Čempionāts devies uz Luisa Hamiltona dzimteni Angliju, kur bāzējas lielākā daļa sacīkšu komandu un 1950. gadā tieši Silverstounā notika pašas pirmās F1 sacīkstes. Ar ne mazāku intrigu tiek gaidīts starts kārtējai “Mercedes” un “Ferrari” kaujai, kur savu vārdu labprāt teiktu arī “Red Bull” un “Force India”.

Grafiks: FIA

Pēdējo četru gadu laikā visas uzvaras izcīnījuši “Mercedes” braucēji, kas ātrās trasēs vienmēr jutušies kā zivis ūdenī, tomēr šoreiz ātrie līkumi izcels arī šasiju nozīmīgumu, tādēļ cīņā ar “Ferrari”, iespējams, iesaistīsies arī “Red Bull”, kas apliecinājuši savu ātrumu, ļaujot Danielam Rikjardo kāpt uz goda pjedestāla piecus posmus pēc kārtas. Problēmas gan pagaidām sagādā izturība, kas pagaidām ievērojami vairāk likusi vilties Maksa Verstapena atbalstītājiem.

Pamatīgus tehniskos uzlabojumus uz šo posmu atvedušas abas tuvākās konkurentes “Force India” un “Williams”, turklāt Peresa un Okona pēdējos posmos demonstrētais sniegums un nesaskaņas trasē garantē, ka nevienu negaida viegla cīņa. Tikmēr “Williams” komandai Austrijā izdevās nogādāt abas mašīnas punktos par spīti vājajai kvalifikācijai.

Grafiks: Pirelli
“F1LV

Uz punktiem Silverstounā kāros arī piecas atlikušās vienības – “Haas”, kas tos guvuši jau piecus posmus pēc kārtas, ieskaitot Grožāna sesto vietu Austrijā, “McLaren”, kā braucējam Alonso ir pārliecība par spēšanu tikt uz Q3, bet Vandūrna sezonu varētu uzlabot komandas vēlme pagarināt līgumu. Tikmēr “Renault”, “Toro Rosso” un “Sauber” ir apņēmības pilni reabilitēties par pēdējo posmu neveiksmēm.

Trase ir iemīļota daudzu pilotu vidū. Viens no tādiem ir Mika Hakinens, kurš savu vienīgo uzvaru tajā guva karjeras pēdējā sezonā 2001. gadā. Vietējo līdzjutēju favorīts neapšaubāmi būs Luiss Hamiltons, kurš te uzvarējis 4 reizes. Vēl viens triumfs ļautu panākt visu laiku labākos Lielbritānijas GP braucējus Džimu Klārku un Alenu Prostu, kuri abi to uzvarējuši piecas reizes.

Savās pārdomās pirms Lielbritānijas GP dalās arī F1.LV redaktors un “Viasat Sport Baltic” F1 pārraižu komentētājs Aldis Putniņš:

Starp Austriju un Lielbritāniju komandām nav daudz laika pārgrupēties, bet pilotiem sakārtot domas – divas dienas pēc sacīkstes ‘Red Bull Ring’ trasē ir jābūt uz svītras Silverstounā. Luiss Hamiltons, kurš māju posmā tradicionāli ir bijis nepārspējams, pēdējos posmos zaudēja punktus attiecībā pret čempionāta līderi Sebastianu Fetelu un Silverstounas sacīkste noteikti viņam saistās ar lielo iespēju atgūt iekavēto. Tomēr jārēķinās, ka pašas sacīkstes aizvien vairāk aizēnos arī citas aktualitātes, kā tas ir pierasts Formulā 1: politiskajā jomā tiek spriests par Silverstounas līguma laušanu, pilotu tirgū uzņem aizvien lielākus apgriezienus, bet tehniski jauninājumi šoreiz tiks aizēnoti ar FIA ‘vairoga’ jaunās versijas testiem. Vienu-vārdu-sakot Formula 1 pasaule turpina griezties un esam jau sasnieguši ekvatoru – ar Silverstounas sacīkstes finišu puse no sezonas būs aiz muguras.

Kā, tavuprāt, beigsies Lielbritānijas GP izcīņa? Piedalies F1.LV prognožu spēlē! Sacīkšu starts Eiropas posmiem ierastā laikā – svētdien pl. 15:00. Šajā nedēļas nogalē Silverstounā risināsies arī F2 un GP3 čempionātu sacensības, kamēr Nirburgringā risināsies WEC 6 stundu sacīkstes, Toronto notiks šogad vienīgais IndyCar posms ārpus ASV robežām, bet Ņujorkā tiks aizvadīts Formula E dubultposms.