Formula 1 sacīkšu galvenais tiesnesis Čārlijs Vitings atklāti kritizējis “Haas” braucēju Romēnu Grožānu par viņa uzvedību trasē Singapūras Grand Prix laikā, norādot, ka tik izteiktu zilo karogu ignorēšanu viņš sen nebija piedzīvojis.

Sacīkšu otrajā daļā Romēns Grožāns uzsāka cīņu trasē ar Sergeju Sirotkinu. Nespējis tikt garām “Williams” braucējam, Grožāns pamatīgi iekavēja aizmugurē braucošos Luisu Hamiltonu un Maksu Verstapenu, kuri bija veikuši apli vairāk.

Par incidentu Grožāns tika sodīts ar piecu sekunžu pieskaitīšanu viņa rezultātam, kas, finišējot ārpus punktiem, bija nenozīmīgi, kā arī diviem soda punktiem. Pēdējā gada laikā Grožāns iekrājis 9 soda punktus. Ja nākamo četru posmu laikā “Haas” braucējs saņems vismaz 3 soda punktus, viņam nāksies izlaist vienu posmu.

“F1LV

Romēns pilnībā aizmirsa par zelta likumu – zilo karogu ievērošanu. Pat tad, ja cīnies par pozīciju trasē, uz brīdi tā jāaizmirst un jāievēro zilo karogu noteikumi. Esmu par to vairākkārt atgādinājis, tomēr, šķiet, viņam tas pilnībā aizmirsies,” norāda Čārlijs Vitings.

Grožāns pēc sacīkstēm atvainojās par savu rīcību, norādot, ka bija tik ļoti pārņemts ar savu cīņu par pozīciju, ka aizmirsa par aizmugurē braucošo formulu, tomēr norādīja, ka īpaši atlaist gāzes pedāli nav varējis, jo turpat aizmugurē atradusies Pjēra Gazlī “Toro Rosso” formula.

Iespējams, galvenais zaudētājs šajā situācijā bija Luiss Hamiltons, kura pārsvars pār aizmugurē braucošo Maksu Verstapenu strauji izdzisa, iestrēgstot aiz Grožāna. “Mercedes” braucējs gan bija saprotošs, norādot, ka tumši zilie karogi ne vienmēr ir uzskatāmi redzami, turklāt Grožānam tiešām bijusi cīņa ar saviem tiešajiem konkurentiem.