam iespēju izteikties arī TV intervijā un tai sekojošajā preses konferencē, tomēr galvenā uzmanība tika piesaistīta viņa sarunai ar Sebastianu Fetelu. Nav zināms, vai abi sportisti apzinājās, ka viņu saruna ir dzirdama. Pēc tas noprotams, ka komandas sastāvu nākamajā sezonā veidos Lenss Strols un Serhio Peress.

“F1LV

Fetels: “Nākamajai sezonai joprojām nekā?
Okons: “Nē.
Fetels: “Tepat nepaliksi?
Okons: “Nē, mana vieta ir aizņemta.
Fetels: “Ja? Kurš?
Okons: “Uzmini nu! Tas, kurš nopirka.
Fetels: “Jā, bet otrā vieta?
Okons: “Tam, kurš ienes naudu.

Sebastians Fetels vēlāk izteicies, ka Estebanam Okonam vajadzētu atrasties vietai F1 nākamajā sezonā. “No malas, protams, ir grūti būt objektīvam, tomēr, manuprāt, viņš visu dara pareizi. Ir ļoti labi, ka tiek aizvadīta šāda kvalifikācija, kas ļauj viņam izcīnīt trešo vietu, kur tai mašīnai nevajadzētu atrasties. Tik haotiskā sesijā ir viegli pieļaut kļūdas. Spēja saglabāt kontroli pār visu ir ļoti svarīga. Viņš to paveica.

Savam galvenajam konkurentam piebalsojis arī pole position ieguvējs Luiss Hamiltons: “Allaž esmu bijis Estebana atbalstītājs. Tas, kā viņš sevi prezentē un tas, ko viņš rāda trasē, ir kas unikāls. Formula 1 atrodas ļoti īpatnējā stadijā. Vairākas komandas labprāt talantīgu braucēju vietā izvēlās naudu. Tas norāda, ka čempionāta naudas sadales struktūra nav pareiza. Neesmu lasījis jaunums par to, kurš braucējs startēs kurā komandā, tomēr viņš ir viens no labākajiem un ir pelnījis vietu kādā no vadošajām vienībām. Nevar ļaut kādam braucējam ieņemt viņa vietu tikai tādēļ, ka viņam ir vairāk naudas. Organizatoriem ir kas jāmaina, lai situācija tiktu labota.

Pats Okons izteicies, ka ir ļoti patīkami dzirdēt šādas uzslavas no tik augsta kalibra braucējiem kā Hamiltons un Fetels. “Protams, mana nākotne vēl nav zināma. Vēl nezinu, kur braukšu un ko darīšu nākamgad. Šobrīd vienīgais, ko varu darīt, ir koncentrēties uz cīņām trasē, lai paveiktu savu darbu pēc iespējas augstākā līmenī. Ja esi pietiekami labs, komanda nevar tā vienkārši no tevis atteikties. To arī šobrīd cenšos paveikt.

Pēdējā laikā Okona vārds vairākkārt saistīts ar “McLaren” komandu, tomēr nav izslēgta arī pāreja uz “Williams”, kas izmanto “Mercedes” dzinējus, turklāt Klēras Viljamsas vienībā atbrīvosies vieta pēc Lensa Strola aiziešanas.

Okons šobrīd atrodas “Mercedes” jauno braucēju programmā. Francūzis bērnībā nevarēja atļauties tādu greznību kā kvalifikācijā priekšpēdējo vietu ieguvušais Strols. Okona ģimenei nācās ieķīlāt un pārdot savu māju un pārvākties dzīvot treilerī, lai atbalstītu dēla karjeru. Okons nesen atzina, ka bez Toto Volfa atbalsta šobrīd, visticamāk, ceptu burgerus.