Wednesday, June 24, 2026
spot_img
Sākums Blogs Lapa 631

Atklāta Vjetnamas Grand Prix trases konfigurācija

0

Formula 1 čempionāta rīkotāji oficiāli prezentējuši trases konfigurāciju, ko plānots izmantot Vjetnamas Grand Prix izcīņā, kas čempionāta kalendāru papildinās 2020. gadā.

Trasi ieplānots veidot Vjetnamas galvaspilsētas Hanoi ielās, netālu no liela sporta stadiona. Kopumā trase būs 5565 metrus gara, kas to padarītu par piekto garāko trasi kalendārā.

Par vienu no zīmīgākajām vietām kļūs pusotru kilometru garā taisne, kur pēc simulatoru informācijas formulas attīstīs aptuveni 335 km/h lielu ātrumu. Abu garo taišņu beigās ir ļoti asi un lēni pagriezieni.

Jau šobrīd redzamas līdzības ar vairākām citām trasēm – pirmo divu līkumu sekcija veidota pēc Nirburgringas parauga, 12. pagriezienā mašīnas trauksies gar barjerām līdzīgi kā “Ste. Devote” Monako, bet trases nobeigums – 16. līdz 19. līkumam līdzināsies “Esses” sekcijai no Suzukas.

F1 sacīkšu vadītājs Čārlijs Vitings: “Trase pārsvarā atradīsies ielās, bet daļa no tās nemaz vēl nav uzcelta. Tur tiks ieplānota arī boksu izveide. Tā daļa, kas vēl nav radīta, vēlāk tiks izmantota arī kā publiskie ceļi.

Eiropas čempionāts nākamgad tiks translēts internetā

0

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta organizatori “IMG” paziņojuši, ka nākamgad tiešraides tiks nodrošinātas ne vien no pasaules čempionāta kvalifikācijas braucieniem, bet arī Eiropas čempionāta sacensībām Supercars ieskaitē.

Tiek ziņots, ka šogad katru posmu ‘Youtube’ un ‘Facebook’ tiešraidēs tiek reģistrēti aptuveni 400000 unikālie skatījumi. Kvalifikāciju ieraksti vēlāk čempionāta kanālā aplūkojami arī atkārtojumā. Līdz šim pasaules čempionāta Supercars ieskaite bija vienīgā, kas tika translēta internetā.

Šogad esam piefiksējuši lieliskus rezultātus pasaules čempionāta translācijām, tādēļ esam nolēmuši paplašināties un programmā iekļaut arī Eiropas čempionātu Supercars ieskaitē, kas ievērojami uzlabos čempionātā startējošo komandu un braucēju vērtību,” stāsta “IMG” rallijkrosa daļas viceprezidents Džeimss Teilors.

Jāpiebilst, ka šosezon par Eiropas čempionu Supercars ieskaitē kļuva latvietis Reinis Nitišs, to nodrošinot savu skatītāju priekšā CSDD Biķernieku trasē. Arī nākamgad sezonas pēdējais posms risināsies Latvijā.

EuroRX Supercar 2019. gada kalendārs

NrSacīkstesTraseDatums
1Lielbritānijas RXSilverstona25. - 26. maijs
2Norvēģijas RXHella15. - 16. jūnijs
3Zviedrijas RXHoljesa6. jūlijs - 7. jūlijs
4Vācijas RXEsteringa17. - 18. augusts
5Francijas RXLoīka31. augusts - 1. septembris
6Latvijas RXBiķernieki14. - 15. septembris

Raikonens pieprasa bargākus sodus un konsekvenci

0

Somu F1 braucējs Kimi Raikonens ir pārliecināts, ka bargāki sodi sacīkšu incidentos vainīgajiem braucējiem palīdzēs apkarot vairāku sportistu muļķīgās kļūdas.

FIA pastāvīgi cenšas uzlabot procedūru, kā tiek analizēti incidenti, pēdējo 10 gadu laikā tiesnešu sastāvam pieaicinot bijušos sacīkšu braucējus, kā arī ieviešot soda punktu sistēmu, tomēr līdz šim nevienam nav nācies sasniegt 12 soda punktu normu, kas liktu izlaist Grand Prix izcīņu.

