Saturday, June 27, 2026
spot_img
Sākums Blogs Lapa 657

Oficiāli: Alonso sezonas izskaņā liks punktu savai F1 karjerai

0

Divkārtejais Formula 1 čempions Fernando Alonso šodien publicējis paziņojumu, ka sezonas izskaņā liks punktu savai nepilnu divu dekāžu garajai F1 karjerai.

Fernando Alonso izplatījis paziņojumu: “Pēc 17 burvīgiem gadiem šajā brīnišķīgajā sporta veidā ir pienācis laiks izmaiņām un tālakai virzībai. Izbaudīju ik minūti no šīm satriecošajām sezonām, un nevaru pietiekami pateikties visiem cilvēkiem, kas padarīja šos mirkļus tik īpašus.

Šosezon vēl palikuši vairāki posmi, kuros piedalīšos ar lielāku entuziasmu kā jebkad. Redzēsim, ko nesīs nākotne. Jauni pārbaudījumi jau gaida tepat aiz stūra. Šobrīd izbaudu vienu no patīkamākajiem laikiem manā dzīvē, tomēr vēlos apgūt jaunus piedzīvojumus.

Vēlos pateikties visiem “McLaren” komandā. Mana sirds vienmēr būs kopā ar šo vienību. Zinu, ka nākotnē viņi atgriezīsies spēcīgāki un labāki. Iespējams, tas būs laiks, kad man atgriezties šai čempionātā. Tas mani padarītu ļoti laimīgu. Esmu ieguvis lieliskas attiecības ar tik daudz fantastiskiem cilvēkiem “McLaren” komandā, un viņi man ir snieguši iespēju paplašināt manu redzesloku arī citos čempionātos. Šobrīd jūtos pilnīgāks braucējs kā jebkad.

Šo lēmumu pieņēmu jau pirms vairākiem mēnešiem un pie tā pieturējos. Tāpat vēlos pateikties Čeisam Kerijam un “Liberty Media” par mēģinājumiem mainīt manas domas, kā arī visiem, kas ar mani ir sazinājušies šai laikā. Nobeigumā vēlos pateikties visām bijušajām komandām un komandas biedriem, konkurentiem, kolēģiem, atbalstītājiem, žurnālistiem un visiem, ar ko esmu savas karjeras laikā strādājis. Un it īpaši maniem faniem visā pasaulē! Esmu pārliecināts, ka mūsu ceļi vēl krustosies pavisam drīz.

Fernando Alonso F1 ienāca 2001. gadā, startējot “Minardi” komandas sastāvā. Lai gan debijas sezonā punkti netika gūti, tobrīd 19 gadus vecais spānis sevi pierādīja pietiekami, lai nonāktu “Renault” sistēmā un 2005. gadā apturētu Mihaela Šūmahera dominanci, kļūstot par tobrīd jaunāko F1 čempionu. Alonso savu titulu aizstāvēja gadu vēlāk, bet līdz trešajam titulam, startējot “McLaren”, “Renault” un “Ferrari” sastāvos neizdevās tikt.

Šobrīd nav zināms nākamā gada “McLaren” sastāvs, tomēr par reālākajiem kandidātiem uz abām pamatsastāva vietām uzskatāmi Karloss Saincs, Stofels Vandūrns un Lando Noriss.

Fernando Alonso šajā nedēļas nogalē “Toyota” sastāvā piedalīsies 6 stundu izturības sacīkstēs Silverstounā, kur aizvada pilnu sezonu. Tā noslēgsies 2019. gadā ar Lemānas 24 stundu sacīkstēm. Paredzams, ka Alonso karjeru turpinās aizokeāna notiekošajā IndyCar čempionātā.

Hamiltons nākamgad būšot citādāks atlēts

0

Šīs sezonas kopvērtējuma līderis Luiss Hamiltons uzskata, ka nākamgad būs pilnīgi citāds atlēts, pateicoties grozījumiem noteikumos par braucēju minimālo svaru, kas ļaus “Mercedes” braucējam pieaudzēt muskuļu masu.

