“McLaren” komanda atklājusi prezentācijas datumu savam 2019. gada Formula 1 čempionāta modelim. Par to kļuvis 14. februāris jeb Valentīndiena.

Tas nozīmē, ka viena no visu laiku panākumiem bagātākajām vienībām savu prezentāciju aizvadīs dienu pirms saviem mūžsenajiem konkurentiem “Ferrari”. Divas dienas iepriekš plānota “Renault” prezentācija, bet 13. februārī dienasgaismu Kanādā ieraudzīs “Racing Point” spēkrats.

Ņemot vērā izvēlēto datumu, “McLaren” izvēlējušies amizantu veidu, kā paziņot par prezentāciju sociālajos medijos. Valentīndienas kartiņā, kur sirds forma izveidota no divām oranžām ķiverēm, pārveidots Valentīna dienai tipiskais pantiņš, un tam piešķirta motorsporta pieskaņa: “Dažas mašīnas ir sarkanas, citas ir zilas, Valentīna dienā, mēs jums atklāsim savu.”

2019. gada sezona iezīmēs jaunu ēru “McLaren” komandā, jo pēc četrām kopīgām sezonām tās sastāvā vairs nebrauks divkārtējais pasaules čempions Fernando Alonso. Jaunības dzirksti vienībā ienesīs debitants Lando Noriss, kā arī Alonso tautietis Karloss Saincs, kurš pirms tam startējis “Toro Rosso” un “Renault” sastāvos.

Pēc katastrofālā snieguma aizvadītās sezonas otrajā pusē, neraugoties uz pāreju uz “Renault” dzinējiem, “McLaren” vadītājs Zaks Brauns jau iezīmējis restrukturizācijas plānu, lai komanda piecu gadu laikā atgrieztos uz uzvaru takas.

KomandaBraucējs 1Braucējs 2Prezentācija
MercedesLuiss HamiltonsValteri Botass13. februārī
FerrariSebastians FetelsŠarls Leklerks15. februārī
Red BullMakss VerstapensPjērs Gazlī13. februārī
RenaultNiko HulkenbergsDaniels Rikjardo12. februārī
HaasKevins MagnusensRomēns Grožāns7. februārī
Racing PointSerhio PeressLenss Strols13. februārī
McLarenKarloss SaincsLando Noriss14. februārī
Toro RossoDaņila KvjatsAleksandrs Albons11. februārī
Alfa RomeoKimi RaikonensAntonio Džiovinaci18. februārī
WilliamsRoberts KubicaDžordžs Rasels11. februārī