Neraugoties uz izcīnīto čempiona titulu, Luiss Hamiltons atzinis, ka pēc Meksikas Grand Prix izcīņas palikusi neliela rūgtuma piegarša, jo vienības uzrādītais rezultāts neatbilda cerētajam.

Sacīkšu startā Luiss Hamiltons pakāpās uz otro pozīciju, bet Valteri Botass iekārtojās ceturtajā vietā. Meksikas Grand Prix turpinājumā abi “Mercedes” braucēji cīnījās ar straujo riepu nodilumu un ātruma ziņā ievērojami piekāpās konkurentiem no “Red Bull” un “Ferrari”, līdz ar to pat Daniela Rikjardo izstāšanās nepalīdzēja ‘sudraba bultām’ kāpt uz goda pjedestāla. Finišā Hamiltons no Verstapena atpalika 1 minūti un 18 sekundes.

Tās bija briesmīgas sacīkstes. Mums bija problēmas. Centos noturēties un sasniegt finišu,” pavēstījis Luiss Hamiltons. “Parasti neļauju sev būt pārlieku emocionālam publikas priekšā, taču šoreiz jutos pazemīgs pēc visa piedzīvotā. Ir grūti apjaust, kas ir sasniegts. Protams, par to allaž sapņoju, taču nekad nevarēju iedomāties, ka šodien būšu pieckārtējais pasaules čempions. Ko tādu nevarēju paredzēt.

“F1LV

Arī komandas vadītājs Toto Volfs norāda uz blāvo sniegumu svētdienā: “Šobrīd mums ir dalītas sajūtas. Sacīkstes bija ļoti vājas, tās mums vēl jāizprot. Toties esam ļoti priecīgi par čempiona titulu.” Līdzīgās domās ir arī komandas tehniskais vadītājs Džeimss Alisons, kurš pirms tam strādāja “Ferrari” komandā. Alisons norādīja, ka šādās dienās ir jāatgādina sev, ka jābūt priecīgam par sasniegto.

Hamiltons atzīmē savu piekto F1 titulu, Foto: Mercedes AMG F1

Savu bijušo komandas biedru un konkurentu uzslavējis arī 2016. gada pasaules čempions Niko Rosbergs. “Luiss ir izcīnījis piecus titulus. Tas ir neticami! Grūti iedomāties, ka panākts Huans Manuels Fanhio. Viņš var mēģināt pārspēt Šumahera rekordus. Viņa kontrakts ir spēkā uz vēl diviem gadiem. Šūmahers ir divu titulu un 20 uzvaru attālumā. Divu gadu laikā viņu ir iespējams panākt.” Mihaels savas karjeras pirmajā uznācienā no 1991. līdz 2006. gadam izcīnīja 91 uzvaru, kas ļāva čempionāta kopvērtējumā triumfēt septiņas reizes.

Šis nebija labākais veids, kā “Mercedes” vajadzētu noslēgt sezonu, taču kāda tam ir nozīme? Jāskatās plašāk. Viņi visi to bija pelnījuši, ieguldot pamatīgu darbu. It īpaši šogad, kad “Ferrari” pārsvarā bija pat labāka mašīna. Burvīgs sasniegums, tiekot galā ar milzu spiedienu, uzlabojot savu sniegumu sezonas vidū, pateicoties lieliskai mašīnas attīstībai sezonas gaitā.

Sezonas vidū čempionāts aizgāja pa diviem ceļiem – Sebastianam sākās problēmas, viņš kļūdījās, tāpat kā visa komanda. “Mercedes” un Luiss visu paveica perfekti un piepeši abi bija ļoti tālu viens no otra. Tieši tādēļ tas noslēdzies tik laicīgi. Ceru, ka viņiem būs lieliska ballīte.”

Hamiltons arī atzinis, ka šī bijusi ļoti smaga nedēļa viņa ģimenei, jo pagājušajā ceturtdienā aizsaulē devies viņa vectēvs. “Tuvinieka nāve satuvina ģimeni. Viņš mūsu ģimenei bija kā krusttēvs. Mēs ar tēvu allaž bijām ļoti tuvi, tomēr šādi notikumi satuvina vēl vairāk. Nekad neaizmirsīšu, ko viņš man ir sniedzis, lai ģimene varētu attīstīties un es varētu atrasties kur esmu šobrīd. Allaž esmu vēlējies kļūt viņam līdzīgs kā spēcīgs melnais cilvēks, kā tēvs un kā cilvēks, darot visu iespējamo pat tad, kad tev nav tikpat kā nekā. Viss darbs, ko viņš manī ir ieguldījis, noteikti padarītu vectēvu lepnu par savu dēlu un mums kopumā, zinot, ka Hamiltona uzvārds ieies vēstures lapās.