Līdz šīs sezonas izskaņai eksistē noteikumi, kas paredz minimālo svaru mašīnai kopā ar tās braucēju, līdz ar to vieglākie braucēji guva ievērojamas priekšrocības. “Sauber” pārstāvis Markuss Ēriksons pērn izteicās, ka 10 kg starpība ar viņa toreizējo komandas biedru Paskālu Verleinu esot radījusi pat 0.4 sekundes aplī lielu atšķirību. No 2019. gada sezonas noteikts minimālais svars braucējam ar viņa formulas sēdekli, kas, visticamāk, būs 80 kg. Tā rezultātā fizioloģiskās atšķirības vairs nespēlēs tik lielu lomu, kā tas bijis līdz šim. Drastiskās svara nodzīšanas diētas nereti apdraudējušas arī braucēju veselību.

Luiss Hamiltons atzinis, ka pērn izcīnītais čempiona tituls daļēji gūts, pateicoties jaunajai diētai, kas pārsvarā balstījusies uz dažādiem augiem, tomēr jaunos grozījumos noteikumos redz kā lielisku izdevību mainīt savu treniņu programmu jau no šī gada izskaņas.

Nākamgad būšu citādāks atlēts. Esmu sajūsmā par to. Nedomāju, ka mainīsies mani veselīgas ēšanas paradumi, tomēr labprāt paēdu kārtīgi. Ideālā gadījumā būtu mazliet smagāks nekā esmu šobrīd. Katru gadu braucēji, it īpaši paši garākie, izjūt spiedienu kļūt tievākiem, kaulainākiem un neveselīgākiem. Noteikumi mainās, kas ir ļoti labi. Esmu priecīgs, ka nākamgad varēšu ēst vairāk, būt mazliet smagāks, toties ievērojami spēcīgāks,” stāsta četrkārtējais pasaules čempions. “Joprojām vēlos būt ātrs, ass un ar labu reakciju. Nereti apaļīgums nozīmē, ka neesi ātrs, turklāt paaugstināt smaguma centru īpaši nevēlos.

Hamiltons nereti izrādījis savu ķermeni plašākai publikai ar sociālo tīklu (galvenokārt “Instagram”) palīdzību, tomēr norāda, ka šādas bildes var būt mainīgas un filtri ļauj pārējai pasaulei redzēt lietas citā gaismā. “Mercedes” braucējs uzsvēra, ka visiem cilvēkiem ir lietas, kas viņos pašos nepatīkot. Pats Hamiltons atzina, ka, līdz ar jauno noteikumu stāšanos spēkā, labprāt ‘uzaudzētu lielāku sešpaku‘ (uzlabotu vēdera preses muskulatūru).

Rikjardo vēlās piektdienas treniņbraucienu atcelšanu

0

Savu pēdējo sezonu “Red Bull” komandā aizvadošais Daniels Rikjardo izteicies, ka atbalstītu ideju mainīt F1 nedēļas nogales formātu, atsakoties no piektdien notiekošajām treniņbraucienu sesijām.

Šobrīd F1 braucēju Grand Prix nedēļas nogale sākas ceturtdien ar preses konferenci un darbu ar medijiem, tomēr trasē formulas pirmoreiz dodas piektdien, kad tiek aizvadītas divas pusotru stundu garas treniņu sesijas. Tām seko vēl stundu gari treniņi sestdienas rītā pirms kvalifikācijas, bet svētdiena paredzēta vienīgi mazliet vairāk kā 300 km garajām sacīkstēm.

Par galvenajiem argumentiem šādam priekšlikumam kalpo iecere saīsināt nedēļas nogales garumu, lai samazinātu komandu tēriņus, kā arī papildinātu kalendāru ar vairāk sacīkstēm. Daniels Rikjardo uzskata, ka būtu aizraujoši pat atcelt arī sestdienas treniņus un papildināt nedēļas nogali ar vēl vienām sacīkstēm sestdienā pēc kvalifikācijas.