Nereti tiesneši kritizēti par pārlieku biežu sodu piešķiršanu pat situācijās, kur nav izteikti redzama viena braucēja vaina. Kimi Raikonens gan ir pretējās domās un uzskata, ka sodiem jābūt nozīmīgākiem.

Sodi tiek piešķirti tik neprognozējami, ka šo sistēmu nevar nosaukt par spēcīgu. Ja viņi pievērstu uzmanību nozīmīgākajām niansēm, būtu jāveic daudz mazāks darbs. Pietiekami bargi sodi apturēs muļķīgus izgājienus un nebūtu jārēķinās ar šiem mazajiem sodiem, kas tiek piešķirti bez iemesla.

Dažkārt sodiem ir labs pamatojums, citreiz nav, tas viss notiek tik nejauši. Manuprāt, jābūt ļoti striktiem par konkrētiem izgājieniem, bet kopumā sistēma būtu jāmaina, lai braucēju nedarītu muļķības,” stāsta 2007. gada pasaules čempions.

Problēma ar 5 vai 10 sekunžu sodiem ir tā, ka tie izskatās ļoti nozīmīgi, taču attiecīgos brīžos tiem nav tik liela ietekme. Šobrīd viss izskatās mazliet muļķīgi. Tu saņem sodu par šo un to, bet nākamajā posmā par identisku pārkāpumu citam braucējam pienākas atšķirīgas sankcijas. Ja tiktu strādāts pareizi un sodi būtu ievērības cienīgi, kad tāda vajadzība eksistē, viss izskatītos un strādātu daudz labāk.

Mauricio Arivabene aizstāv ‘Pirelli’ un māca ‘Ferrari’ nebaidīties no uzvarām

0

“Ferrari” boss Mauricio Arivabene uzskata, ka Formula 1 čempionatam būtu jāturpina sadarbība ar “Pirelli” riepu ražotāju, jo ‘nedrīkst izmest pieredzi’, nolīgstot pilnīgi jaunu riepu piegādātāju.

Šobrīd “Liberty Media” izskata finansiālos piedāvājumus no “Pirelli” un “Hankook” riepu ražotājiem, kuri vēlas piegādāt riepas F1 čempionātam no 2020. līdz 2023.gadam. FIA jau ir apstiprinājusi abu kompāniju tehnisko piedāvājumu un tagad lēmums jāpieņem, izvērtējot finansu aspektus. Lai gan kopš “Pirelli” ienākšanas F1 2010.gadā bija arī sarežģīti periodi, Arivabene uzskata, ka F1 pieļaus kļūdu, ja ignorēs visu uzkrāto pieredzi.

“Darbā ar “Pirelli” mums ir bijuši gan pozitīvi brīži, gan sarežģītas fāzes,” skaidroja “Ferrari” boss. “Taču pamazām viņi ir spējuši sagatavot atbilstošas riepas, kas gadu no gada ir kļuvušas aizvien kvalitatīvākas. Man šķiet nepareizi, ja to visu mēs izmetīsim pa logu, tomēr ne jau mēs pieņemam lēmumu.”

“Pirelli” ir smagi strādājuši, lai spētu piedāvāt riepas, kas vienlaicīgi nodiltu, lai nodrošinātu aizraujošākas sacīkstes un tajā pašā laikā būtu pietiekami izturīgas, lai nodrošinātu pilotiem iespējas braukt uz spēju robežas.

“Ferrari” nedrīkst baidīties no uzvaras

Tajā pašā intervijā atsevišķiem mediju pārstāvjiem “Ferrari Finali Mondiale” pasākumā Moncā Mauricio Arivabene atzina, ka “Ferrari” komanda šogad nav spējusi tikt galā ar spiedienu, kas ir neizbēgams, cīnoties par čempiona titulu.

