“Red Bull” komanda ir tik ļoti pārliecināta par “Honda” dzinēja potenciālu, ka uzstādījusi sev mērķi – padarīt Maksu Verstapenu par visu laiku jaunāko Formula 1 čempionu.
Šobrīd jaunākā čempiona gods pieder Sebastianam Fetelam, kurš savu pirmo titulu “Red Bull” sastāvā izcīnīja 2010.gadā 23 gadu un 134 dienu vecumā. Tas nozīmē, ka Verstapenam, kurš šobrīd ir 21 gadu vecs, ir laiks līdz 2020.gadam, lai pārspētu so titulu. Tomēr Holmuts Marko uzskata, ka šobrīd nav iemesla, kādēļ to nevarētu izdarīt jau nākamajā sezonā.
Pēc Marko domām Mehiko augstkalnu trase, kur “Renault” motors bija vienā jaudas līmenī ar “Mercedes” un “Ferrari”, pierāda, ka “Red Bull” šobrīd ir labākā šasija. Savukārt “Honda” motori jau 2019.gadā būšot priekšā “Renault” jaudas agregātiem.
“Mūsu mērķis nākamgad ir izcīnīt čempiona titulu ar jaunāko pilotu vēsturē,” paziņoja Marko. “Mums ir divi gadi, lai to izdarītu, bet mēs centīsimies to paveikt jau nākamgad.”
“Protams, pirmais gads ar jaunu dzinēju ražotāju nebūs viegs, tomēr šis gads no “Honda” puses tiek upurēts, lai labāk sagatavotos uz nākamo gadu,” turpināja “Red Bull Motorsport” boss. “Tieši tāpēc “Toro Rosso” šogad upurē sezonu un saņem daudz starta pozīciju sodus, jo “Honda” nepārtraukti strādā pie uzlabojumiem. Viņi jau tagad ir priekšā “Renault”. Pat, ja mums sezonas laikā būs pāris sacīkstes, kur jāstartē no beigām, ar Maksu tas viss kļūst ļoti aizraujoši. Pa radio viņš izklausās it kā sēdētu uzdīvāna un dzertu tēju. Arī informācijas apjoms, ko viņš prasa sacīkstes laikā, tas ir neticams. Un viņš vēl nav sasniedzis savu spēju robežas.”
FIA Pasaules rallijkrosa čempionāta nākotne kļūst arvien neprognozējamāka, jo šīs sezonas izskaņā čempionātu pametīs vairākas komandas, tostarp “Olsbergs MSE” vienība, kura 2014. gadā ieguva komandu čempiona titulu, bet Reinis Nitišs tās sastāvā tika pie trešās vietas braucēju kopvērtējumā.
Sarunā ar F1.LV portālu “Olsbergs MSE” komandas braucējs un komandas īpašnieka dēls Kevins Ēriksons atklāj, ka komanda nepamet čempionātu uz visiem laikiem, tomēr esošajā situācijā vislabākais ir koncentrēties uz 2021. gadā gaidāmajām elektriskajām mašīnām.
Kevins Ēriksons, Foto: F1.LV/Edgars Beļakovs
Zviedru sportists, kurš ir Reiņa Nitiša vienaudzis, arī stāsta, ka pagaidām nav zināms vai pašam nākamgad izdosies piedalīties sacīkstēs: “Protams, ir žēl, ka “Olsbergs MSE” vienība aizies no World RX pēc šīs sezonas. Tas arī padara grūti prognozējamu manu nākotni, un vai es kaut kur un kaut ko vispār braukšu nākamajā sezonā. Tomēr šobrīd nav iespējams vienkārši piedalīties pasaules čempionātā, jo ir neiespējami iegūt pietiekami daudz sponsorus, lai nodrošinātu visu nepieciešamo naudu. Ir jābūt vai nu rūpnīcas atbalstam vai ļoti bagātam.”