Es atbalstītu treniņu atcelšanu. Mazāk bezjēdzīgu apļu un vairāk reālas cīņas. Man patīk sacensības, kamēr treniņbraucieni ne pārāk. Ja treniņu atcelšana ļautu mums vairāk cīkstēties sacensībās, tas izklausās pēc lieliska risinājuma. Kvalifikācija sestdienas rītā, sacīkstes pēcpusdienā un vēl viens brauciens svētdienā…” savas ieceres atklāj Rikjardo, kurš nākamgad startēs “Renault” vienības sastāvā. “Tas, protams, ievērojami atšķirtos no formāta, pie kāda esam pieraduši līdz šim, tādēļ ar divu sacīkšu ieviešanu būtu jābūt ļoti uzmanīgiem.

Viens no favorītiem uz Rikjardo vietu “Red Bull” sastāvā Pjērs Gazlī gan neatbalsta Rikjardo priekšlikumu. “Neatbalstu sacīkstes sestdienā. Ar vienu Grand Prix nedēļas nogalē pietiek. Tas ir svarīgākais notikums. Visi allaž gaida tieši svētdienas sacīkstes. Sekoju F1, cik sevi atceros, un tā tas vienmēr ir bijis. Tā vietā es drīzāk vēlētos vairāk pieejamu riepu komplektu treniņos, lai varam vairāk laika pavadīt trasē. Skatītāji redzēs vairāk mašīnu traucamies garām viņiem.” Gazlī arī norādījis, ka šobrīd galvenajam fokusam jābūt uz to, kā paplašināt pretendentu loku uz uzvaru, vai vismaz goda pjedestālu, piebilstot, ka 20 mašīnu cīņa par vadošajām pozīcijām radītu intrigu un atrisinātu vairākas šobrīd aktuālas F1 problēmas.

Formula E boss bloķē F1 pāreju uz elektromotoriem līdz 2039. gadam

Formula E čempionāta vadītājs Alehandro Agags veltījis kritiku F1 sporta daļas vadītāja Rosa Brauna izteikumiem par potenciālo F1 pāreju uz elektromotoriem, kad tas tiks uzskatīts par pareizo soli, norādot, ka šādas ieceres īstenošanai F1 jāsaņem akcepts no visiem FIA paspārnē notiekošajiem elektromobiļu čempionātiem.

Jau ziņojām, ka Ross Brauns pagaidām nopietni neapsver ideju veikt tik radikālu soli F1 attīstībā, tomēr neizslēdz, ka pāreja uz elektrodzinējiem varētu notikt jau tuvāko 10 gadu laikā.

Ross teica, ka F1 varētu pāriet uz elektroformulām tuvāko desmit gadu laikā. Tas nav iespējams. Formula E pieder unikālas tiesības, kas saskaņotas ar FIA, uz 25 sezonām. Esam aizvadījuši tikai četras, līdz ar to F1 elektromotorus varētu ieviest ne ātrāk par 2039. gadu, ja mēs nepagarināsim savu līgumu, tomēr neredzu iemeslu, lai šis līgums netiktu pagarināts,” stāsta Agags.

Mūsu ekskluzīvās tiesības pieder līdz vismaz 2039. gadam, tādēļ F1 nevar doties šai virzienā līdz tam. Ja viņi vēlās veikt pārrunas, tas ir cits jautājums un esmu atvērts piedāvājumiem. Ja tas nenotiks, viņi neko šai ziņā nevar mainīt.

DTM sacīkstēs Brandshečā divi panākumi ‘Mercedes’ braucējiem

Starti no pirmās rindas palīdzējuši Vācijas salonautomobiļu čempionātā (DTM) pie panākumiem tikt “Mercedes” braucējiem Danielam Hunkadeljam un Polam di Restam.