“Tehniskajā ziņā ir jomas, kur mēs esam pārāki un ir jomas, kur “Mercedes” ir pārāki, taču mums trūkst pieraduma uzvarēt,” skaidroja Arivabene. “Viņiem izcīnīt dubultuzvaru liekas pilnīgi normāli, bet mums tas ir neticams notikums. Mēs nedrīkstam baidīties no uzvaras. Tenisā to sauc par il braccino: bailes no uzvaras, kas parādās, kad esi tuvu mērķim. Mums jātic sev un uzvara jāpadara par patīkamu ieradumu.”

MotoGP plāno Indonēzijas Grand Prix rīkot pilsētas ielās

MotoGP kalendāru jau 2021. gadā varētu papildināt Grand Prix izcīņa Indonēzijā esošā Lombokas ielu trase.

Čempionāta organizatori “Dorna” ar vadītāju Karmelo Ezpeletu priekšgalā oktobrī devās un Dienvidāziju, lai izvērtētu Lombokas salas atbilstību rīkot šāda līmeņa sacensības.

Kontrakts paredz, ka posmu organizēs “Vinci Construction”, kas noskatījuši 131 ha zemi Lombokas salas dienvidos esošajā Mandalikā, kas strauji attīstās kā biznesa rajons. Plānots, ka franču uzņēmums infrastruktūras attīstīšanai iztērēs aptuveni 900 miljonus eiro.

Ir ļoti liela iespējamība MotoGP kalendārā drīzumā ieraudzīt pilsētas trasi. Šis ir pamatīgs projekts siltā pilsētā. Pagaidām ir plāns, ka trases taisnei tiks izmantotas pilsētas ielas, bet boksi atradīsies izstāžu centra teritorijā. Līdz ar to sacīkšu nedēļas nogalē tas tiks izmantots Grand Prix vajadzībām, bet pārējā laikā citiem projektiem,” stāsta Ezpeleta.

Nākamgad MotoGP kalendārā lielas izmaiņas nav gaidāmas un tas saturēs tos pašus 19 posmus, ko šogad, tomēr paredzams, ka pavisam drīz MotoGP sacīkstes tiks rīkotas arī Somijā un Meksikā.

Līdz 2021. gadam kalendārā nebūs vairāk kā 20 posmi. Par tālāku nākotni vēl skatīsimies. Mums ir daudz prasību trasēm, kas vēlas svinēt sacensības. Respektēsim visus spēkā esošos līgumus, tomēr pēc tam pārrunāsim nākotni.

Jāpiebilst, ka Indonēzijā dzīvo aptuveni 265 miljoni iedzīvotāju, turklāt pārvietošanās uz diviem riteņiem šai teritorijā ir ļoti izplatīta, tādēļ MotoGP sacīkstes kalpotu par lielisku reklāmu čempionātā startējošajiem motociklu ražotājiem.

Fetels cer uz Leklerka palīdzību

0

Četrkārtējais Formula 1 čempions Sebastians Fetels paziņojis, ka viņam ar nākamā gada komandas biedru Šarlu Leklerku būs jāatrod veidi, kā kopīgi sastrādāties, lai sasniegtu vēlamo rezultātu.

Protams, situācija būs atšķirīga. Šarls nav Kimi un Kimi nav Šarls. Viņš vēl ir jauns, tādēļ viņam prātā šaudīsies ļoti daudz domu, tādēļ komandas interešu labā mums trasē jābūt spējīgiem sastrādāties. Esmu drošs, ka viņš centīsies mani pārspēt, bet es mēģināšu to nepieļaut. Tas ir skaidrs. Tāpat bija ar Kimi,” norāda Sebastians Fetels, kurš pats savu pirmo uzvaru F1 izcīnīja jau 21 gada vecumā.

Esmu viņa komandas biedrs, tādēļ centīšos palīdzēt. Esmu pēdējais, kurš varētu mēģināt ko noslēpt vai spēlēt iekšējās spēlītes. Domāju, ka tieši tādēļ lieliski satieku ar Kimi, jo šai ziņā esam ļoti līdzīgi.

