Luisam Hamiltonam Ungārijas GP ir iespēja trāpīt par diviem zaķiem ar vienu šāvienu – panākt Mihaelu Šūmaheru pēc izcīnītajiem pole position, kā arī apsteigt Sebastianu Fetelu čempionāta kopvērtējumā. Abus sezonas galvenos varoņus šķir tikai viens punkts. Tas viss sniedz lieliskus priekšnoteikumus aizraujošam posmam Hungaroringā.

Grafiks: FIA

Ņemot vērā faktu, ka Luiss Hungaroringā izcīnījis 5 pole position un 5 reizes triumfējis sacīkstēs, kā arī lieliski aizvadītos pēdējos posmus, britu braucējs būs galvenais favorīts uz uzvaru arī šajā nedēļas nogalē. Nevajag gan aizmirst Toto Volfa sacīto, ka pagātnes panākumi negarantē labus rezultātus arī nākotnē.

Turklāt Ungārijas GP nudien ir vieta, kur šaurība un īsās taisnes, apvienojumā ar vairākām apdzīšanas vietām nereti padara posmu neprognozējamu. To lieliski apliecina fakts, ka pēdējo 3 gadu laikā pie uzvaras Hungaroringā ir tikuši 3 dažādu komandu pārstāvji, turklāt neviens no viņiem neuzsāka sacīkstes no pole position.

Grafiks: Pirelli
“F1LV

Specifiskās trases konfigurācijas dēļ lielāka nozīme būs aerodinamiskajiem risinājumiem un spējai radīt pēc iespējas lielāku piespiedējspēku, atstājot dzinēja jaudu otrajā plānā. Līdz ar to par uzvaru varētu paspēkoties arī “Red Bull” braucēji, kuri pēdējos posmos ievērojami samazinājuši atstatumu līdz “Mercedes” un “Ferrari”.

Lai gan pēdējos četros posmos sarkanajiem pie uzvaras nav izdevies tikt, tas vairāk saistīts ar neveiksmīgu apstākļu sakritību, nevis konkurētspējas kritumu – Kanādā Fetels startā sadūrās ar Verstapenu, Azerbaidžānā uzvaru zaudēja soda dēļ, Austrijā, pēc paša vārdiem, līdz uzvarai pietrūka viens aplis, bet Lielbritānijā pārkarsētas bremzes un plīsusi riepa lika atviegloti nopūsties, ka finišs vispār sasniegts. Tikmēr Raikonens Budapeštā uz goda pjedestāla kāpis 7 reizes un ir apņēmības pilns šai rādītājā apsteigt Šūmaheru un Sennu.

Grafiks: F1.com

Vēl viena komanda, kas vismaz uz papīra Ungārijā izskatās stiprāka nekā citos posmos ir “McLaren”. “Honda” deficīts ātruma ziņā ar katru posmu sarūk, ko gan nevar teikt par dzinēju izturību, tomēr īsās taisnes un daudzie līkumi padara Hungaroringu par vienu no vismazāk prasīgajām trasēm pret dzinēju.

Pārsteigumus var sagādāt arī zemākā ešalona komandas – “Sauber” veikusi uzlabojumus aerodinamikā, bet Džoliona Palmera “Renault” formulai nomainīta mašīnas grīda. Fakts, ka visām desmit komandām pēdējo trīs Grand Prix laikā ir izdevies gūt punktus vēlreiz apliecina, cik cieša cīņa par desmitnieka beigām var izvērsties.

Savās pārdomās pirms Azerbaidžānas GP dalās arī F1.LV redaktors un “Viasat Sport Baltic” F1 pārraižu komentētājs Aldis Putniņš:

“Pēc Sebastiana Fetela neveiksmes pēdējos apļos Silverstonā viņa sīvākais sāncensis cīņā par titulu Luiss Hamiltons ir pietuvojies viena punkta atstatumā un Ungārijā, kas ir pēdējais posms pirms vasaras brīvdienām, brits jau varētu kļūt par čempionāta līderi. Turklāt Hungaroringa trases specifika šoreiz var nospēlēt par sliktu “Ferrari” komandai, kurai pēdējos posmos jau jāsāk uzmanīties no “Red Bull” ofensīvas. Tieši Ungārijas trasē “Red Bull” tradicionāli ir bijuši ļoti spēcīgi un vēl lielākas bažas abām līdervienībām radīs fakts, ka Makss Verstapens un Daniels Rikardo pirms Hungaroringa posma saviem modeļiem saņems ievērojamus uzlabojumus. Tomēr arī Mercedes viss nerit gluži pēc plāna – divas nopietnas problēmas ar pārnesumu kārbu abām mašīnām pēdējos divos posmos parāda, ka arī ’Sudraba bultas’ nav neievainojamas. Ungārijā gaidām karsts laiks – smags pārbaudījums visām komandām un, cerēsim, lieliska izklaide mums skatītājiem pirms Formula 1 vasaras brīvdienām.”

Grafiks: F1.com

Vai Hamiltonam izdosies kļūt par jauno kopvērtējuma līderi? Kā pēc neveiksmēm pēdējos posmos reabilitēsies Fetels? Vai somu braucēji un “Red Bull” iesaistīsies cīņā par uzvaru? Piedalies F1.LV prognožu spēlē un pārspēj citus lasītājus!

Sacensību sākums svētdien pl. 15:00 pēc Latvijas laika. Ungārijas posms tradicionāli pulcējis arī skatītājus no Latvijas. Ja dodies sacīkstes vērot klātienē, padalies ar savu pieredzi komentāros!

Līdz ar F1 posmu Ungārijā notiks arī braucieni F2 un GP3 sērijās. Tikmēr Spa trasē Beļģijā risināsies 24 stundu sacīkstes, kā arī trīs braucieni Eiropas F3 čempionātā, bet Somijā risināsies pasaules rallija čempionāta posms. Pāri okeānam IndyCar čempionāts dosies uz Ohaio, bet Monreālā ar dubultposmu noslēgsies Formula E sezona, kur par titulu tāpat kā pērn cīnās Sebastians Buemi un Lukass di Grasi.

Grafiks: Pirelli