Daniels Hunkadelja Brandshečas trasē tika pie savas pirmās uzvaras DTM. Spānis izcīnīja pole position pirmajam braucienam, tomēr pēc vāja starta zaudēja pozīciju gan Lukasam Aueram, gan Renē Rastam. Savu obligāto pitstopu pagājušā gada čempions Rasts veica ievērojami agrāk par konkurentiem, tomēr tas cerēto rezultātu nedeva. Lukass Auers savu pozīciju nespēja noturēt. Atgriezies no boksiem ar vēsām riepām, viņš piekāpās gan Hunkadeljam, gan Augusto Farfusam un finišu sasniedza 3. vietā.

“Mercedes” pie panākuma tika arī otrajā braucienā, kad attiecības trasē savā starpā noskaidroja abi titula pretendenti Garijs Pafets un Pols di Resta. Abi aizņēma pirmo starta rindu. Pēc drosmīga manevra pa ārmalu di Resta izvirzījās sacīkšu vadībā. Tikmēr sadursme cīņā starp Aueru, Farfusu un Robinu Frinsu pielika punktu visu trīs braucēju cerībām uz augstu rezultātu un trasē tika sūtīta drošības mašīna. Tā gan restartā nepalīdzēja Pafetam atgūt pozīciju un vecmeistars līdz finišam tika otrajā vietā, sacīkšu pēdējos apļos vairāk uztraucoties par Renē Rasta uzbrukumiem.

Pēc 6 no 10 šīs sezonas posmiem vadību čempionāta kopvērtējumā saglabā Garijs Pafets (177). Viņam seko di Resta (148), Vitmans (110), Auers (110), Mortara (101) un Gloks (101), kurš šajā aizvadītajā nedēļas nogalē punktus neguva.

Nākamais posms naksnīgajā Misano trasē pie mākslīgā apgaismojuma risināsies pēc 2 nedēļām. Tajā piedalīsies arī autosporta un paralimpisko spēļu leģenda Aleksandrs Zanardi. Tāpat oficiāli apstiprināta izcilā WRC braucēja Sebastiana Ožjē starts septembrī notiekošajās sacensībās Austrijā.

Pirmā brauciena rezultāti
Otrā brauciena rezultāti
Čempionāta kopvērtējums
Sezonas kalendārs

MotoGP duelī Austrijā Lorenco pieveic Markesu

Pēc aizraujošas cīņas ar kopvērtējuma līderi un savu nākamās sezonas komandas biedru Marku Markesu par MotoGP Austrijas posma uzvarētāju kļuvis “Ducati” motociklists Horhe Lorenco, kuram šis bija trešais panākums šosezon.

Kvalifikācijā Lorenco izcīnīja trešo starta pozīciju, piekāpjoties vienīgi Markesam un savam komandas biedram Andrea Doviciozo, kurš no Markesa atpalika vien 0.002 sekundes. Startā gan tieši itālis izrādījās ātrākais. Markess jau trešajā līkumā centās vadību atgūt, tomēr tas pavēra izdevību Lorenco, kurš tika garām abiem priekšā esošajiem sportistiem.

Lorenco prieki gan nebija ilgi, jo apli vēlāk Markess vadību atguva un drīz vien viņa otro pozīciju sāka apdraudēt Doviciozo. Lorenco pozīciju nosargāja un rezultatīvi metās uzbrukumā Markesa pozīcijai. Abi vairākkārt apmainījās pozīcijām, tomēr pēdējā aplī kā līderis iebrauca Lorenco un savu pozīciju “Honda” braucējam neatdeva, finiša līniju šķērsojot 0.13 sekundes pirms Markesa.

Uzreiz aiz goda pjedestāla finišēja Kals Kračlovs un Danilo Petruči, bet sešinieku noslēdza Valentino Rosi. “Yamaha” braucējs kvalifikācijā palika tikai 14. vietā, kamēr viņa komandas biedrs Maveriks Vinjaless finiša līniju šķērsoja tikai 12. vietā.

