Albertparka trasē Austrālijā aizvadīti pēdējie treniņbraucieni pirms šodien gaidāmās kvalifikācijas. Īsi pirms treniņu sākuma nolija lietus, tādēļ braucējiem nācās pielāgoties mainīgiem laikapstākļiem.

Braucēji jau visai drīz pārgāja no slapjam laikam paredzētajām riepām uz zaļi marķētajām pārejas laika riepām, tomēr bija nepieciešamas gandrīz 20 minūtes līdz pirmajam apļa laikam, ko, neraugoties uz pamatīgu sānslīdi, sasniedza Niko Hulkenbergs. Drīz vien viņam sāka pievienoties vairums pārējo braucēju.

Ne visiem gan gāja tik gludi – Lensu Strolu boksos aizkavēja pārnesumkārbas defekts, kamēr Luisa Hamiltona mašīnai nācās mainīt stūri. Abi “Force India” braucēji tā arī palika bez rezultāta, lai gan, ņemot vērā, ka uz kvalifikāciju lietus netiek solīts, lēmums ir izprotams, lai izvairītos no liekiem riskiem.

“F1LV

Ilgu laiku tabulas galvgalī atradās Valteri Botass, tomēr sesijas beigās trase kļuva arvien sausāka un vispirms “Mercedes” braucēju pārspēja Karloss Saincs, tad viņa rezultātu uzlaboja Makss Verstapens, bet abi “Ferrari” braucēji Sebastians Fetels un Kimi Raikonens, kā arī “Sauber” pārstāvis Markuss Ēriksons nolēma trasē doties ar sausā laika ultramīkstajām riepām, kas deva rezultātu – trijotne pārliecinoši iekārtojās rezultātu tabulas galvgalī.

Notikumi Austrālijā turpināsies pl. 8:00 ar kvalifikācijas braucieniem, bet sacīkšu starts svētdien pl. 8:10 pēc Latvijas laika.