Monday, June 22, 2026
spot_img
Sākums Blogs Lapa 401

Hamiltons necer, ka sacīkstēs izdosies pacelties daudz augstāk

0

Luiss Hamiltons pirmo reizi pēdējo gadu laikā sestdien Saūda Arābijā notikušajā kvalifikācijā nespēja pārvarēt pirmo kārtu, kā rezultātā palika 16. pozīcijā. Viņš atzina, ka mašīna “nebija braucama” un pie tā vainojami spēkrata regulējumi.

“Mercedes” komanda Džidas trasē cīnās ar pastiprinātu “peldēšanas” problēmu, kā rezultātā tika meklēti savādāki regulējumi, tomēr rezultātā tas pamatīgi atsaucās uz ātrumu.

“Vienkārši bija problēmas ar mašīnas balansējumu,” pēc kvalifikācijas sacīja Hamiltons. “Mēs neesam tur, kur gribam būt. Kaut kas nav kārtībā ar mašīnas regulējumiem. Vēl trešajā treniņā viss izskatījās labi, tāpēc centāmies progresēt līdzīgā virzienā. Varbūt aizgājām pārāk tālu, jo mašīna kļuva nebraucama. Tā uzdevās ļoti nervozi.”

Noteikumi paredz, ka starp kvalifikāciju un sacīkstēm mašīnām ir jāatrodas slēgtajā parkā. Ja tomēr tiek lemts veikt izmaiņas auto regulējumā, pilotam jāstartē no boksiem.

“Es startēšu ar tādu pašu mašīnu kā kvalifikācijā, tāpēc neparedzu, ka tikšu daudz augstāk,” komentē Hamiltons. “Bet es izdarīšu visu iespējamo.”

Krietni labāk klājās Džordžam Raselam, kurš aizkļuva līdz trešajai kvalifikācijas kārtai un kvalificējās sestajā vietā, uzvarētājam zaudējot 0.9 sekundes.

Kvalifikācijas oficiālais video apskats >>

Peress: “Man izdevās neticami labs aplis”

0

Par spīti tam, ka Serhio Peress pirmo reizi karjerā sestdien Saūda Arābijā uzvarēja kvalifikācijā, viņš atzina, ka “Red Bull” komanda nav izmantojusi savu pilno potenciālu. Abas mašīnas bijušas noregulētas tā, lai tās būtu labāk pielāgotas sacīkšu režīmam.

Peress pirmo pole position karjerā guvis savās 216. sacīkstēs, kas ir jauns rekords. Iepriekš tas piederēja Markam Vēberam, kurš pirmo reizi kvalifikācijā bija uzvarējis savās 131. sacīkstēs.

“Tas man prasīja kādu laiku, bet, kas par apli – tas bija neticami labs aplis,” sacīja Peress. “Es varu nobraukt 1000 apļus, bet diez vai man kāds no tiem izdotos labāks. Neticami.”

32 gadus vecais meksikānis pārspēja abus “Ferrari” pilotus, uzveicot tuvāko sekotāju Šarlu Leklēru par 0.025 sekundēm.

“Zinot “Ferrari” ātrumu, mēs ne uz ko daudz kvalifikācijā necerējām,” atzina Peress. “Koncentrējāmies uz sacīkstēm, jo galvenās cerības bija pārspēt viņus svētdien.”

Leklērs tikmēr atzina, ka arī nobraucis labu apli: “Mans veiktas aplis, godīgi sakot, šķita labs, esmu ar to ļoti apmierināts. Kvalifikācijā galvenais bija noturēties trasē un nepieļaut nekādas kļūdas, jo tās te var maksāt ārkārtīgi dārgi. Pēdējā aplī gāju uz uzvaru un, vairāk vai mazāk, izdarīju visu. Varbūt šur un tur vēl nedaudz varēju iegūt, bet nebiju gaidījis, ka Čeko izdosies tiks labs aplis, tāpēc gribu apsveikt viņu ar to. Svētdien ir jauna diena un cerams, ka mums padosies labs starts.”

Trešo vietu ieņēma Karloss Sainss, bet Peresa komandas biedrs Makss Verstapens izšķirošajos apļos neizskatījās īsti gatavs cīnīties par uzvaru.

