Šodien preses konferencē tika oficiāli apstiprināts, ka IndyCar čempionāta senākās un tradīcijām bagātākās sacensības Indianapolisas ovālā tiks pārceltas uz vasaras beigām pandēmijas dēļ.

Koronavīrusa izraisītās COVID-19 slimības straujā izplatīšanās radījusi pamatīgas problēmas visiem motorsportā iesaistītajiem, tādēl paziņojums par leģendāro sacīkšu pārcelšanu bija sagaidāms, jo visi posmi pirms tā jau tikuši pārcelti, bet pacientu skaits ASV turpina ļoti strauji pieaugt.

Pieņemts lēmums, ka Indianapolisas 500 jūdžu brauciens tiks aizvadīts 23. augustā, bet sacīkstes Indianapolisas trasē, kas parasti ir iepriekšējais posms, risināsies ASV neatkarības dienā 4. jūlijā, radot unikālu dubultposmu, jo tai pašā dienā trase uzņems arī NASCAR braucējus.

“F1LV

Tas nozīmē, ka izmaiņas kalendārā skārušas visas trīs prestižākās autosacīkstes jeb tā saucamo ‘Triple Crown’ – Monako Grand Prix atcelts pilnībā, bet Lemānas 24 stundu brauciens notiks septembra vidū.

Atgādinam, ka arī šogad Indianapolisas 500 jūdžu braucienā gatavojās startēt panākumiem bagātais spāņu autosportists Fernando Alonso.

Šī būs pirmā reize, kad Indianapolisas 500 jūdžu sacīsktes nenotiek maijā. To pirmsākums meklējams 1911. gadā, bet posms atcelts ticis vienīgi 1917. un 1918. gadā Pirmā Pasaules kara dēļ un no 1942. līdz 1945. gadam Otrā Pasaules kara dēļ.