Trīskārtējais Formula 1 čempions Džekijs Stjuarts ir pārliecināts, ka Sebastiana Fetela kļūdas šīs sezonas otrajā pusē norāda, ka vācietis vairs nav tik izcils kā bija agrāk.

Uzskatu, ka Sebastiana karjeras pīķis jau ir aiz muguras, kamēr Luiss uz to vēl tikai tiecas. Nav iemesla, lai Sebastians neatgrieztos, tomēr tas būs ļoti sarežģīti, jo pēc šādas sezonas viņš būs daudz kritiskākas pret sevi,” vācu laikrakstam “Bild” pavēstījis Stjuarts.

Viņš ienāca Formula 1 čempionātā 20 gadu vecumā, bet 26 gados jau bija četrkārtējais pasaules čempions. Nav iespējams vainot visus pārējos. Ja cīnies par titulu un redzi, ka manevrs sagādās tev problēmas, nav nepieciešams to veikt. Ir jāsagaida īstais mirklis. Man ļoti patīk Sebastians, turklāt viņš ir lielisks braucējs. Ļoti emocionāls, bet tehniski varbūt joprojām labākais, taču viņa prāts vairs nav tik tīrs kā agrāk.

“F1LV

Sezonas pirmajā pusē Sebastians Fetels un Luiss Hamiltons aizvadīja ļoti ciešu cīņu, vairākkārt apsteidzot viens otru kopvērtējuma vadībā, taču pēc izslīdēšanas Vācijas GP Fetela sniegums ievērojami pasliktinājās. Pēc kontakta ar konkurentiem viņa “Ferrari” sagriezās Itālijā, Japānā un Amerikā, kā rezultātā Hamiltons jau Meksikā tika kronēts par 2018. gada sezonas čempionu.

Stjuarts arī piebildis, ka Šūmahera rekordi ir briesmās. “Domāju, ka viņš tos var pārspēt vairāku iemeslu dēļ. Mūsdienās ir vairāk posmu, menedžments un rūpnīcas attīstījušās, komandas kļuvušas lielākas, līdz ar to potenciāli pieejamā nauda ir lielāka kā jebkad.