Ēriksons uzsver, ka komandai ir skaidrs plāns elektrisko auto virzienā: “”Olsbergs MSE” komandai ir skaidrs virziens un mēs neapstāsimies, bet šobrīd nevaram palikt Pasaules RX un lieki tērēt naudu. Mēs fokusējamies uz nākotni, kas būs ar elektro mašīnām. Lai arī neviens to nevēlās, tas ir tas, uz ko visiem jāvirzās, ja vēlas nākotni rallijkrosā. Man personīgi nav iebildumu pret eletriskajām mašīnām, jo es zinu, ka tās būs monstri trasē.”
“Red Bull” F1 komandas vadītājs Kristians Horners cer, ka Danielam Rikjardo sezonas atlikušajos divos posmos izdosies tikt pāri lejupejošajai līknei rezultātos pēc vairākiem mašīnas defektiem, kas lieguši austrālietim cīnīties par vērtīgiem punktiem.
“Meksikā viņš piedzīvoja pamatīgu vilšanos. To var saprast, jo viņa emocijas sita ļoti augstu vilni. Situācija bija pārdzīvojumu pilna ne vien viņam, bet visai vienībai. Mēs cerējām uz ļoti vērtīgu dubultuzvaru,” stāsta Kristians Horners.
“Uzvaru uzņēmām ar dalītām emocijām – fantastiski, ka Makss aizvadīja tik neticamu braucienu, taču esmu pārliecināts, ka Danielam būtu izdevies nosargāt Sebastianu sev aizmugurē atlikušajos apļos. Viņa dusmas var saprast. Ceru, ka šis tumšais mākonis virs viņa galvas tiks aizdzīts uz pēdējiem diviem posmiem.”
Vaicāts par to, vai viņaprāt Rikjardo šobrīd varētu nožēlot pāreju uz “Renault” rūpnīcas komandu, Horners norāda: “Tikai Daniels var atbildēt. Nav jēga par to lieki diskutēt – viņš pieņēma savu lēmumu un ir apmierināts ar to. Viņš brauc konkurētspējīgā mašīnā, ar ko izcīnīja pole position, tomēr ir redzams, kur ir šī komanda, kamēr otra nometne ir divus apļus tālāk.“
Deviņkārtējais WRC čempions, kurš iepriekšējā nedēļas nogalē uzvarēja Spānijas rallijā, startēs arī janvārī gaidāmajā Dakaras rallijā Dienvidamerikā, tomēr šoreiz bez “Peugeot” kompānijas atbalsta. Francūzis privātās komandas “PH Sport” sastāvā startēs ar “Peugeot 3008DKR” spēkratu, bet projektu finansiāli atbalstīs “Red Bull” .
Lēbs Dakarā “Peugeot” komandā startēja jau iepriekšējos trīs gadus, tomēr pagaidām francūzim nav izdevies uzvarēt un viņa labākais rezultāts ir 2.vietā 2017.gadā. Pēc “Peugeot” aiziešanas no Dakaras rallijreida, Lēba bijušie komandas biedri Stefans Petransels, Karloss Sainss un Sirils Desprē ir pievienojušies “Mini X-Raid” projektam.
“PH Sport” komanda startēja arī šī gada Dakaras rallijreidā, kad Khalids Al-Kasimi finišēja 6.vietā. Lēbs izmantos 2017.gada “Peugeot” modeli, kuram solīti uzlabojumi no šī gada modeļa versijas.
Sebastiana Lēba pārējā 2019.gada programma pagaidām nav skaidra. Pēc uzvaras Spānijas rallijā francūzis ir atvērts sadarbībai ar “Citroen” un startam atsevišķos WRC posmos, tomēr dalība pirmajā WRC rallijā Montekarlo ir zem jautājuma zīmes dēļ Dakaras rallija un tam sekojošā atjaunošanās procesa, kas nepieciešams ekipāžām. Paralēli arī “M-Sport” WRC komanda, kuru sezonas izskaņā pametīs Sebastians Ožjē, mēģina nolīgt Lēbu uz 2019.gada sezonu.