“Pirmās divas kvalifikācijas kārtas bija ļoti labas,” atzina Verstapens. “Pat pirmais aplis pēc sarkanajiem karogiem, kad izbraucu trasē ar lietotām riepām, izskatījās tīri labs. Ar komfortu sagaidīju trešo kārtu, bet tad uzmontējām jaunas riepas un pazuda saķere. Šķita, ka braucu ar pavisam citām riepām. Katrā līkumā zaudēju 0.1 vai 0.2 sekundes, lai gan visu darīju tāpat kā iepriekš. Īsti nesaprotu, kas nogāja greizi. Tas viss ir savādi, bet tas nav pasaules gals, jo Čeko ir pirmajā starta vietā, kas nozīmē, ka mašīnai ir potenciāls. Man prieks par viņu, viņš to ir pelnījis. Redzēsim, kā ies sacīkstēs, bet domāju, ka mums ir cerības. Arī maksimālais ātrums mums ir labs. Cerams, ka sacīkstēs to varēsim izmantot.”

Šūmahers nepiedalīsies Saūda Arābijas GP

0

“Haas” komanda oficiāli apstiprinājusi, ka viņu pamatsastāva braucējs Miks Šūmahers nepiedalīsies svētdien gaidāmajā Saūda Arābijas GP izcīņā pēc kvalifikācijā piedzīvotās smagās avārijas.

Miks Šūmahers sestdien notikušajā Saūda Arābijas GP kvalifikācijā atkārtoja nedēļu iepriekš Bahreinā sasniegto, iekļūstot 15 ātrāko braucēju pulkā. Diemžēl pacīnīties par iekļūšanu labāko desmitniekā liedza šaušalīga avārija. “Haas” braucējs uzbrauca uz apmales Džidas trases 12. pagriezienā, kā rezultātā zaudēja kontroli pār savu automašīnu un sagriezās pirms ietriekšanās drošības apmalē lielā ātrumā.

Uzreiz pēc negadījuma sesija tika apturēta, bet Šūmahers nonāca mediķu uzraudzībā. “Haas” komandas vadītājs Ginters Šteiners vēlāk sarunā ar medijiem apstiprināja, ka Šūmahers negadījumā palika pie samaņas, acīmredzamas traumas neguva un sazvanījās ar savu māti.

Tā kā šādi triecieni mēdz nodarī kaitējumu veselībai, braucējs ar helikoptera palīdzību tika transportēts uz tuvējo slimnīcu, lai veiktu padziļinātas pārbaudes.

“Haas” komanda izplatīja paziņojumu, ka Miks Šūmahers nestartēs Saūda Arābijas GP, līdz ar to komanda sacīkstēs piedalīsies tikai ar vienu mašīnu. Sīkākas detaļas par Šūmahera veselības stāvokli šobrīd nav publicētas.

Miks Šūmahers ir jau otrais braucējs, kurš trieciena rezultātā izlaidīs Džidas trasē gaidāmās sacensības. Formula 2 čempionāta posms šonedēļ iet secen smadzeņu satricinājumu guvušajam debitantam Čemam Bolukbasi, kura avārija bija ļoti līdzīga Šūmahera piedzīvotajai.

Mika tēvocis Ralfs Šūmahers nebija klāt notikuma brīdī, jo terorisma draudu dēļ viņš pameta Saūda Arābiju dienu iepriekš.

Hamiltons Saūda Arābijā kvalificējas tikai 16. vietā, Šūmaheram smaga avārija, Peresam pole position

0

Ar stundu nebija pietiekami, lai noskaidrotu starta kārtību Džidas trasē. Cīņa par pole position Saūda Arābijā šoreiz nebija dienas galvenais stāsts, jo ļoti smagu avāriju piedzīvoja Miks Šūmahers, tikmēr Luiss Hamiltons izkrita jau pirmajā kārtā. Mazliet neierasti, pirmā starta pozīcija šoreiz tika Serhio Peresam, kamēr Verstapens piekāpās “Ferrari” braucējiem.

Pirmajā kvalifikācijas kārtā “Mercedes” braucēji gāja atšķirīgu ceļu no konkurentiem, izmantojot vidējā sastāva riepas. Hamiltonam bija jūtamas problēmas ar to uzsildīšanu, arī rezultāti liecināja, ka nāksies vien izmantot mīkstāko sastāvu.

Sesiju nācās apturēt, kad avāriju piedzīvoja Nikolā Latifi. “Williams” braucējs nenovaldīja mašīnas aizmuguri trases 13. pagriezienā un ietriecās drošības barjerās. Sarkanie karogi trasē tika izkārti pāris sekundes pirms “Ferrari” braucēji paguva veikt savus ieskaites apļus.