Kimi Raikonens šīs sezonas izskaņā 39 gadu vecumā pametīs “Ferrari” komandu un pievienosies “Sauber”, kur somu pilots noslēdzis divu gadu līgumu. Fetels gan norāda, ka pats neplāno aizvadīt tik garu karjeru. “Man vēl vajadzētu braukt dekādi, lai nokļūtu Kimi pozīcijā. Tas ir ļoti ilgs laiks – tikpat ilgs, cik te jau esmu. Tātad šobrīd esmu tikai pusē. Nobraukt 400 posmus? Nekad nesaki nekad, tomēr pagaidām tiešām nezinu. Ja uzvarēšu nākamos desmit gadus ar “Ferrari”, kāpēc nē?

Runājot par šī gada sezonu, vācietis piebilst: “Pilnībā piekrītu tiem, kas saka, ka mums šogad ir ļoti spēcīga mašīna, taču nepiekrītu tiem, kas saka, ka kādā brīdī tā bijusi dominējošā. Ja paskatāmies uz rezultātiem, nevienā brīdī neredzu dominanci.

Piemēram, Spa neizcīnījām pole position, neatkarīgi no apstākļiem. Uzvarējām trases dizaina dēļ, jo ‘Eau Rouge’ var braukt ar pilnu gāzi. Mums bija priekšrocības kalnā, kamēr pērn pietrūka jaudas, lai veiktu apdzīšanu. Šogad šādu problēmu nebija un izmantoju aizvēju, lai apdzītu, taču pēc tam Luiss brauca pāris sekunžu aiz manis. Dažbrīd mūsu apļu laiki bija līdz sekundes desmitdaļai identiski. Vienā brīdī viņam nācās padoties. Tādēļ uzvarējām, iekrājot vēl 8 sekunžu pārsvaru. Tā nebija dominance, bet gan cieša cīņa. Ja pēc pirmā apļa viņš būtu bijis vadībā, domāju ka tā arī nobrauktu līdz galam kā pirms gada – viņš uzvarētu, bet es paliktu otrais.

Fetels uzskata, ka bijuši vairāki posmi, kuros “Mercedes” bija ievērojams pārsvars. “Ja paskatāmies uz sacīkstēm Spānijā, Francijā vai Krievijā, nedomāju, ka mums bija līdzīgas ātruma priekšrocības. Nepārprotiet, nesaku, ka mums bija slikta mašīna, gluži pretēji tā bija lieliska, tomēr to nevar saukt par dominējošu.

Markess saņem sodu, bet uzvar Sepangā

Šodien Sepangā tika aizvadīts 2018. gada MotoGP sezonas priekšpēdējais posms, kurā par uzvarētāju kļuva “Repsol Honda” komandas braucējs Marks Markess, nodrošinot savai rūpnīcai uzvaru arī šī gada konstruktoru kausa izcīņā.

Lietainos apstākļos Malaizijā Markess bija pārliecinoši ātrākais kvalifikācijā, savu tuvāko sekotāju Johanu Zarko apsteidzot par vairāk kā pussekundi, neraugoties uz to, ka savā otrajā mēģinājumā Markess piedzīvoja kritienu. Startēt no pole position spāņu braucējs gan nedrīkstēja, jo par Andrea Janones bloķēšanu viņam tika piešķirts sešu starta pozīciju sods.

Tas ļāva pirmo rindu aizņemt Zarko, Rosi un Janonem. Jau ar pirmajiem apļiem pārliecinoši tempu kontrolēja Rosi, kamēr Markesam bija nepieciešami pieci apļi, lai nonāktu otrajā vietā aiz itāļu veterāna. Abi vadošie braucēji saglabāja savas pozīcijas līdz 17. no 20 apļiem, kad Rosi trases pirmajā līkumā piedzīvoja kritienu.

Pēdējos apļos Markesa pirmā pozīcija netika apdraudēta, kamēr cīņā par otro vietu starp Johanu Zarko un Aleksu Rinu pārāks bija “Suzuki” motociklists Rins. Ceturto vietu izcīnīja Maveriks Vinjaless, kurš pirmajos apļos zaudēja daudz laika aiz lēnākiem braucējiem. Vadošo sešinieku noslēdza Dani Pedrosa un Andrea Doviciozo.

