Starptautiskā automobiļu federācija (FIA) publicējusi oficiālo 2019. gada Formula 1 sezonas dalībnieku sarakstu, kurā redzami visu desmit komandu oficiālie nosaukumi, kā arī jauno braucēju izvēlētie sacīkšu numuri.

Par pamanāmāko izmaiņu kļuvusi Serhio Peresa un Lensa Strola pārstāvētās komandas nosaukuma maiņa. Pagājušo sezonu rozi krāsotās mašīnas uzsāka zem “Force India” vārda, taču pēc nopietnām finansiālām problēmām to pārņēma kanādiešu miljardieris Lorenss Strols, dodot jaunu nosaukumu – “Racing Point Force India”, tādā veidā saglabājot vienības ‘saknes’. Uz jauno sezonu vārdi “Force India” vairs nebūs manāmi komandas nosaukumā un tā kļūs par “Racing Point F1 team”.

Pārējās komandas nopietnas pārmaiņas nav piedzīvojušas, tomēr “Ferrari” un “Haas” oficiālie komandu nosaukumi papildināti ar sponsoru nosaukumiem, attiecīgi “Mission Winnow” un “Rich Energy”.

“F1LV

Tāpat kļuvis skaidrs, kādus numurus izmantos jaunie braucēji. Katram braucējam ir iespēja izvēlēties numuru no 2 līdz 99, ar nosacījumu, ka tas nav izmantots pēdējo divu sezonu laikā. Īpaši iecienīti ir palindromi (numuri, kas no abām pusēm lasās vienādi). Tādu ir izvēlējušies Roberts Kubica (#88) un Antonio Džiovinaci (#99). Džordžs Rasels izvēlējies #63, ar ko guva labus panākumus kartingā, bet “McLaren” braucējs Lando Noriss ticis pie zemākā pieejamā numura #4 (#1 rezervēts čempiona, #2 ‘pieder’ Stofelam Vandūrnam, bet #3 – Danielam Rikjardo). Aleksa Albona sacīkšu numurs vēl nav zināms.

Tāpat kļuvis skaidrs, ka šīs sezonas čempions Luiss Hamiltons arī nākamsezon izmantos #44 nevis #1, kas rotāja viņa “Mercedes” formulu Abū Dabī Grand Prix pirmajos treniņbraucienos.

Grafiks: FIA