Sunday, June 28, 2026
spot_img
Sākums Blogs Lapa 828

Verleins joprojām nav atkopies no RoC gūtajām traumām

0

“Sauber” komanda apstiprinājusi, ka tās šīs sezonas jaunieguvums Paskāls Verleins joprojām veic medicīniskās pārbaudes, lai pārliecinātos par kakla muskuļu un skriemeļu stabilitāti, kā rezultātā bijušajam DTM čempionam varētu nākties izlaist pat kādu pirmssezonas testu dienu.

Savainojumu Verleins guva 21. janvārī Maiami notiekošajās čempionu sacīkstēs, kur, nenovaldījis “Polaris Slingshot SLR” spēkratu, uztriecās virsū savam konkurentam Felipem Masam, pēc tam piedzīvojot iespaidīgu avāriju, apmetot kūleni. Lai gan sākotnēji tika ziņots, ka ne pats sportists ne viņa blakussēdētājs traumas neguva, Verleinam tika aizliegts piedalīties nākamajā dienā notiekošajā nāciju kausa izcīņā.

“Sauber” komanda savā paziņojumā norādījusi, ka informēs līdzjutējus, līdz ko tiks zināms kas vairāk par to, kad Verleins varēs atgriezties pie formulas stūres. Kā zināms, pirmsezonas testi sāksies 27. februārī Barselonā. “Sauber” vēl nav paziņojuši savas komandas jaunā modeļa prezentācijas datumu.

Divkārtējais DTM čempions Timo Šeiders pievienojas ‘Team Austria’ RX komandai

0

Divkārtējais DTM čempions Timo Šeiders ir parakstījis līgumu ar “MJP Racing Team Austria” komandu par pilnu sezonu Pasaules rallijkrosa čempionātā.

Šeiders izcīnīja DTM titulus “Audi” sastāvā 2008. un 2009.gadā, bet 2011.gada izskaņā viņš pameta vācu salonauto sērijas. Līdz šim vācietis Pasaules rallijkrosa čempionāta posmos ir piedalījies četras reizes un visas no tām pārstāvēja “Munnich Motorsport” komandu, kuru pērn bija pametis Reinis Nitišs, bet šogad viņš pievienosies Maksa Puhera vienībai, kuru pagājušā gadā vēl saucās “World RX Team Austria” un kuras sastāvā startēja Jānis Baumanis.

Makss Puhers un Timo Šeiders

Esmu sajūsmā par pievienošanos “MJP Racing Team Austria” un par to, ka man būs iespēja tikt pie pilnas sezonas 2017.gadā,” paziņoja Šeiders. “Mūsu sarunas aizsākās jau kādu laiku iepriekš, taču tagad esam nonākuši pie kopsaucēja un vienojušies par sadarbību. Manā skatījumā rallijkross reprezentē lielu kaislību pret motorusportu.”

Šeiders Pasaules čempionātā debitēja Baerselonas posmā 2015.gadā, kur “Munnich Motorsport” sastāvā startēja ar “Audi S3” supercar automašīnu, bet pērn sezonas izskaņā atgriezās komandā un aizstāja Reini Nitišu. Šeiders 2016.gadā ar “Seat Ibiza” piedalījās posmos Spānijā, Latvijā un Argentīnā, kur Rozario trasē izcīnīja savu labāko rezultātu – 4.vietu.

Savukārt “Team Austria” komanda pagājušā gadā guva vienu goda pjedestālu – Timurs Timerzjanovs to izcīnīja Barselonas trasē, bet šogad komanda startēs ar jaunajām “Ford Fiesta” Supercar automašīnām. Timo Šeidera pievienošanās komandai nozīmē, ka vismaz viens no pagājušā gada braucējiem – Timerzjanovs vai Baumanis šogad neturpinās startus Maksa Puhera komandā, kurā nesen testus aizvadīja arī bijušais LeMans 24 stundu sacīkstes uzvarētājs austrietis Alekss Vurcss.