“Honda” pārsvars pār “Ducati” ražotāju ieskaitē sasniedzis 54 punktus, nodrošinot Japāņu rūpnīcai trešo titulu pēc kārtas. Tikmēr Markesa un Pedrosas pārstāvētā “Repsol Honda” komandu ieskaitē savu pārsvaru pār Vinjalesa un Rosi “Movistar Yamaha” palielinājusi līdz 39 punktiem.

Arī Moto2 klasē pie uzvaras kvalifikācijā tika Markess – Marka jaunākais brālis Alekss. Par sacensību uzvarētāju gan kļuva Valentino Rosi piederošās “SKY Racing Team VR46” komandas braucējs Luka Marini, kamēr viņa komandas biedrs Frančesko Bagnaia ar finišu trešajā vietā nodrošināja sev čempiona titulu. 21 gadu vecais spāņu talants nākamsezon pārcelsies uz MotoGP klasi, kur startēs “Pramac Racing” rindās, ieņemot Danilo Petruči vietu.

MotoGP Malaizijas Grand Prix rezultāti

V.  Braucējs Motocikls Rezultāts Apļi
1  Marc Marquez Honda 40’32.372 20
2  Alex Rins Suzuki 1.898 20
3  Johann Zarco Yamaha 2.474 20
4  Maverick Viñales Yamaha 4.667 20
5  Dani Pedrosa Honda 6.190 20
6  Andrea Dovizioso Ducati 11.248 20
7  Alvaro Bautista Ducati 15.611 20
8  Jack Miller Ducati 19.009 20
9  Danilo Petrucci Ducati 22.921 20
10  Hafizh Syahrin Yamaha 26.919 20
11  Aleix Espargaro Aprilia 29.503 20
12  Franco Morbidelli Honda 30.933 20
13  Stefan Bradl Honda 35.322 20
14  Takaaki Nakagami Honda 37.912 20
15  Bradley Smith KTM 39.675 20
16  Thomas Luthi Honda 41.820 20
17  Xavier Simeon Ducati 43.978 20
18  Valentino Rossi Yamaha 58.288 20
19  Scott Redding Aprilia 1’00.191 20
NF  Pol Espargaro KTM 4 apļi 16
NF  Michele Pirro Ducati 15 apļi 5
NF  Karel Abraham Ducati 17 apļi 3
NF  Andrea Iannone Suzuki 20 apļi 0

Fernando Alonso izmēģinās NASCAR, Džimijs Džonsons – F1

0

Divkārtējais Formula 1 čempions Fernando Alonso plāno mainīties ar mašīnām ar NASCAR septiņkārtējo Cup uzvarētāju Džimiju Džonsonu. Maiņa notiks Sakiras trasē Bahreinā uzreiz pēc pēdējā F1 čempionāta posma, kas risinās Abu Dabi.

Šoreiz mašīnu maiņas plāns ietver nopietnākus testus nekā tikai tradicionālo šova apmaiņu un pāris apļus, kā mēs redzējām 2011.gadā starp Luisu Hamiltonu un trīskārtējo NASCAR čempionu Toniju Stjuartu Votkinsglenas trasē.

Uzreiz pēc NASCAR pēdējā posma Homstedā Džonsons dosies uz Lielbritāniju un “McLaren” fabriku, kur sēdīsies F1 simulatorā, bet nedēļas nogalē jau kopā ar saviem “Hendrick” komandas mehāniķiem dosies uz Abu Dabi. Pēc Grand Prix nedēļas nogales visi kopā ar “McLaren” vienību dosies uz Sakiras trasi, kamēr Džonsona “Chevrolet” #48 ceļos garo jūras ceļu uz Bahreinu.

Jāatgādina, ka pagaidām Alonso nav apstiprinājis savus plānus uz 2019.gadu, tomēr maz ticams, ka viņa iespējamām IndyCar un WEC programmām varētu pievienoties arī NASCAR.