Juki Cunoda nevarēja veikt savu apli, dodoties atpakaļ boksos. “AlphaTauri” komanda ziņoja par degvielas problēmām, atgādinot “Honda” dzinēju problēmas Bahreinā, tomēr sākotnējās pārbaudes liecina, ka problēmas ir atšķirīgas. Līdz ar to Latifi un Cunoda rīt startēs no pēdējās rindas.

Taču lielākie pārsteigumi vēl tikai bija priekšā. “Mercedes” jaunpienācējs Džordžs Rasels droši iekļuva Q2 ar ceturto ātrāko apli, kamēr Hamiltons, braucot bez acīm redzamām kļūdām, nespēja atrast vajadzīgo tempu un palika tikai 16. vietā, pārspējot vēl vienīgi Aleksu Albonu un Niko Hulkenbergu. Šī ir pirmā reize kopš 2017. gada Brazīlijas GP, kad Hamiltonam nav atradusies vieta otrajā kvalifikācijas kārtā.

Otrā kārta sākās par labu “Ferrari” komandai. Ar lietotām riepām viņi spēja turēt “Red Bull” braucēju tempu, kuri izmantoja jaunus komplektus. Tikmēr Estebana Okona apli izbojāja Daniels Rikjardo, neapzinīgi bloķējot “Alpine” braucēju, par ko tika izsaukts pie tiesnešiem.

Piecas minūtes pirms sesijas beigām trasē otro reizi tika izkārti sarkanie karogi. Šoreiz par tiem atbildīgs bija “Haas” braucējs Miks Šūmahers, piedzīvojot smagu avāriju, kā rezultātā mašīnai nolūza abi labās puses riteņi. Miks ilgāku laiku palika mašīnā līdz nonākšanai mediķu aprūpē un trasi pameta ātrās palīdzības mašīnā, tomēr samaņu nezaudēja. Drošības joslu trūkums neļāva mašīnai zaudēt ātrumu, līdz ar to trieciens betona sienā tika piedzīvots ļoti lielā ātrumā.

 

Sesijai atsākoties, lēnākie braucēji spēja uzlabot savus rezultātus, atstumjot Šūmaheru no devītās uz 14. pozīciju. Vienīgi Lensam Strolam neizdevās apsteigt vācieti, kurš nedēļas sākuma atzīmēja savu 23. dzimšanas dienu. Labāko desmitniekā neizdevās iekļūt arī abiem “McLaren” braucējiem un Guanju Žou. Līdz ar to Džordžs Rasels kļuva par vienīgo Q3 pārstāvi ar “Mercedes” dzinēju, kamēr Hamiltons, “McLaren”, “Aston Martin” un “Williams” pārstāvji samierinājās ar otro desmitnieku.

Pēdējā mēģinājumā Saincs nespēja uzlabot savu apli, kamēr lielisks sniegums Leklēra izpildījumā ļāva uz mirkli pārņemt provizorisko pole position. Pirmā vieta šoreiz gan tika Serhio Peresam, kurš veica lielisku otro sektoru un par 0,025 sekundēm nodrošināja sev karjeras pirmo uzvaru kvalifikācijā. Makss Verstapens savā mēģinājumā spēja tikt vien līz ceturtajai vietai.

Tālāk aizmugurē palika Estebans Okons, Džordžs Rasels, Fernando Alonso, Valteri Botass, Pjērs Gazlī un Kevins Magnusens. Abi francūži Okons un Gazlī par mata tiesu izvairījās no izslīdēšanas tai pašā līkumā, kur kvalifikācija noslēdzās Šūmaheram.

Saūda Arābijas Grand Prix uzvarētājs svētdien Džidas trasē tiks noskaidrots pl. 20:00 pēc Latvijas laika.

Saūda Arābijas GP kvalifikācijas rezultāti

Gazlī apstājas boksu celiņā Saūda Arābijā, treniņos ātrākais Leklērs

0

Sesijas beigās pārspējot Maksa Verstapena sasniegto rezultātu Džidas trasē pēdējos treniņos ātrākais izrādījās Šarkls Leklērs. Tikmēr Gazlī vizīte Saūda Arābijā nerit tik gludi kā cerēts.

Lielāko daļu Saūda Arābijas Grand Prix trešo treniņu sesijas rezultātu tabulas galvgalī bija atrodams Makss Verstapens. Plīvojot rūtotajam karogam, par trim sekundes simtdaļām viņu pieveica Šarls Leklērs ar “Ferrari” formulu. Trešā un ceturtā vieta tika viņu komandas biedriem Peresam un Saincam, kamēr Valteri Botass ar “Alfa Romeo” bija ātrākais no pārējiem.