Beļģis Havjērs Simons bija vienīgais, kurš piedzīvoja kritienu un nesasniedza sacensību finišu.

Uzvara Austrijā ļāvusi Lorenco ar 130 punktiem pakāpties uz trešo vietu čempionāta kopvērtējumā priekšā Doviciozo (129) un Vinjalesam (113). Viņam priekšā ir vienīgi Markess (201) un Rosi (142).

Čempionāta nākamais posms no 24. līdz 26. augustam risināsies Silverstounas trasē, Lielbritānijā.

Moto2 klasē aizraujošā pēdējā apļa cīņā starp abiem titula pretendentiem Frančesko Bagnaia no “Kalex” pieveica “KTM” pārstāvi Migelu Oliveiru. Moto3 klasē, izvairoties no joprojām traumētā Horhes Martina uzbrukumiem uzvaru izcīnīja itālis Marko Bezeči, kurš vadībā pavadīja visus 23 apļus.

MotoGP Austrijas Grand Prix rezultāti

V. Nr.  Motociklists Motocikls Rezultāts
1 99  Jorge Lorenzo Ducati 39’40.688
2 93  Marc Marquez Honda 0.130
3 4  Andrea Dovizioso Ducati 1.656
4 35  Cal Crutchlow Honda 9.434
5 9  Danilo Petrucci Ducati 13.169
6 46  Valentino Rossi Yamaha 14.026
7 26  Dani Pedrosa Honda 14.156
8 42  Alex Rins Suzuki 16.644
9 5  Johann Zarco Yamaha 20.760
10 19  Alvaro Bautista Ducati 20.844
11 53  Tito Rabat Ducati 21.114
12 25  Maverick Viñales Yamaha 22.939
13 29  Andrea Iannone Suzuki 26.523
14 38  Bradley Smith KTM 29.168
15 30  Takaaki Nakagami Honda 30.072
16 55  Hafizh Syahrin Yamaha 30.343
17 41  Aleix Espargaro Aprilia 31.775
18 43  Jack Miller Ducati 34.375
19 21  Franco Morbidelli Honda 40.171
20 45  Scott Redding Aprilia 53.020
21 17  Karel Abraham Ducati 53.261
22 12  Thomas Luthi Honda 54.355
NF 10  Xavier Simeon Ducati 18 apļi

Verstapens aicina nekritizēt ‘Honda’ izturību

0

Neraugoties uz to, ka vienīgās “Honda” dzinēju izmantojošās vienības “Toro Rosso” braucēji Pjērs Gazlī un Brendons Hārtlijs šogad izmantojuši vairāk jaudas agregāta komponentes par visiem pārējiem F1 braucējiem, “Red Bull” braucējs Makss Verstapens uzskata, ka tas nav objektīvs rādītājs “Honda” izturības noteikšanai.

Lai gan bez sodiem šogad atļauts izmantot 3 iekšdedzes dzinējus, Brendons Hārtlijs līdz vasaras pārtraukumam ticis jau pie sešiem, kamēr viņa komandas biedrs Pjērs Gazlī sezonas pirmajos 12 posmos izmantojis piecus dzinējus. Vairākkārt tie mainīti taktiskos nolūkos, piemēram, pēc Hārtlija avārijām treniņos Barselonā un Silverstounā. Sezonas sākumā “Honda” saskārās arī ar MGU-H sistēmas problēmām, kas samērā ātri lika “Toro Rosso” braucējiem saņemt sodus, jo japāņu koncerns veica vairākus uzlabojumus.

