Kopš koronavīrusa izplatības apjomi sasnieguši pandēmijas līmeni, ir teju neiespējami izsekot visām ziņām par to, kuri pasākumi tiek atcelti, bet kuri norit pēc plāna. Tādēļ piedāvājam koncentrētu apskatu uz šī brīža situāciju motorsportā.


Formula 1: 13. martā īsi pirms treniņu sākuma tika oficiāli paziņots par Austrālijas Grand Prix atcelšanu. Pēc nedēļas plānotais posms Bahreinā, kas tiktu aizvadīts bez skatītājiem, un jaunpienācējs Vjetnamas GP arī tika pārcelti. Savulaicīgi tika atcelts arī Ķīnas Grand Prix. Pesimistiskākās prognozes liecina, ka sezona sāksies tikai jūnijā, oficiālajā kalendārā 1. posms ir Zadvorta.

Formula 2 / Formula 3: Sezonas pirmais posms Bahreinā ir atcelts. Oficiāla lēmuma par pārējiem vēl nav. Tā kā šie čempionāti ir atbalsta sērijas F1, tad jebkādas izmaiņas, visticamāk, vienlīdzīgi skars visus trīs čempionātus.

“F1LV

Formula E: No 14 posmu garās sezonas jau oficiāli izsvītrotas 5 sacīkstes Sanjā, Romā, Parīzē, Seulā un Džakartā. Nākamais paredzētais posms 21. jūnijā notiks Berlīnē, kam sekos Ņujorkas ePrix un dubultposms Londonā, tomēr FIA un Formula E uz nenoteiktu laiku pārtraukuši sezonu.

IndyCar: 15. martā gaidāmais posms Santpītersburgā atcelts, lai gan sākotnēji bija plānots to aizvadīt pie tukšām tribīnēm. Pārējie posmi nav atcelti vai pārcelti, ja neskaita Longbīču, kas pagaidām izņemta no kalendāra. Sacīkstēm bija jānotiek 19. aprīlī.

Super Formula: Sezonas pirmais posms Suzukā bija paredzēts 5. aprīlī. Tas ir pārcelts uz nenoteiktu laiku, taču sacīkstes 19. aprīlī tiek plānots aizvadīt pēc ierastās programmas.

DTM / WTCR / Super GT / Supercars: Šie autošosejas čempionāti nevienu posmu vēl nav atcēluši, lai gan Austrālijas Supercars čempionātā šajā nedēļas nogalē ir sacīkstes Melburnā, kur atrodas arī F1 komandas. DTM nācās pārcelt pirmssezonas testus no Moncas uz Hokenheimu, liedzot skatītājiem pieeju trasei. Papildinājums (13.03. 11:45): WTCR atceļ sezonas 1. posmu Ungārijā.

NASCAR: Šonedēļ Atlantā un nākamnedēļ Maiami atcelti, tāpat kā visi pārējie nozīmīgie sporta notikumi Amerikā.

WEC / IMSA: Sakarā ar ceļošanas ierobežojumiem starp Eiropu un Ameriku, pieņemts lēmums atcelt WEC kalendārā esošās 1000 jūdžu sacīkstes Sebringā, bet IMSA ieskaitē leģendārās 12 stundu Sebringas sacīkstes pārceltas uz 11.-14. novembri, kas būs sezonas pēdējais posms.

MotoGP: Organizatori preventīvi pieņēma lēmumu atcelt sezonas pirmo posmu Katarā. Tā kā Moto2 un Moto3 klases braucēji jau atradās Lozailā pirmssezonas testu dēļ, sacīkstes abās atbalsta klasēs notika. Vēlāk tika pieņemts par Taizemes, ASV un Argentīnas posmu pārcelšanu uz rudeni, daļēji izmainot arī tad paredzēto posmu norises datumus. Šobrīd kalendārs vēsta, ka sezona tiks atklāta 3. maijā Spānijā.

WSBK: Sezonas pirmo posmu Filipailendā izdevās aizvadīt bez starpgadījumiem, tomēr turpinājumā valda neziņa. Kataras posms uz nenoteiktu laiku pārcelts, bet uz Heresu braucēji dosies tikai oktobra beigās. Nākamais posms 18. un 19. aprīlī plānots Nīderlandē.

WRC / ERC: Pasaules rallija čempionātam neklājās viegli – Čīles posms tika atcelts politisko nemieru dēļ, bet Zviedrijas rallijs tika saīsināts sniega trūkuma dēļ. Šodien paziņots arī par Argentīnas posma atcelsānu vīrusa dēļ. Tikmēr cietusi arī Eiropas čempionāta sezona, jo marta beigās plānotais Azoru rallijs pārcelts uz nenoteiktu laiku. Tas nozīmē, ka 29.-31. maijā gaidāmais Rally Liepāja, iespējams, kļūs par sezonas otro posmu.

World RXKrievijas posma atcelšana nebija saistīta ar pandēmiju. 13. martā tika paziņots par Spānijas posma pārcelšanu uz vēlāku laiku, līdz ar to labākajā gadījumā sezona sāksies Portugālē.

Vairums valstu sāk slēgt savas robežas pamatīgi ierobežojot pārvietošanās iespējas un radot galvassāpes loģistikas speciālistiem. Redzot pandēmijas attīstības tempus, ko prognozēt ir grūti, tomēr šis saraksts noteikti kļūs arvien plašāks un plašāks. Mazgājiet rokas!

1 KOMENTĀRS