‘Haas’ zaudē apelāciju – Grožāns saglabā diskvalifikāciju

0

“Haas” komandai nav izdevies uzvarēt apelācijā pret savas vienības braucējam Romēnam Grožānam piešķirto diskvalifikāciju no Itālijas Grand Prix izcīņas.

Romēns Grožāns sacīkstes Moncā noslēdza sestajā vietā, tomēr neilgi pēc finiša “Renault” komanda iesniedza protestu, norādot, ka “Haas” formulas inovatīvā grīda neatbilst čempionāta tehniskajiem noteikumiem, par ko Grožāns tika diskvalificēts. Amerikāņu vienība iesniedza protestu, taču pēc FIA Starptautiskās Apelācijas tiesas sēdes, kas vakardien risinājās Parīzē, pieņemts neatgriezt “Haas” vienības sākotnēji izcīnītos astoņus punktus.

Diskvalifikācijas iemesls saistīts ar grīdas plātņu priekšējo stūru rādiusa neatbilstību tehniskajam reglamentam. “Haas” vienība argumentēja, ka vasaras pārtraukuma dēļ komandai nebija iespējas pagūt veikt nepieciešamās modifikācijas.

Protams, esam vīlušies, ka neizdevās uzvarēt apelāciju. Dosimies tālāk – šosezon vēl palikuši divi posmi, kuros jācīnās trasē, jākrāj punkti un jānoslēdz mūsu līdz šim spēcīgākā sezona,” stāsta komandas vadītājs Guntars Steiners.

Tiesas sprieduma rezultātā situācija konstruktoru kausā nav mainījusies – “Haas” ar 84 punktiem ieņem piekto pozīciju. Atstatums līdz priekšā esošajai “Renault” vienībai ir 30 punktu (diskvalifikācijas atcelšanas gadījumā tie būtu 20 punkti), bet amerikāņu vienības tuvākie sekotāji “McLaren” pēc ļoti vājas sezonas otrās puses atpaliek par 22 punktiem.

Līdz sezonas beigām palikuši vēl divi posmi – Brazīlijas Grand Prix tiks aizvadīts 11. novembrī, bet divas nedēļas vēlāk Jasmarīnas trasē risināsies Abū Dabī Grand Prix izcīņa.

Uzvarēja labākais

0

Lai gan līdz Formula 1 čempionāta 2018. gada sezonas noslēgumam palikuši vēl divi posmi, titula īpašnieks jau zināms. Vairākkārt izcilu braucēju paveiktais darbs laicīgi netiek pietiekami novērtēts. Allaž būs kritiķi, kas norādīs, ka visa panākumu atslēga ir ātra formula. Hamiltonam šogad tika nodrošināts pietiekami konkurētspējīgs spēkrats, tomēr ceļš pretim panākumam “Mercedes” komandai bija ievērojami sarežģītāks kā iepriekšējos gados.

“Mercedes” komandā ir skaidrs – ‘Laimīgs Hamiltons ir ātrs Hamiltons’. Komanda necenšas viņu pārlieku ierobežot aktivitātēs ārpus F1 čempionāta, kā tas nereti redzams citās vienībās ar vadošajiem braucējiem. Tikmēr pašam Hamiltonam izdevies izveidot vidi, kas palīdz viņam izvairīties no apkārt valdošās negativitātes.

Par vienu no spilgtākajiem piemēriem kļuva pagājušā gada Ungārijas GP izcīņa. Sacīkšu otrajā pusē Valteri Botasam tika palūgts atdot pozīciju, lai abi “Mercedes” braucēji nekavētu viens otra cīņu. Pēdējā aplī Luiss Hamiltons pieņēma lēmumu atdot pozīciju Botasam, neraugoties uz to, ka kopvērtējumā atradās iedzinējos pret “Ferrari” zvaigzni Sebastianu Fetelu.

