Jau šajā nedēļas nogalē F1 mašīnas ierūcinās klusās Alpu pļavas Spīlbergā, kur “Red Bull” trasē risināsies šīs sezonas devītais čempionāta posms Austrijas GP izcīņa.

Grafiks: FIA

Pēc vētrainajiem notikumiem Azerbaidžānā Sebastians Fetels ir ticis cauri bez tālejošām sankcijām un varēs ar pilnu jaudu turpināt cīņu ar “Mercedes” braucējiem Valteri Botasu un Luisu Hamiltonu. Pēdējos posmos gan pierādījies, ka šai kompānijā lieliski iederas arī “Red Bull” braucējs Daniels Rikjardo, kurš pēdējos četros posmos guvis visvairāk punktu no visiem braucējiem.

Lai gan aplis ir salīdzinoši īss un ar mazāk līkumiem kā jebkurā trasē, braucējiem jāspēj adaptēties gan garām taisnēm, gan asiem un lēniem līkumiem, neaizmirstot arī par trases beigās esošajiem ātrajiem pagriezieniem, kas varētu būt īpaši piemēroti “Red Bull” braucējiem.

Grafiks: F1.com

Trase atrodas augstāk virs jūras līmeņa nekā jebkura cita kalendārā esošā trase, izņemot brāļu Rodrigesu trasi, kur notiek Meksikas GP, tādēļ arī dzinējiem šai retinātajā gaisā nebūs viegls uzdevums. “Renault” un “Honda” problēmas sezonas pirmajā daļā liek ar bažām skatīties šo komandu tehniskajā nodrošinājumā, kamēr “Haas” komandai jau atkal būs jācenšas tikt galā ar bremžu problēmām trasei, kur apdzīšanām piemērotas taisnes netrūkst.

“F1LV

Vadošie braucēji trasi veic tikai nedaudz ilgāk kā 1 minūtē, tādēļ katra mazākā kļūda kvalifikācijā var izrādīties īpaši dārga. To lieliski apliecina notikumi pērn, kad vadošo trijniekā līdz ar Hamiltonu negaidīti iekļuva arī Hulkenbergs un Batons. Turklāt katram ir ko apliecināt – “Force India” jāslīpē iekšējās nesaskaņas, Strolam jāizmanto Azerbaidžānā uzņemtais pozitīvisma vilnis, Palmeram jāslāpē kritika, kamēr “Sauber” braucējiem jāpierāda sevi pēc vadības maiņas.

Grafiks: F1.com

Savās pārdomās pirms Azerbaidžānas GP dalās arī F1.LV redaktors un “Viasat Sport Baltic” F1 pārraižu komentētājs Aldis Putniņš:

Hamiltona un Fetela incidents un vācieša reakcija joprojām ir aktuālākais sarunu temats arī pirms Austrijas GP izcīņas sākuma. FIA nav papildus sodījusi Sebastianu Fetelu, kurš ceturtdienas preses konferencēs “Red Bull Ring” ir spiests taisnoties par savu ‘netīro’ paņēmienu Baku. Laiks nolikt šo incidentu malā un cerēsim, ka ļoti aizraujošs Austrijas GP posms un sacīkste mums palīdzēs to izdarīt, lai gan atskaņas no tā visa noteikti nenoklusīs līdz pat sezonas beigām. Attiecībā uz Austrijas GP posmu šoreiz esmu gatavs piesardzīgai prognozei un likšu uz Valteri Botasa uzvaru svetdienas sacīkstē – soms šajā trasē vienmēr juties ļoti labi un viņam būtu īstais brīdis izmantot Fetela un Hamiltona aizņemtību vienam ar otru, lai atgrieztos čempionāta cīņā.

Vai Hamiltonam izdosies sadeldēt Fetela pārsvaru čempionāta kopvērtējumā? Kā šai cīņā iesaistīsies abu komandas biedri Botass un Raikonens? Kādas intrigas savērps pārējo komandu pārstāvji? Piedalies F1.LV prognožu spēlē un pārspēj citus lasītājus!

Sacīkšu starts svētdien ierastajā laikā – pl. 15:00. Autosporta mīļotājiem šajā nedēļas nogalē Austrijā iespēja sekot līdzi arī jaunajām zvaigznēm F2 un GP3 čempionātos, kamēr pāri okeānam IndyCar sacīkstes Aiovā.

Austrijas GP preses konference – Makss Verstapens, Karloss Saincs, Felipe Masa
Austrijas GP preses konference – Sebastians Fetels, Luiss Hamiltons, Kevins Magnusens

Grafiks: Pirelli