Situācija gan nerada bažas “Red Bull” zvaigznei Maksam Verstapenam, kurš nākamsezon tiks pie “Honda” ražojumiem. “Nedomāju, ka viņiem ir daudz problēmu. Biežāk gadās aizvadīt vāju kvalifikāciju, līdz ar to komponenšu maiņa nerada lielu starpību, tādēļ situācija tiek izmantota lietderīgi. Man nav par ko uztraukties. Viņiem joprojām ir palikušas vairākas sacīkstes, lai izprastu visu sistēmu, turklāt nākamgad būs jauns dzinējs. Tas būs atšķirīgs. Viņi mācās no savām kļūdām. Tas ir patīkami. Tā tas notiek arī ar citiem koncerniem, ne tikai “Honda”, tādēļ neesmu noraizējies.” Verstapens arī norādīja, ka “Red Bull” tikai iegūs no “Honda” lēmumiem pieņemt sodu un pilnveidot jaunievedumus.

Brauns nesteidzas ar elektrodzinēju ieviešanu F1

Formula 1 sporta menedžmenta vadītājs Ross Brauns atzinis, ka nākotnē F1 varētu izmantot elektrodzinējus, tomēr tik drīz tas nenotikšot, jo Formula E čempionāts ir pierādījis, ka ar tiem nebūtu iespējams radīt tik aizraujošas sacīkstes kādas F1 vērojamas šogad.

Mēs respektējam Formula E čempionātu par to, ko viņi dara un cik daudz šai laikā ir sasniegts, tomēr salīdzināt abus čempionātus ir tikpat kā neiespējami, it īpaši raugoties fanu bāzes apjomos. Šai ziņā Formula E vēl ir izstrādes procesā. Domāju, ka F1 attīstīsies pareizā virzienā, atrodot balansu starp sportu un šovu faniem. Ja pēc 5 vai 10 gadiem jutīsim, ka ir nepieciešamība ieviest citāda tipa jaudas agregātus, tad to darīsim,” norāda Brauns.

Nav nekas, kas varētu mūs atturēt no elektrodzinēju ieviešanas F1 nākotnē, tomēr šobrīd tie nav tik iespaidīgi. Ideja sacensties ar elektromobiļiem vēl ir juniorkategorijas statusā. Tas ir jauks pasākums no organizatoriskā viedokļa, tomēr pašas sacīkstes nav aizraujošas. Ātrumi ir samērā mazi. Viņiem nav spilgtu personību. Tā ir mazāka junioru kategorija. Viņi gan paveikuši satriecošu darbu, katru posmu pārvēršot ielas ballītē. Formula 1 ir atšķirīga. Tā ir motorsporta virsotne. Ātrums, kādā mēs traucamies pa trasi, braucēju kalibrs, kā arī komandu profesionalitāte ir citā līmenī.

Brauns gan atzīst, ka nākotne vēl ir miglā tīta: “Formula 1 nav sasaistīta ar iekšdedzes dzinējiem uz mūžu. Kas to lai zin, kur būsim pēc 10 gadiem. Nedomāju, ka pirms dekādes cilvēki varēja paredzēt, ka pasaule izskatīsies tāda kā šodien, tādēļ nevēlos neko solīt par plāniem pēc 10 gadiem, taču Formula 1 dosies pareizajā virzienā.

‘Red Bull’ noliedz iespēju piesaistīt Alonso

0

“Red Bull” komandas vadītājs Kristians Horners ir pārliecināts, ka divkārtējā čempiona Fernando Alonso piesaiste uz Daniela Rikjardo vietu nebūtu veselīga izvēle komandai, norādot, ka izvēle, visticamāk, tiks veikta starp Karlosu Saincu un Pjēru Gazlī.

Pagājušajā nedēļā Daniels Rikjardo šokēja Formula 1 pasauli ar paziņojumu par “Red Bull” komandas pamešanu un pievienošanos “Renault” vienībai uz 2019. un 2020. gada sezonām. Ņemot vērā pēdējo gadu tendenci, aizstājējs, visticamāk tiks meklēts jauno braucēju akadēmijas ietvaros. Šīs hierarhijas ietvaros visaugstāk šobrīd atrodas “Toro Rosso” braucējs Pjērs Gazlī un uz “Renault” izīrētais Karloss Saincs. Neraugoties uz to, nesen pavīdējušas runas par 2005. un 2006. gada F1 čempiona Fernando Alonso potenciālo pievienošanos “Red Bull”.