Savukārt franču prese ziņo, ka pēc “Peugeot” aiziešanas no Pasaules rallijkrosa čempionāta Lēbs apsver iespēju startēt čempionātā privātās komandas sastāvā.
Trīskārtējais Formula 1 čempions Džekijs Stjuarts ir pārliecināts, ka Sebastiana Fetela kļūdas šīs sezonas otrajā pusē norāda, ka vācietis vairs nav tik izcils kā bija agrāk.
“Uzskatu, ka Sebastiana karjeras pīķis jau ir aiz muguras, kamēr Luiss uz to vēl tikai tiecas. Nav iemesla, lai Sebastians neatgrieztos, tomēr tas būs ļoti sarežģīti, jo pēc šādas sezonas viņš būs daudz kritiskākas pret sevi,” vācu laikrakstam “Bild” pavēstījis Stjuarts.
“Viņš ienāca Formula 1 čempionātā 20 gadu vecumā, bet 26 gados jau bija četrkārtējais pasaules čempions. Nav iespējams vainot visus pārējos. Ja cīnies par titulu un redzi, ka manevrs sagādās tev problēmas, nav nepieciešams to veikt. Ir jāsagaida īstais mirklis. Man ļoti patīk Sebastians, turklāt viņš ir lielisks braucējs. Ļoti emocionāls, bet tehniski varbūt joprojām labākais, taču viņa prāts vairs nav tik tīrs kā agrāk.”
Sezonas pirmajā pusē Sebastians Fetels un Luiss Hamiltons aizvadīja ļoti ciešu cīņu, vairākkārt apsteidzot viens otru kopvērtējuma vadībā, taču pēc izslīdēšanas Vācijas GP Fetela sniegums ievērojami pasliktinājās. Pēc kontakta ar konkurentiem viņa “Ferrari” sagriezās Itālijā, Japānā un Amerikā, kā rezultātā Hamiltons jau Meksikā tika kronēts par 2018. gada sezonas čempionu.
Stjuarts arī piebildis, ka Šūmahera rekordi ir briesmās. “Domāju, ka viņš tos var pārspēt vairāku iemeslu dēļ. Mūsdienās ir vairāk posmu, menedžments un rūpnīcas attīstījušās, komandas kļuvušas lielākas, līdz ar to potenciāli pieejamā nauda ir lielāka kā jebkad.“
Nākamsezon IndyCar kalendāru papildinās Ostinā esošā ‘Circuit of the Americas’ trase, kur aizvadīti pirmie “Firestone” riepu testi. Izmēģinot dažāda sastāva riepas trasē devās Tonijs Kanāns (“AJ Foyt Racing”), Ričards Kleitons Enersons (“Carlin”) un Aleksandrs Rosi (“Andretti Autosport”).
Paralēli riepu testiem šīs sezonas vicečempions Aleksandrs Rosi izmēģināja dažādus dzinēju regulējumus, kopumā trasē pavadot 90 apļus. Lai gan oficiāli apļu laiki netiek publicēti, ziņots, ka savā labākajā mēģinājumā Rosi trasi veica 1 minūtē 47.8 sekundēs, kas ir vairāk kā 15 sekundes lēnāk par Luisa Hamiltona šogad uzrādīto pole position laiku F1 mašīnā.
Lai gan pēc vienas dienas testiem nav korekti veikt salīdzinājumus, jo testos braucēji ne vienmēr tiecās pēc maksimālā rezultāta viena apļa ietvaros, turklāt rezultātu ietekmē arī tādi faktori kā saķere, gaisa temperatūra, mitrums un citi, tomēr gandrīz droši var teikt, ka F1 spēkrati šobrīd ir galvas tiesu pārāki. Pēdējos gados abus čempionātus šādā veidā nav bijusi iespēja salīdzināt, jo neviena trase nebija atrodama abu čempionātu kalendāros.