Rosbergs vēlējās Alonso kā aizvietotāju

0

Pagājušā gada F1 čempions Niko Rosbergs izteicies, ka “McLaren” braucējs Fernando Alonso būtu bijusi labākā opcija viņa aizvietošanai “Mercedes” komandas sastāvā līdzās Luisam Hamiltonam.

Tagad gan vairāk runāšu kā līdzjutējs, jo pilnībā nepārzinu, cik viegli katru no braucējiem būtu piesaistīt, tomēr esmu dzirdējis, ka daudzi vēlējās, lai “Mercedes” komandā nonāk Alonso viņa sarežģīto attiecību ar Hamiltonu dēļ. Arī es labprāt gribētu, lai tā notiktu. Tas viennozīmīgi piedotu čempionātam asumu, tomēr apzinos, ka komandai tas varētu nebūt pārāk veselīgi.

Rosbergs arī neskopojās ar uzslavām Valteri Botasam: “Hamiltonu pārspēt ir ļoti sarežģīti, tomēr šogad pierādīju, ka tas ir izdarāms. Valteri gaida grūts uzdevums, tomēr viņš sevi jau pierādījis kā lielisku braucēju. Viņš varētu dabūt pole position jau Austrālijā!

Rosbergs arī norādījis, ka, neraugoties uz presē izskanējušajām baumām, viņa attiecības ar Nikiju Laudu nav mainījušās un abi saglabājuši savstarpēju cieņu, turklāt Lauda izprot Rosberga aiziešanas iemeslus.

Vēbers netic Verstapena spējām cīņā ar Rikjardo

1

Bijušais “Red Bull” braucējs Marks Vēbers ir pārliecināts, ka viņa tautietis Daniels Rikjardo šogad spēs pieveikt savu talantīgo komandas biedru Maksu Verstapenu. Par galveno iemeslu šādiem izteikumiem Vēbers min pieredzi, kas ļaus vieglāk pielāgoties izmaiņām tehniskajos noteikumos.

Rezultāti būs līdzīgi, gluži kā pagājušās sezonas izskaņā. Tomēr Rikjardo ir mierīgāks un nosvērtāks. Tas būs liels pluss īpaši sezonas sākumā, kad būs jāaprod ar dažādām izmaiņām. Viņš ir izgājis cauri vairākām pārmaiņām, ieskaitot V8 ēru, kā arī pavadīto laiku “HRT” komandā. Danielam netrūkst degsmes un, kad viss ir savās vietās, viņš ir neapturams. Makss ir lielisks talants, bet pagaidām vēl apgūst daudz jauna.”

Pēc trīs gadu “Mercedes” komandas dominances Vēbers ir pārliecināts, ka “Red Bull” spēs izrādīt nopietnu pretestību cīņā par titulu. “Viņiem bija samērā klusa ziema, strādājot pie jaunā modeļa izveides. Adrianam Ņūvijam vienmēr bijis talants ātri spēt pielāgoties noteikumiem.

Pēdējo gadu izturības sacīkšu galvenā zvaigzne arī norādīja, ka “Mercedes”, pateicoties labai sezonai, varēja ātrāk uzsākt gatavošanos, tomēr “Red Bull”, iespējams, ir saliedētākā un kolektīvākā komanda, kas palīdzēs motivēt tās darbiniekus sasniegt maksimumu.

‘McLaren’ atsakās no Rona Denisa laikā ieviestā modeļu nosaukuma

4

“McLaren” komandas jaunā vadība ir nolēmusi mainīt savu modeļu nosaukumu pēc Rona Denisa ēras beigām.

