“Ferrari” jaunieguvums Šarls Leklerks noslēdzis divu dienu Formula 1 pēcsezonas testu ar labāko rezultātu Abū Dabī esošajā Jasmarīnas trasē.

Viens no galvenajiem testu elementiem ir “Pirelli” 2019. gada F1 riepu izmēģināšana, tādēļ rezultāti ne vienmēr atspoguļo patiesu spēku samēru, ko apliecina kaut vai fakts, ka šīs dienas labākais rezultāts no Luisa Hamiltona pole position rezultāta atpalika par 1.7 sekundēm.

“Ferrari” braucējs Leklerks bija ātrākais jau pirmspusdienas sesijā. Lai gan konkurenti viņa rezultātu nepārspēja, 21 gadu vecais braucējs pats spēja pēcpusdienā trasi veikt vēl sekundes desmitdaļu ātrāk.

“F1LV

Par Leklerka ciešāko sekotāju kļuva vēl viens jauneklis – Pjērs Gazlī, kurš veicis pāreju uz “Red Bull” komandu. Francūzis savu rezultātu nopietni uzlaboja vien pēdējās stundas laikā, kamēr vadošo trijnieku noslēdza vēl viens komandas maiņu veikušais braucējs Lenss Strols, pārstāvot “Racing Point Force India” komandu. Strols bija vienīgais no Top 5 braucējiem, kurš savu ātrāko apli sasniedza ar šī gada hipermīkstajām riepām, kamēr vairums komandu uzmanību veltīja 2019. gada riepu sastāviem.

Jau atkal par ražīgāko komandu kļuva “Toro Rosso”. Tās jaunieguvums Daņila Kvjats trasē pavadīja 155 apļus, kas ir nepilnas 3 sacīkšu distances. Pēcpusdienā uz mirkli sesija tika apturēta, jo “Sauber” braucējs Antonio Džiovinaci apstājās boksu celiņa izejas tunelī.

Ar pirmās testu dienas notikumiem var iepazīties ŠEIT.

Grafiks: Pirelli