Ne pārāk gludi diena iesākusies “AlphaTauri” komandai. Juki Cunoda ticis pie jauna jaudas agregāta, kas var rezultēties soda pozīciju izteiksmē sezonas otrajā pusē. Tikmēr 25 minūtes pirms sesijas beigām Saūda Arābijā Pjērs Gazlī, tobrīd atrodoties trešajā pozīcijā, izbrauca ārā no boksiem, taču diez ko tālāk netika un apstājās boksu celiņa izejā. Gazlī pašam nacās sākt formulas stumšanu atpakaļ uz boksiem, tomēr drīz vien trases darbinieks sniedza palīdzīgu roku. Arī francūzis šosezon izmanto jau otro dzinēju. Gazlī trasē vairs nedevās.

“Haas” braucēji, tikuši galā ar piektdienas problēmām, atgriezās vidus ešalonā, kuru šobrīd papildinājuši arī “Mercedes”. Luiss Hamiltons un Džordžs Rasels palika ārpus labāko desmitnieka. Aiz komandas jaunpienācēja palika vien “Aston Martin”, “McLaren” un “Williams” pārstāvji.

Starta kārtību sacīkstēm Saūda Arābijā noskaidros kvalifikācijas sesijā pl. 19:00 pēc Latvijas laika. Tikmēr sacīkšu starts rīt Džidas trasē tiks dots pl. 20:00.

Saūda Arābijas GP – trešie treniņi

Alonso un Gazlī motoru maiņa, problēmas arī Peresam

0

Fernando Alonso un Pjērs Gazlī šajā nedēļas nogalē Saūda Arābijā tikuši pie jauniem motoriem, taču par to starta vietu sodi viņiem nepienākas. Arī “Red Bull” komandai uz F1 čempionāta otro posmu bijušas problēmas ar jaudas agregātu. Serhio Peresa spēkratam nomainītas atsevišķas komponentes.

Alonso mašīnai problēmas ar “Renault” motoru atklātas jau pēc Bahreinas posma, kur tika gūta devītā vieta. Piesardzības nolūkos šonedēļ Džidas trasē viņš sacīkstēs startēs ar jaunu iekšdedzes dzinēju. “Alpine” komanda gan plāno, ka vēl varēs izmantot arī līdz šim lietoto dzinēju, kas tagad nosūtīts uz rūpnīcu Francijā remontdarbu veikšanai.

Gazlī “Alphatauri” spēkrats pirmā posma sacensību laikā pamatīgi aizdegās, un viņš bija spiests izstāties. Ir nomainīts viss “Honda” jaudas agregāts, kas šogad pārdēvēts “Red Bull Powertrains” vārdā. Gazlī ticis pie jauna iekšdedzes dzinēja, turbīnas, MGU-H un MGU-K sistēmām, baterijas un kontroles elektronikas.

Noteikumi paredz, ka šogad uz visu sezonu katram pilotam ir pieejami trīs iekšdedzes motori, līdz ar to Alonso un Gazlī sods vēl nepienākas. Brīdī, kad pilots izmanto ceturto jaudas agregātu sezonas laikā, viņam automātiski tiek piešķirts desmit starta vietu sods.

Serhio Peresa “Red Bull” formula tikmēr tikusi pie jaunas turbīnas un MGU-H sistēmas. Visā sezonā atļautas trīs šīs komponentes, bet pēc tam, kad nākas izmantot ceturto, arī jāsaņem desmit starta vietu sods.

F1 vadība cenšas cenzēt pilotus, Ralfs Šūmahers atgriežas Eiropā

0

Pēc tam, kad netālu no Džidas sacīkšu trases vakar notika uzbrukums naftas rūpnīcai, tika atceltas plānotās intervijas ar sportistiem, lai tie nesniegtu komentārus notikušā sakarā. Šonakt arī notika garas diskusijas, kuru laikā tika izlemts turpināt “Formula 1” sacīkšu nedēļas nogali Saūda Arābijā pēc ierastā plāna.

Piektdien pirmā treniņa laikā “Red Bull” pilots Makss Verstapens braukšanas laikā sūdzējās par deguma smaku. Drīz vien kļuva zināms, ka aptuveni 11 kilometru attālumā esošajai “Aramco” naftas pārstrādes rūpnīcai ir trāpījusi raķete, bijis arī dronu uzbrukums. Atbildību par to uzņēmās hutiešu nemiernieku grupējums, kas cīnās pret Saūda Arābijas ietekmi Jemenā.