Kad 1981.gadā Rons Deniss pārņēma “McLaren” vadību, tā tika apvienota ar viņa Formula 2 komandu, kuras nosaukums bija “Project Four Racing”. “McLaren” komandai toreiz sākās jauna ēra un līdz ar to modeļiem tikai mainīts nosaukuma numerācijas princips. Pēc iepriekšējās sistēmas pirmo modeli, kas tika uzbūvēts Rona Denisa laikā bija jāsauc M31, taču tā vietā nosaukumā tika ietverta arī Denisa komandas abreviatūra – MP4 un numerācija sākās no jauna.

Nikijs Lauda ar MP4-2B modeli 1985.gadā izcīnīja tikai vienu uzvaru.

Jāsaka, ka sekojot “McLaren” modeļu numerācijai, tā nesakrīt ar gadu skaitu, jo vairākkārt viens sacīkšu mašīnas modelis vai tā versija tika izmantota vairākus gadus no vietas. Piemēram MP4-1 tika izmantots no 1981. līdz 1983.gadam, MP4-2, 2B un 2C modeļi tika izmantoti no 1984. līdz 1986.gadam, MP5 un 5B startēja 1989. un 1990.gadā, bet MP4-17 2002. un 2003.gadā.

Tagad līdz ar Rona Denisa aiziešanas no “McLaren” komandas jaunā komandas vadība ir nolēmusi atkal mainīt modeļu mosaukumu, bet saglabāt numerāciju – tā vietā, lai 2017.gada modeli sauktu par MP4-32, tā nosaukums būs MCL32. Par to komanda paziņo ar Twitter starpniecību. Ar vienu Rona Denisa tradīcijas laušanu iespējams nebūs gana un ļoti iespējams “McLaren” 24.februārī savā prezentācijā ‘pārsteigs’ autosporta pasauli ar atgriešanos pie oranžās krāsas.

Kubica šosezon brauks WEC prestižākajā klasē

0

Poļu autosportists Roberts Kubica šogad aizvadīs pilnvērtīgu sezonu pasaules izturības sacīkšu čempionātā “ByKolles” komandas sastāvā LMP1 klasē. Bijušais F1 braucējs jau aizvadīja testus aizvadītā gada novembrī un uzsver, ka rokas savainojums rallija sacensībās, kas pielika punktu F1 karjerai, nebūs traucēklis WEC mašīnā. Poļu autosportists startēs vienā ekipāžā ar Oliveru Vebu, kurš tajā startēja jau pērn. Ekipāžas trešā braucēja vārds vēl nav nosaukts.

Kopumā čempionātā šogad startēs 28 ekipāžas – 5 no tām LMGTE Am klasē, astoņas LMGTE Pro ieskaitē. Visplašākā pārstāvniecība vērojama LMP2 klasē, kur katrā posmā piedalīsies 10 komandas, bet vadošajā LMP1 klasē bez “ByKolles” startēs arī divas “Porsche” un divas “Toyota” ekipāžas, tomēr japāņi uz Lemānas 24 stundu braucienu ieradīsies ar trim mašīnām. Kopumā pasaules populārākajā izturības braucienā startēs 60 ekipāžas.

Markam Vēberam, kurš nu jau noslēdzis savu autosportista karjeru uzticēts Lemānas tiesneša pienākums, kas ietver arī Francijas karoga vicināšanu, lai simbolizētu brauciena startu. Vēbera vietā ar Hārtliju un Bernardu šogad startēs Ērls Bambers, kurš kopā ar Hilkenbergu un Tandī 2015. gadā kļuva par šī brauciena uzvarētāju.

Pats Tandī startēs otrā ekipāžā kopā ar Nīlu Janī un bijušo “Audi” braucēju Andrē Lotereru. Tikmēr “Toyota” komandā lielas izmainas nav notikušas: Buemi/Nakadžima/Deividsons turpinās sadabību, bet otra ekipāža uzticēta Kamui Kobajaši, Maikam Konvejam un Hosē Marijam Lopesam. Tikmēr Stefans Saracins Lemānas statu izbaudīs komandas trešajā mašīnā.

