Dramatiskā trillerī pie savas pirmās uzvaras kopš 2013. gada ticis “Ferrari” braucējs Kimi Raikonens, taktiski apspēlējot Luisu Hamiltonu, kuram šoreiz vēl neizdevās nodrošināt čempiona titulu.

Pirmais aplis pagāja ļoti haotiski. Sacīkšu startā Luiss Hamiltons devās trases iekšmalā, lai nosargātu pirmo pozīciju, taču Kimi Raikonens izmantoja mīkstāku riepu priekšrocību un izvirzījās vadībā. Jāpiebilst, ka šī bija pirmā reize kopš 2016. gada Abū Dabī GP, kad Raikonens pirmajā aplī iegūst vismaz vienu pozīciju. Aiz Hamiltona iekārtojās viņa komandas biedrs Valteri Botass.

Cīņā par ceturto pozīciju Sebastians Fetels centās apsteigt savu bijušo komandas biedru Danielu Rikjardo, taču abi saskārās un Sebastians Fetels jau otro posmu pēc kārtas pirmo apli noslēdza sagriezies un turpināja izmisīgo cīņu no peletona beigām.

“F1LV

Arī kaujā par zemākām pozīcijām netrūka drāma – Romēns Grožāns uztriecās Šarlam Leklerkam. Tā rezultātā abi devās boksos, kur “Haas” braucējs izstājās no tālakas cīņas.
Tikmēr otro posmu pēc kārtas trasi nesadalīja Fernando Alonso ar Lensu Strolu. Divkārtējais čempions Alonso ar sadauzītu sānu gaisa savācēju izstājās. Tiesneši lēma, ka Strols sadursmē ir vainīgs, liekot “Williams” braucējam doties cauri boksiem.

No 18. pozīcijas startējušais Makss Verstapens jau pirmajā aplī, izvairoties no apkārt valdošā haosa, pacēlās līdz devītajai vietai, bet jau septīto apli noslēdza vadošo pieciniekā aiz sava komandas biedra Daniela Rikjardo. Ilgi gan šāda secība nesaglabājās – devītajā aplī Rikjardo nobrauca trases malā ar tehniskām ķibelēm.

Trasē tika sūtīta virtuālā drošības mašīna. Luiss Hamiltons izmantoja šo situāciju, lai dotos ‘lētā’ pitstopā. Situāciju izmantoja arī otrajā desmitā esošie Sirotkins, Vandūrns un Gazlī, kamēr Hamiltona konkurenti palika trasē.

Īsi pēc sacīkšu atsākšanās Sebastians Fetels apdzina piektajā vietā esošo Niko Hulkenbergu, pēc tam kad bija ticis garām otrai “Renault” formulai īsi pirms virtuālās drošības mašīnas fāzes.

Ar jaunām mīkstā sastāva riepām Hamiltons bija ātrākais braucējs trasē un sāka dzīties pakaļ Kimi Raikonenam. Valteri Botass palaida garām savu komandas biedru. Līdz 20. aplim Hamiltons jau paguva noķert Raikonenu, tomēr divu apļu cīņā nespēja apsteigt somu braucēju. Raikonens devās boksos pēc mīksto riepu komplekta, tomēr cīņas laikā Botass, Verstapens un Fetels paguva pamatīgi pietuvoties Hamiltonam.

Apli vēlāk savu pitstopu veica arī Verstapens. “Red Bull” braucējs sacīkstes uzsāka ar mīkstajām riepām, bet pēc pitstopa turpināja ar supermīkstajām. Šī taktika palīdzēja uz boksu apmeklējuma rēķina pārspēt Valteri Botasu. Fetels bija pēdējais no līderiem, kurš nebija veicis pitstopu. Viņam strauji pietuvojās komandas biedrs Raikonens. “Ferrari” komanda lika abiem braucējiem samainīties pozīcijām.

27. apļa beigās, zaudējis pozīciju Verstapenam, Fetels devās boksos pēc mīkstā sastāva riepām. Sacīkstēm esot pusē, atstatums starp Hamiltonu un Raikonenu turējās 17 sekunžu robežās, kamēr Fetels no Botasa atpalika par 15 sekundēm.

Pēc 32 veiktiem apļiem boksos devās Šarls Leklerks un kļuva par ceturto braucēju, kurš izstājas no Amerikas Grand Prix izcīņas.

“Ferrari” braucēji ar svaigākām riepām sāka ķert savus konkurentus. 37. aplī Raikonens bija vairs tikai 8 sekundes aiz Hamiltona, kad “Mercedes” nolēma iesaukt boksos savu braucēju. Hamiltons trasē atgriezās ceturtajā vietā ar mīkstā sastāva riepām. Valteri Botass palaida garām savu komandas biedru 40. aplī.

Desmit apļus pirms finiša Sebastians Fetels nonāca sekundes robežās no Botasa, tomēr iesaistīties cīņā par pozīciju neizdevās.

Tikmēr cīņās par trim vadošajām pozīcijām Raikonens, Verstapens un Hamiltons atradās pusotras sekundes robežās viens no otra. Luisam Hamiltonam bija nepieciešams apsteigt Verstapenu, lai vēl pirms došanās uz Meksiku nodrošinātu čempiona titulu.

54. no 56 apļiem Makss Verstapens pieļāva kļūdu otrajā sektorā garās taisnes beigās, ļaujot Luisam Hamiltonam nonākt blakus “Red Bull” formulai. Pēc aizraujošas cīņas vairāku līkumu garumā Verstapenam tomēr izdevās noturēt savu pozīciju.

Priekšpēdējā aplī smaidi “Ferrari” garāžā kļuva vēl platāki – Sebastians Fetels apsteidza Valteri Botasu un nodrošināja titula cīņas turpinājumu Meksikā pēc nedēļas.

Lai Sebastians Fetels izcīnītu titulu, viņam jāuzvar katrā no atlikušajiem trim posmiem un jācer uz ļoti neveiksmīgu sezonas noslēgumu Hamiltona izpildījumā. 7. vieta Meksikā nodrošinātu Luisam piekto titulu karjerā.

Amerikas GP rezultāti

V.BraucējsKomandaDzinējsApļiRezultātsPunkti
1Kimi RaikonensFerrariFerrari56-25
2Makss VerstapensRed BullTAG561.28118
3Luiss HamiltonsMercedesMercedes562.34215
4Sebastians FetelsFerrariFerrari5618.22212
5Valteri BotassMercedesMercedes5624.74410
6Niko HulkenbergsRenaultRenault561'27.2108
7Karloss SaincsRenaultRenault561'34.9946
8Estebans OkonsForce IndiaMercedes561'39.2884
9Kevins MagnusensHaasFerrari561'40.6572
10Serhio PeressForce IndiaMercedes561'41.0801
11Brendons HārtlijsToro RossoHonda551 aplis
12Markuss ĒriksonsSauberFerrari551 aplis
13Stofels VandūrnsMcLarenRenault551 aplis
14Pjērs GazlīToro RossoHonda551 aplis
15Sergejs SirotkinsWilliamsMercedes551 aplis
16Lenss StrolsWilliamsMercedes542 apļi
NFŠarls LeklerksSauberFerrari3125 apļi
NFDaniels RikjardoRed BullTAG848 apļi
NFRomēns GrožānsHaasFerrari254 apļi
NFFernando AlonsoMcLarenRenault155 apļi