Maksa Verstapena un Pjēra Gazlī pārstāvētā “Red Bull” komanda izplatījusi paziņojumu, ka savu 2019. gada formulu plašākai publikai atrādīs 13. februārī – vienā dienā ar “Mercedes” un “Racing Point”.

RB15 modelis būs pirmais “Red Bull” ražojums, kas aprīkots ar “Honda” dzinēju. Pēc īsas sadarbības ar “Cosworth” (2005. gadā) un “Ferrari” (2006. gadā), 12 sezonu garumā ‘sarkanie buļļi’ sastrādājās ar “Renault”, tomēr šai sadarbībai gals bija sagaidāms jau vairākus gadus.

“Red Bull” arī norādījuši, ka snieguši pilnīgu rīcības brīvību “Honda” pārstāvjiem, neierobežojot viņus ar dzinēja parametru izmēriem. Tā vietā pielāgota šasijas izbūve. Tāpat piestrādāts, lai novērstu pagājušā gada raksturīgās problēmas – eļļas noplūdi un pārnesumkārbas defektus.

“F1LV

Pagaidām gan nav zināms, vai prezentācijā un testos tiks izmantots tas pats mašīnas krāsojums, kas sezonas laikā, vai Kristiana Hornera vadītā komanda jau atkal plāno ‘spēlēt paslēpes’ un atkārtot pēdējos gados redzētos pagaidu un kamuflāžas krāsojumus.

Līdz ar “Red Bull” paziņojumu “Williams” ir kļuvusi par pēdējo F1 komandu, kas vēl nav publicējusi sava jauna modeļa prezentācijas datumu. Atgādinām, ka vakardien kļuva zināms, ka “Haas” jaunais modelis kā pirmais ieraudzīs dienasgaismu jau šo ceturtdien.

KomandaBraucējs 1Braucējs 2Prezentācija
MercedesLuiss HamiltonsValteri Botass13. februārī
FerrariSebastians FetelsŠarls Leklerks15. februārī
Red BullMakss VerstapensPjērs Gazlī13. februārī
RenaultNiko HulkenbergsDaniels Rikjardo12. februārī
HaasKevins MagnusensRomēns Grožāns7. februārī
Racing PointSerhio PeressLenss Strols13. februārī
McLarenKarloss SaincsLando Noriss14. februārī
Toro RossoDaņila KvjatsAleksandrs Albons11. februārī
Alfa RomeoKimi RaikonensAntonio Džiovinaci18. februārī
WilliamsRoberts KubicaDžordžs Rasels11. februārī