Pokono ovālā smagi cietušais “Schmidt Peterson Motorsports” braucējs Roberts Vikenss turpina rehabilitācijas procesu, kamēr viņa ģimene izplatījusi paziņojumu, kur precizēts traumu uzskaitījums, ko kanādietis guva pirms trim nedēļām.

Pagājušajā nedēļā Vikenss tika pārvietots no slimnīcas Pensilvānijā uz rehabilitācijas centru Indianapolisā, kur viņam tika veiktas operācijas abām rokām un kājām. Tiek ziņots, ka tās noritējušas bez komplikācijām.

Mugurkaula savainojumu atstātās pēdas uz Vikensa turpmāko dzīvi un karjeru motorsportā vēl nav iespējams precīzi prognozēt, turklāt diagnostika var aizņemt pat vairākas nedēļas vai mēnešus.

Avārijā Pokono Vikenss guva muguras smadzeņu bojājumus, mugurkaula traumu, kakla skriemeļu lūzumu, lielā un mazā lielkaula (tibia un fibula kaulu) lūzumus abām kājām, lauztus kaulus abām rokām, labās rokas apakšdelma lūzumu, elkoņa kaula lūzumu, četras lauztas ribas, kā arī plaušu kontūziju (satricinājumu).

Vikensa pārstāvētās komandas vadītājs Sems Šmits, kurš pats līdzīgā avārijā piedzīvoja abu roku un abu kāju paralīzi, izteicis savu publisko atbalstu Vikensam, norādot, ka visa komanda gaida viņu atpakaļ, bet #6 formula gaidīs Vikensu atpakaļ, neatkarīgi, cik daudz laika viņam tas prasīs. Pašlaik Vikensu aizvieto Karloss Munjoss.

Roberta Vikensa ģimene pateicās visai motorsporta komūnai par labajiem vēlējumiem un uzmundrinājumiem un sola arī turpmāk informēt presi par sportista veselības stāvokli.

Neraugoties uz pēdējo divu posmu izlaišanu, Vikenss kopvērtējumā šobrīd ieņem septīto vietu un jau pirms sezonas pēdējā posma ir nodrošinājis gada labākā debitanta balvu.