Vairākiem braucējiem gan saspringtais grafiks apgrūtinās iespēju apvienot WEC un Formula E čempionātus, tomēr izturības sacīkšu LMP1 klasē ierasti apgrozas ievērojami lielākas auditorijas un naudas summas tādēļ braucēju izvēle parasti ir nospiedoša pa labu WEC. Sezonas pirmais posms – 6 stundu sacīkstes Silverstounā – notiks 16. aprīlī, tomēr testi Moncā risināsies divas nedēļas pirms tām.

F1 par dārgu priekš ‘Ford’

1

Amerikāņu auto ražošanas gigants “Ford” neredz motivāciju iesaistīties F1 čempionātā tuvāko gadu laikā, neraugoties uz vadības maiņu, kā rezultātā čempionātam vajadzētu iemantot ievērojami plašāku atpazīstamību ASV. Par galveno iemeslu šādam lēmumam meklējamas milzīgās izmaksas, kas nepieciešamas savas komandas uzturēšanai.

Formula 1 ir ārkārtīgi dārga. Ja izvērtē katru čempionātu, kurā šobrīd startējam, visos tiek izmantotas un testētas tehnoloģijas, kuras vēlāk pielieto ielas mašīnu ražošanā. Pret izmaksu līmeni F1 čempionātā šādas iespējas nesaskatām kā efektīvas,” norāda “Ford Performance” vadītājs Deivs Perisaks.

Gan “Liberty Media”, gan FIA ir pārliecināti, ka F1 nāktu par labu vēl viena dzinēju ražotāja iesaistīšana, kas veicinātu aizraujošākas cīņas, it īpaši sākot no 2021. gada, jo teorētiski tas varētu kļūt par pirmo gadu pēc esošās V6 Turbo hibrīdu ēras. “Ford” dzinējus F1 pēdējo reizi izmantoja “Jordan” komanda 2004. gadā.

Spītējot sankcijām, Mihails Aļošins nodrošinājis SMP finansējumu un startēs IndyCar

0

Pēc vairāku mēnešu neziņas par “SMP Racing” plāniem ASV, šodien tika paziņots par Mihaela Aļošina atgriešanos IndyCar čempionātā “Schmidt Peterson Motorsport-Honda” sastāvā.

Tas ir oficiāli! Esmu atgriezies IndyCar čempiopnātā ar ‘savējo’ SMP Racing komandu! Esmu ļoti laimīgs!

Mihails Aļošins

Aļošina karjeru pēc 2015.gada sezonas smagi ietekmēja ASV noteiktās sankcijas Krievijas virzienā, jo krievu braucēja karjera ASV tika finansēta no Krievijas SMP bankas sacīkšu programmas fonda. Arī uz šo sezonu neskaidrības radīja tieši abu valstu saspringtā politiskā situācija, tomēr SMP ir atradusi iepsēju to apiet un Aļošins beidzot ir ticis apstiprināts kā Džeimsa Hinčklifa komandas biedrs uz 2017.gada sezonu.

Savā debijas sezonā bijušais Formula Renault 3.5 sēriju čempions Aļošins septiņos posmos spēja iebraukt top10 un izcīnīja otro vietu Hjūstonā, tomēr pēdējā posma treniņos Fontanā cieta smagā avārijā un guva nopietnas krūšu kurvja traumas. Neskatoties uz to, viņš pilnībā atkopās, startēja Eiropas Le Mans Series čempionātā, kā arī atgriezās uz 2015.gada pēdējo IndyCar posmu Sonomā, kur kvalifikācijā pārspēja abus komandas biedrus un finišēja 10.vietā. Pērn Aļošinam lielākais panākums bija pole un otrā vieta Pokono, bet kopvērtējumā viņš finišēja 2 pozīcijas aiz komandas biedra Hinčklifa.

Pirmie testi Aļošinam un Hinčklifam notiks 7.februārī Sonoma Raceway, bet no 10. līdz 11.februārim abi piedalīsies IndyCar kopējos testos Fīniksā.