F1 oficiālajā podkāstā “Beyond the Grid” Kristians Horners šīs baumas noliedzis, norādot, ka “Red Bull” izvēle jāizdara no savā pārraudzībā esošajiem braucējiem, turklāt Alonso gadījumā viņa reputācija kļūtu par pamatīgu šķērsli.

Lasi vēlAlonso izvēle – dzīšanās pēc mūžīgās slavas vai naudas žūksnis

Es cienu Fernando. Viņš ir lielisks braucējs, tomēr mums neietu viegli. Lai kurp viņš dotos, vienībā tiek radīts haoss. Nedomāju, ka komandai būtu veselīga viņa pievienošanās. Vēlamies palikt pie savas sistēmas – ieguldīt jaunajos braucējos, tā vietā, lai pieņemtu kādu, kurš ir savas karjeras norietā,” atzīst Horners.

Peresam ir rezerves varianti 2019. gadam

0

“Force India” pēdējo sezonu līderis un viena no komandas stabilākajām vērtībām Serhio Peress atzinis, ka ir atradis alternatīvas ārpus savas pašreizējās komandas nākamajai sezonai, tomēr uzskata, ka, visticamāk, 2019. gadā paliks Silverstounā bāzētajā vienībā.

Par komandas jauno investoru kļuvis Lorenss Strols ar saviem palīgiem, kas gandrīz droši garantē, ka viena no pamatsastāva vietām pienāksies viņa dēlam Lensam Strolam, kamēr par otro pozīciju joprojām nav skaidrības, tomēr, visticamāk to ieņems viens no “Force India” pašreizējiem braucējiem – Serhio Peress vai Estebans Okons.

Peresa dāsnie sponsori ar “Telmex” priekšgalā komandas budžetā ienes aptuveni 15 miljonus USD, kamēr Okona startus nodrošina “Mercedes”, kas arī apgādā “Force India” ar saviem jaudas agregātiem.

Esmu priecīgs, ka man ir pāris opciju. Protams, mēs visi vēlamies braukt “Ferrari” vai “Mercedes”, tomēr izdevība tikt tajās komandās šobrīd ir niecīga, tādēļ jāmeklē citi varianti, kur visspilgtāk apliecināt savu talantu. Pēdējos divus gadus kopvērtējumu noslēdzu kā ‘labākais no pārējiem’ (7. vietā aiz “Mercedes”, “Ferrari” un “Red Bull” braucējiem – aut.piez.). Vēlos redzēt, kas pieejams nākamgad, kur būs brīvas vietas un tad izlemšu. Primāri skatīšos, kas notiek tepat, jo domāju mums ir vislielākais potenciāls no visām komandām ārpus Top 3,” stāsta Peress.

1997. gada čempions Žaks Vilnēvs tikmēr aicinājis Lensam Strolam censties pēc iespējas ātrāk nokļūt “Force India” sastāvā, vēlams pat uz Beļģijas Grand Prix. Kanādietis ir pārliecināts, ka “Martini” sponsoru un Lorensa Strola finansu zaudējums ir pēdējā nagla “Williams” komandas zārkā, turklāt līgumu ir iespējams lauzt priekšlaicīgi. Ja Vilnēva redzējums piepildīsies, Peresa vai Okona sezoan var noslēgties ātrāk kā paredzēts.

Nesen Peress savā “Instagram” profilā publicēja bildi, sēžot pie TV, ar tekstu “2011-2018”. Lai gan nav skaidrs, kas tieši ar to bija domāts, fakts, ka meksikānis F1 debitēja 2011. gadā lika vairumam F1 līdzjutēju domāt, ka 28 gadus vecais Peress sezonas izskaņā varētu likt punktu savai karjerai. Īsi pēc bildes publicēšanas tā tika dzēsta.