“Sākumā mums bija pandēmija, pēc tam karš Eiropā, un tagad dažus kilometrus no trases nokrīt raķete,” komentē “Red Bull” konsultants Helmuts Marko. “Vairs nav sajūta, ka viss būtu normāli un jautri.”

Pirms otrā treniņa tika sasaukta ārkārtas sapulce, lai apspriestu situāciju, bet valsts drošības orgāni pārliecināja, ka turpināt sacensību norisi nav bīstami. Otrā treniņsesija sākās ar 15 minūšu novēlošanos, bet vakarā uz turpmākām diskusijām sanāca FIA un F1 čempionāta vadība, kā arī piloti un komandu vadītāji. Sarunas krietni ievilkās un esot beigušās vien uz rīta pusi. Lai gan daži sportisti nav īsti droši, vai turpināt sacīkšu nedēļas nogali Saūda Arābijā būtu pareizs solis, tiek ziņots, ka boikotēt neviens negrasās.

“Viņu mērķis ir infrastruktūra, nevis civiliedzīvotāji un arī ne trase,” pavēstīja FIA prezidents Mohameds ben Sulajems.

Piektdien arī tika atcelta F1 pilotu preses konference, kas bija plānota pēc otrā treniņa. Tā vietā “uzstājās” dažu komandu vadītāji un F1 izpilddirektors Stefano Domenikali, apgalvojot, ka viss ir droši. Tiek ziņots, ka čempionāta vadība centās nodrošināt, lai sportisti pārāk daudz ar medijiem nerunātu par notikušo ārpus trases.

“Domenikali parūpējās, lai Hamiltonam nebūtu iespējas tikt pie mikrofona,” raksta somu izdevums “Iltalehti”. Kā zināms, ka Lūiss Hamiltons ir viens no tiem pilotiem, kurš par jautājumiem attiecībā uz Saūda Arābijā valdošā režīma īstenotajiem cilvēktiesību pārkāpumiem izsakās visskaļāk

Bijušais F1 pilots Ralfs Šūmahers Saūda Arābijā ieradās, lai strādātu par ekspertu “Sky Deutschland” televīzijā, bet pēc notikušā nekavējoties pameta valsti un atgriezās Vācijā.

“Ja tas tiešām ir uzbrukums, tad es nesaprotu, ko mēs vēl šeit darām,” viņš sacīja. “Mums pēc iespējas ātrāk būtu jāsakravā somas un jādodas prom no šīs valsts.”

Leklērs uzrāda labāko laiku otrajā treniņā, bet aizķer trases sienu

0

“Ferrari” pilots Šarls Leklērs sasniedzis labāko rezultātu arī Saūda Arābijas posma otrajos treniņbraucienos, bet pēc tam aizķēra sienu, sabojājot mašīnas piekari. Viņa tuvākais sekotājs atkal bija Makss Verstapens no “Red Bull” komandas.

Šodien, laikā, kad notika F1 pirmais treniņš, netālu no Džidas trases esošajai “Aramco” naftas rūpnīcai trāpīja Jemenas hutiešu nemiernieku izšauta raķete, izraisot lielu ugunsgrēku. F1 čempionāta vadība sasauca ārkārtas sēdi, kā dēļ otrā treniņa sākums tika pārcelts par 15 minūtēm. Šobrīd gan nav plānu atcelt šonedēļ gaidāmās sacīkstes, arī otrā treniņsesija noritēja bez aizķeršanās.

Īsi pirms savas kļūdas Leklērs bija pārspējis Verstapenu par 0.140 sekundēm, ar mīkstā sastāva riepām uzrādot laiku 1:30.074. Ceturtajā līkumā viņš pieskārās iekšmalas barjerai, bojājot mašīnas priekšējās kreisās puses piekares detaļas, bet spēja saviem spēkiem atgriezties boksos. Pēdējās 15 minūtes viņš trasē vairs neizbrauca. Savu pirmajā treniņā sasniegto rezultātu F1 sezonas līderis bija uzlabojis par 0.7 sekundēm.

Trešais ātrākais bija Karloss Sainss, kurš arī pieskārās sienai, bet ne tik ļoti kā komandas biedrs. Ceturto laiku sasniedza Serhio Peress, bet aiz viņa sekoja abi “Mercedes” braucēji.