“Varu jums pateikt, ka mūsu mašīna šai trasē brauc satriecoši. Viss darbojas lieliski un man bija smaids uz sejas visu 90 apļu garumā. Trase ir izaicinoša un tehniska ar vairākiem ātriem pagriezieniem – gluži piemērota mums. Segments no pirmā līdz devītajam līkumam ir fantastisks. Sākumā var braukt ar gāzi grīdā, bet katrs nākamais pagrieziens kļūst arvien asāks. Ja kļūdies pirmajā no tiem, par to samaksāsi vēl nākamajos sešos! Šī ir īstena ‘braucēju’ trase,” entuziasmu neslēpj Aleksandrs Rosi.
Amerikānis Ostinā ir sacenties arī F1 mašīnā, tomēr korektu salīdzinājumu nav spējīgs veikt: “2015. gadā braucu “Marussia” komandā, bet trase visu nedēļas nogali bija slapja, tikmēr 2013. gadā kā “Caterham” testpilots aizvadīju tikai vienu treniņu sesiju, tomēr no tās neko daudz neatceros.”
Bijušais Formula 1 braucējs Roberts Kubica, kurš šo sezonu pavada “Williams” testpilota amatā, jau nākamsezon varētu pievienoties “Ferrari” vienībai kā attīstības braucējs.
Pirms 10 gadiem Kubica bija viens no spožākajiem jaunajiem talantiem, tomēr rokas trauma rallija sacensībās 2011. gadā liegusi turpināt karjeru ar formulām. Lai gan Kubica ir vienojies ar vairākiem lieliem atbalstītājiem, tomēr vieta “Williams” pamatsastāvā viņam, visticamāk, tomēr neatradīsies. Klēras Viljamsas komanda meklē braucēju, kurš spētu ienest aptuveni 15-20 miljonu GBP.
Šobrīd pastāv iespējamība, ka Kubica pievienosies “Ferrari” komandai. Līdz šim pie “Ferrari” simulatora strādāja Daņila Kvjats un Antonio Džiovinaci, tomēr abi sezonas izskaņā pametīs komandu, jo vienojušies par pamatsastāva vietām attiecīgi “Toro Rosso” un “Sauber” komandās. Tiesa gan, ja Sebastians Fetels vai Šarls Leklerks kādā no posmiem nebūtu spējīgi piedalīties, viņu vietu ieņemtu Džiovinaci, nevis Kubica.
Kubica jau atklājis savus nodomus: “Protams, vēlos nākamgad piedalīties sacīkstēs, tomēr negrasos gaidīt līdz decembrim. Situācija ir diezgan skaidra. Komanda (“Williams”) izplāno dažādus scenārijus, un tādas ir viņu tiesības. Es nodarbojos ar ko citu. Tad jau redzēsim.”
Šogad notikušajā intervijā čempionāta oficiālajam podkāstam Roberts Kubica atklāja, ka vēl pirms savas liktenīgās avārijas bija parakstījis līgumu ar “Ferrari”, lai startētu itāļu komandā 2012. gadā. Traumas dēļ par sapni nācās aizmirst un noskatīties kā Fernando Alonso “Ferrari” rindās vēl līdz pēdējam posmam cīnās par titulu.
IndtCar čempionātā startējošā “Schmidt Peterson Motorsports” komanda noslēgusi līgumu ar līdzšinējo Formula 1 braucēju Markusu Ēriksonu un 2019. gada sezonu.
28 gadus vecais zviedrs Formula 1 čempionātā ienāca 2014. gadā ar “Caterham”, bet šogad aizvada ceturto sezonu “Sauber” rindās, ar saviem sponsoriem nodrošinot lielu daļu komandas budžeta. Ēriksons vairākkārt palicis savu komandas biedru Felipes Nasra, Paskāla Verleina un Šarla Leklerka ēnā, savu labāko rezultātu sasniedzot 2015. gadā Austrālijā, kad finišs tika sasniegts 8. vietā. Nākamgad Ēriksons saglabās vietu “Alfa Romeo Sauber” sistēmā, tomēr pie pamatsastāva vietām tikuši Kimi Raikonens un Antonio Džiovinaci.
