Estebana Okona pēdējos divu sezonu komandas biedrs Serhio Peress ir pārliecināts, ka gads bez dalības Grand Prix sacīkstēs var radīt lielākas problēmas viņa karjerai nekā ieguvumus.

Ar “Mercedes” jauno braucēju programmas palīdzību 2016. gadā Okons debitēja Formula 1 čempionātā “Manor” sastāvā, bet pēdējos divus gadus demonstrēja savu talantu rozi krāsotās “Force India” / “Racing Point” komandas sastāvā, kur pēc īpašnieku maiņas vieta sastāvā 22 gadus vecajam francūzim nav atradusies. “Mercedes” gan sola, ka tieši Okonam tiks uzticēta vieta rūpnīcas vienības pamatsastāvā, ja Valteri Botasa sniegums neuzlabosies.

Vaicāts, vai gads ārpus sacīkšu aprites ietekmēs Estebana Okona sniegumu nākotnē, “Racing Point” braucējs Serhio Peress norāda: “Noteikti. Tas viņam var radīt vairāk problēmu nekā ieguvumu. Formula 1 pamatīgi attīstās gadu no gada. Nekad nevar zināt, ko nākotne atnesīs.

“F1LV

Viņš atrodas labā pozīcijā “Mercedes” komandā un noteikti ir pelnījis vietu F1, jo ir viens no pasaules labākajiem braucējiem, tomēr uzskatu, ka gads ārpus aprites var ļoti daudz mainīt. Var jau būt, ka viņš atgriezīsies un brauks “Mercedes”, to nekad nevar zināt, tomēr šis ir ļoti riskants gājiens.

Okona un Peresa savstarpējās attiecības pamatīgi cieta abu sadarbības pirmajā gadā. Esot komandas biedriem, abi braucēji Azerbaidžānā un Beļģijā pamanījās sadurties divreiz viena Grand Prix laikā, pēc kā saņēma aizliegumu sacensties savā starpā.

Visus savus komandas biedrus vērtēju ļoti augstu,” turpina Peress, kurš iepriekš strādājis kopā ar Kamui Kobajaši, Džensonu Batonu un Niko Hulkenbergu. “Viņi visi ir atšķirīgi, tomēr visaugstāk vērtēju Hulkenbergu. Estebans ir tuvu, taču viņam pietrūkst brieduma, kas var nākt tikai ar laiku.”