Otrajā sesijā turpinājās Kevina Magnusena nedienas. Šoreiz “Haas” pilotam radās problēma ar motoru, kā dēļ nācās apstāties trasē un tika pasludināts virtuālās drošības mašīnas periods. Pirmajā treniņā viņš neuzrādīja rezultātu hidraulikas noplūdes dēļ.

Saūda Arābijas GP otrais treniņš:

Leklērs pārspēj Verstapenu F1 pirmā treniņa izskaņā Saūda Arābijā

0

Saūda Arābijas F1 posma pirmajā treniņsesijā ilgu laiku rezultātu tabulas augšgalā atradās Makss Verstapens, taču pēdējās minūtēs viņu pārspēja Šarls Leklērs. Treniņa laikā arī tika izkārti sarkanie karogi.

Kad bija aizritējušas aptuveni 17 minūtes, sacīkšu direktors Nīlss Vitihs bija spiests pavēlēt izkārt sarkanos karogus, jo pie pirmā līkuma uz trases bija nokritusi 50 metru atzīmes plāksne. Uz tās uzbrauca Lando Noriss, kā rezultātā trasē izbārstījās atlūzas, ko nācās savākt. Uz to brīdi vadībā ar laiku 1:30.888 atradās Verstapens, kurš šo apli bija veicis ar cietā sastāva riepām.

“Red Bull” pilota Verstapena rezultāts noturējās pirmajā vietā gandrīz līdz treniņa beigām, kad par 0.116 ātrāks tomēr izrādījās sezonas pirmā posma uzvarētājs Leklērs ar “Ferrari”. Šo rezultātu viņš uzrādīja ar mīkstajām riepām.

Vēl viens no tiem, kurš pakāpās augstāk treniņa izskaņā, bija Valteri Botass. “Alfa Romeo” pilots, kurš Bahreinas posmā izcēlās ar sesto vietu, šodien Džidas trasē uzrādīja trešo labāko rezultātu, zaudējot Leklēram 0.312 sekundes. Mazliet lēnāks par viņu bija Leklēra komandas biedrs Karloss Sainss, bet nākamajās pozīcijās ierindojās “AlphaTauri” komandas piloti.

Lai gan salīdzinoši jaunās Džidas trases asfalts ir gludāks nekā Sakirā, kur sportisti aizvadīja čempionāta pirmo posmu, daudz apspriestā “peldēšanas” problēma bija nopietna problēma “Mercedes” komandai. Lūiss Hamiltons sasniedza tikai devīto rezultātu, zaudējot Leklēram pusotru sekundi, turklāt treniņa beigās mazliet aizķēra sienu pirmajā līkumā.

Bahreinā sevi lieliski parādīja Kevins Magnusens, bet šī nedēļas nogale “Haas” pilotam sākusies neveiksmīgi. Mašīnai radās tehniskas problēmas, kā dēļ sportists tā arī neveica nevienu ieskaites apli.

Šodien notiks arī otrie treniņbraucieni, un to sākums gaidāms plkst. 19:00 pēc Latvijas laika.

Saūda Arābijas GP pirmais treniņš:

Fetels nestartēs arī Saūda Arābijas posmā

0

Šodien kļuva zināms, ka Sebastians Fetels nav devies uz Saūda Arābiju, kur šajā nedēļas nogalē notiks F1 pasaules čempionāta otrais posms. Otro nedēļas nogali pēc kārtas viņu aizvietos Niko Hilkenbergs.

“Aston Martin” komandas pilotam Fetelam īsi pirms Baheinas “Grand Prix” posma tika konstatēta saslimšana ar “Covid-19”, līdz ar to viņa vietā mašīnā sēdās rezerves braucējs. Hilkenbergs aizvadīja savas pirmās sacensības kopš 2020. gada, finišējot 17. vietā, kamēr viņa komandas biedrs Lanss Strols Sakiras trasē guva 12. vietu.

Nebija skaidrības, vai četrkārtējam pasaules čempionam būs izdevies atlabt līdz nākamajām sacīkstēm, kas gaidāmas jau šo svētdien Džidas trasē, un tagad noskaidrojies, ka viņš tomēr palicis savās mājās Šveicē. Par pilota veselības stāvokli nekas sīkāk netiek atklāts, vien īsā paziņojumā komanda pavēstījusi par plānu arī šonedēļ pie stūres sēdināt Hilkenbergu.

“Aston Martin” prognozē, ka Fetels būs ierindā uz Austrālijas posmu, kas notiks 10. aprīlī.