Vairāk kā 2 stundu garā trillerī, kas divreiz tika apturēts, finišu sasniedzot tikai 12 mašīnām, pie uzvaras vienīgajā Toskānas Grand Prix izcīņā F1 vēsturē pie uzvaras tika “Mercedes” braucējs Luiss Hamiltons, kamēr pirmoreiz karjerā uz pjedestāla kāpa Aleksandrs Albons.

Ļoti vājš starts padevās čempionāta līderim Luisam Hamiltonam un trešajā vietā esošajam Maksam Verstapenam. Pirmā līkuma izejā kā līderis iebrauca Valteri Botass, bet Luisam Hamiltonam izdevās saglābt vismaz otro pozīciju priekšā Šarlam Leklēram un Aleksam Albonam.

Tālāk aizmugurē vienlaikus trijatā līkumā neizdevās iebraukt Kimi Raikonenam, Pjēram Gazlī un Romēnam Grožānam. Visiem trim saduroties, tika aizķerta arī Verstapena “Red Bull” formula. Vienlaikus nesaistītā incidentā sagriezās Karlosa Sainca mašīna, no kuras nespēja izvairīties Sebastians Fetels, kura vietu “Ferrari” spānis ieņems nākamgad. Šī haosa rezultātā Verstapens un Gazlī izstājās, bet Raikonens un Fetels devās boksos.

Pēc vairākiem apļiem aiz drošības mašīnas, Valteri Botass nolēma paātrināties, tikai šķērsojot starta-finiša līniju. Aizmugurē braucošie centās atminēt, kad nepieciešams paātrināties. Diemžēl Džiovinaci nenovērtēja situāciju un taranēja Romēna Grožāna un Nikolā Latifi formulas, aizķerot arī Kevinu Magnusenu. Aizmugurē esošais Saincs nespēja izvairīties no avārijas un ietriecās Džiovinaci mašīnas aizmugurē. Latifi, Magnusens, Džiovinaci un Saincss izstājās, bet sacīkstes tika apturētas.

Sarkano karogu fāzes laikā bremžu pārkaršanas dēļ izstājās arī Estebans Okons. Atkārtotajā startā piedalījās tikai 13 braucēji. Hamiltons izmantoja komandas biedra Botasa radīto aizvēju un pabrauca garām somu pilotam. Abi “Mercedes” sacīkstes atsāka ar vidējā sastāva riepām, kamēr vairums konkurentu aizmugurē deva priekšroku mīkstākajam sastāvam.

Aiz “Mercedes” pilotiem ierindojās Leklērs, Strols, Peress, Rikjardo un Albons, taču jau pirmajos apļos kļuva skaidrs, ka Leklērs un Peress nespēkj noturēt tempu. Strols, Rikjardo un Albons nostiprinājās labāko pieciniekā, bet Leklērs kļuva par pirmo braucēji, kurš dodas boksos pēc jauna riepu komplekta. Uz pitstopa rēķina Daniels Rikjardo tika garām Lensam Strolam.

“Mercedes” braucēju cīņā Botass nespēja nonākt sekundes attālumā no Hamiltona, lai varētu izmantot DRS. Viņa riepas nodila daudz ātrāk un Hamiltons palielināja pārsvaru par vairākām sekundēm. Botass aicināja komandu izmantot atšķirīgu riepu sastāvu kā Hamiltonam, lai varētu iesaistīties cīņā par Toskānas Grand Prix uzvaru, tomēr Hamiltons savā pitstopā sānēma tādas pašas cietās riepas kā Botass apli agrāk.

15 apļus pirms finiša sekoja vēl viens pavērsiens – cauras riepas rezultātā smagu avāriju piedzīvoja 4. vietā braucošais Lenss Strols. Trasē tika sūtīta drošības mašīna. Praktiski visi braucēji devās boksos, taču apli vēlāk tiesneši nolēma pilnībā apturēt sacensības.

Trešajā statiskajā startā Botasam no otrās pozīcijas ne tikai neizdevās pārspēt Hamiltonu, bet pat nācās samierināties ar piekāpšanos Danielam Rikjardo. Soms gan nākamajā aplī atguva pozīciju. Alekss Albons tika garām Serhio Peresam cīņā par 4. vietu, bet dažus apļus vēlāk tika garām arī Rikjardo un nonāca labāko trijniekā.

Pēdējos apļos līderi saglabāja savas pozīcijas, ļaujot Hamiltonam un “Mercedes” vēl drošāk nostiprināties 2020. gada sezonas kopvērtējuma galvgalī.

Kimi Raikonens tika pie saviem pirmajiem punktiem šosezon. Pēc ļoti gara pirmā pitstopa, Kimi piedzīvoja problēmas arī pirms otrā, par vēlu iekārtojoties boksu celiņa joslā pēc Strola avārijas. Kimi tika pie 5 sekunžu sodu, līdz ar to pēc finiša 8. vietā viņš pazaudēja pozīciju Šarlam Leklēram.

Nākamais posms pēc divām nedēļām risināsies Soču trasē, Krievijā.

Toskānas Grand Prix rezultāti

V.BraucējsKomandaDzinējsRezultātsPunkti
1Luiss HamiltonsMercedesMercedes59 apļi26
2Valteri BotassMercedesMercedes4.88018
3Aleksandrs AlbonsRed BullHonda8.06415
4Daniels RikjardoRenaultRenault10.41712
5Serhio PeressRacing PointMercedes15.65010
6Lando NorissMcLarenRenault18.8838
7Daņila KvjatsAlphaTauriHonda21.7566
8Šarls LeklērsFerrariFerrari28.3454
9Kimi RaikonensAlfa RomeoFerrari29.7702
10Sebastians FetelsFerrariFerrari29.9831
11Džordžs RaselsWilliamsMercedes32.404
12Romēns GrožānsHaasFerrari42.036
nfLenss StrolsRacing PointMercedes17 apļi
nfEstebans OkonsRenaultRenault52 apļi
nfNikolā LatifiWilliamsMercedes53 apļi
nfKevins MagnusensHaasFerrari54 apļi
nfAntonio DžiovinaciAlfa RomeoFerrari54 apļi
nfKarloss SaincsMcLarenRenault54 apļi
nfMakss VerstapensRed BullHonda59 apļi
nfPjērs GazlīAlphaTauriHonda59 apļi