“Racing Point Force India” komanda šodien oficiāli apstiprinājusi, ka par Serhio Peresa komandas biedru 2019. gada Formula 1 sezonā kļūs kanādietis Lenss Strols, kurš aizvadīto sezonu startēja “Williams” sastāvā.

Runas par Lensa Strola potenciālo pāreju uz “Racing Point Force India” aizsākās jau dienā, kad viņa tēvs Lorenss Strols iegādājās finansiāli nomākto “Force India” komandu. Vasaras pārtraukumā pat tika baumots, ka Strols rozi krāsotajā mašīnā sēdīsies jau Beļģijas Grand Prix laikā, tomēr tika nolemts nesasteigt lēmumu un sezona tika noslēgta Klēras Viljamsas vadītajā vienībā.

Tieši “Williams” sastāvā Strols debitēja F1 čempionātā 2017. gadā, kad Azerbaidžānas Grand Prix laikā kļuva par otro visu laiku jaunāko braucēju, kurš kāpis uz goda pjedestāla, to paveicot tikai 18 gadu vecumā. Spožākais ieraksts kanādieša sacīkšu karjerā meklējams gadu iepriekš, kad viņš pārliecinoši triumfēja Eiropas F3 čempionātā.

20 gadus vecais braucējs savu pirmo pieredzi pie “Racing Point Force India” stūres jau ir guvis, piedaloties divu dienu pēcsezonas testos Jasmarīnas trasē, abas dienas uzrādot ļoti atzīstamus rezultātus.

Šis ir sākums satriecošam un aizraujošam ceļam manā Formula 1 karjerā. Ļoti gaidu, kad varēšu strādāt ar tik sekmīgu komandu ar lielisku iekšējo kultūru. Šis ir jauns izaicinājums un esmu sajūsmā par jaunās izdevības izmantošanu,” savu darbavietas maiņu komentē Strols, kurš ieņems Estebana Okona vietu.

2018. gada sezonā Lenss Strols guva 6 punktus (8. vieta Azerbaidžānā un 9. vieta Itālijā), kas kopvērtējumu ļāva noslēgt 18. pozīcijā, priekšā vienīgi Brendonam Hārtlijam un komandas biedram Sergejam Sirotkinam.

Šī līguma parakstīšana nozīmē, ka nu ir pilnīga skaidrība par pilnīgi visiem 20 braucējiem, kuri nākamgad piedalīsies Formula 1 čempionātā.

2019. gada Formula 1 braucēju sastāvs

KomandaBraucējs 1Braucējs 2
MercedesLuiss HamiltonsValteri Botass
FerrariSebastians FetelsŠarls Leklerks
Red BullMakss VerstapensPjērs Gazlī
RenaultNiko HulkenbergsDaniels Rikjardo
HaasKevins MagnusensRomēns Grožāns
Racing PointSerhio PeressLenss Strols
McLarenKarloss SaincsLando Noriss
Toro RossoDaņila KvjatsAleksandrs Albons
SauberKimi RaikonensAntonio Džiovinaci
WilliamsRoberts KubicaDžordžs Rasels