Komandu pavēles allaž rada spēles ar uguni, tomēr šis lēmums, ko tolaik daudzi uzskatīja par pārdrošu, ir atmaksājies – pērn Hamiltons kļuva par čempionu un saglabāja lieliskas attiecības ar savu komandas biedru Valteri Botasu, kurš šogad visai ātri pieņēma savu otrā pilota lomu un īpaši nepretojās komandas norādījumiem sezonas otrajā pusē.

Otra lielā sfēra, kur Hamiltonam šogad izdevās gūt virsroku ir problēmu radīto seku mazināšana. Var jau teikt, ka titulu izšķīra Fetela sagriešanās un kontakti ar konkurentiem, tomēr arī Hamiltons vairākkārt nonāca līdzīgā situācijā.

Bahreinā pēc sadursmes ar Maksu Verstapenu Luiss atkopās, vienā taisnē apdzenot pat trīs formulas, un kāpa uz pjedestāla. Savu skatītāju priekšā Silverstounā jau startā Hamiltons sadūrās ar Kimi Raikonenu. Somu braucējs tika atzīts par vainīgu, bet Luiss atspēlējās un izcīnīja otro vietu. Ar otru sarkani krāsoto mašīnu, ko vadīja Fetels, tika piedzīvots kontakts Itālijā. Arī šoreiz Hamiltons iztika bez sodiem, kas ļāva sacīkšu izskaņā apsteigt Kimi Raikonenu un triumfēt “Ferrari” teritorijā.

Paralēli tam, nācās saskarties ar citām problēmām – Austrālijā Fetels uzvarēja, pateicoties viņam veiksmīgā brīdī trasē izsūtītai virtuālajai drošības mašīnai, Ķīnā Hamiltona mašīnai tika mainīta pārnesumkārba un sacīkstes bija jāuzsāk no devītās vietas, Austrijā degvielas padeves sistēmas problēmas lika izstāties, kamēr Vācijā uzvara tika izcīnīta no 14. pozīcijas pēc hidraulikas defekta kvalifikācijā.

Sausais atlikums – Luiss Hamiltons un Sebastians Fetels šosezon veikuši vairāk apļu par visiem pārējiem braucējiem. Abi izstājušies tikai vienu reizi – Fetels pēc paša kļūdas, kas laupīja uzvaru savā mājas posmā un sniedza iespēju Hamiltonam uz boksu apmeklējuma rēķina iegūt vairākas nozīmīgas pozīcijas, bet Hamiltona problēmas bija tehnisks defekts, kas piemeklēja arī otru “Mercedes” mašīnu.

Jāpiemin, ka jau pirms diviem gadiem Martins Brandls norādīja, ka dzirksts Fetela acīs ir izzudusi, prognozējot, ka vācietis tuvāko gadu laikā liks punktu savai karjerai. Tobrīd “Ferrari” komanda bija ievērojamā bedrē, tomēr, gadiem ejot, Seba pārākums pār 39 gadus veco komandas biedru Raikonenu nav audzis. Arī trīskārtējais čempions Džekijs Stjuarts pēc Meksikas GP ir līdzīgās domās: “Uzskatu, ka Sebastiana karjeras pīķis jau ir aiz muguras, kamēr Luiss uz to vēl tikai tiecas.

Abu titulēto braucēju rādītāji kvalifikācijā ir bijuši identiski – vidējā vieta kvalifikācijās: 2.63, vidējā starta pozīcija – 2.89. “Ferrari” ir noķēruši “Mercedes” arī viena apļa ātrumā, tomēr tieši Fetels un Raikonens ir divi braucēji, kuri šogad visu posmu pirmajos apļos zaudējuši visvairāk pozīciju.

Kopumā jāteic, ka sezonas garumā nevienai no abām komandām nebija nospiedošs ātruma pārsvars, tādēļ fakts, ka Hamiltons titulu nodrošinājis divus posmus pirms finiša (un cik tur trūka, lai to paveiktu jau Ostinā), apliecina, ka brits aizvadījis teju perfektu sezonu. Hamiltona salīdzinājumi ar Šūmaheru nav pārspīlēti…