Līdz ar to Ēriksons sācis meklēt alternatīvas startēšanai citos čempionātos. Nu paziņots, ka viņš pārcelsies uz Ameriku un kļūs par Džeimsa Hinčklifa komandas biedru “SPM” IndyCar komandas sastāvā.
“Ir patiess gods tikt izvēlētam kā vienam no “Schmidt Peterson Motorsports” 2019. gada IndyCar braucējiem. Jūtu, ka šis ir perfekts solis manai karjerai pēc pieciem gadiem F1. Nevaru sagaidīt, kad varēšu sākt darbu “SPM” komandā ar cilvēkiem, par kuriem esmu dzirdējis tik daudz laba. Pēdējo gadu laikā viņi ir sasnieguši ļoti daudz, tādēļ esmu gatavs smagam darbam, lai vēl vairāk uzlabotu komandas iespējas. Jūtos sajūsmināts par iespēju startēt IndyCar, jo cīņas šeit izskatās ļoti aizraujošas. Man būs jāapgūst ļoti daudz jauna, piemēram, trases, kā arī braukšana ovālos. Zinu, ka nebūs viegli, taču esmu gatavs šim izaicinājumam un gaidu, kad tas sāksies,” stāsta Markuss Ēriksons.
Ēriksons startēs ar formulu ar septīto numuru. Šogad #5 formula tika Džeimsam Hinčklifam, bet #6 mašīna pienācās Robertam Vikensam, kurš turpina atkopties no smagajiem savainojumiem pēc avārijas Pokono ovālā. Vikensa numurs komandā ir ‘iesaldēts’ un paredzēts brīdim, kad kanādietis atgriezīsies, lai gan ar to šogad divus posmus aizvadīja Vikensa pirmais aizvietotājs Karloss Munjozs.
Meksikas Grand Prix izcīņā savu piekto čempiona titulu nodrošināja Luiss Hamiltons, kļūstot par trešo braucēju, kuram izdevies čempionātā triumfēt tik bieži. Pirms Hamiltona piecus titulus izcīnīja arī Huans Manuels Fanhio, bet Mihaels Šūmahers karjeras laikā tika pie septiņiem tituliem. Jāpiemin, ka visi trīs titulētākie braucēji daļu karjeras pavadīja “Mercedes” komandā.
33 gadu 9 mēnešu un 21 dienas vecumā Luiss Hamiltons kļuva par vecāko Formula 1 čempionu kopš 2004. gada, kad Mihaels Šūmahers to paveica 35 gadu 7 mēnešu un 26 dienu vecumā. Salīdzinājumam – Huans Manuels Fanhio savu pirmo Formula 1 posmu aizvadīja jau nepilnu 39 gadu vecumā.
Līdzīgi kā pirms gada Luiss Hamiltons par Formula 1 čempionu kļuva Meksikā, divus posmus pirms sezonas beigām, startējot no trešās pozīcijas, bet sacīkstēs, kuras uzvarēja Makss Verstapens, finišējot ārpus vadošo trijnieka.
Pēc Meksikas Grand Prix Luiss Hamiltons ir uzvarējis precīzi pusi jeb 49 no 98 sacīkstēm V6 Turbo hibrīddzinēju ērā, kas tika uzsākta 2014. gadā. Pie tam šis bija 200. finišs Hamiltona F1 karjerā.
Grafiks: FIA
Septīto reizi F1 vēsturē par čempionu kļūst “Mercedes” braucējs (Fanhio – 1954, 1955; Rosbergs – 2016; Hamiltons 2014, 2015, 2017, 2018). Šai rādītājā panākta “Williams” komanda. Biežāk par čempioniem kļuvuši tikai “Ferrari” (15 reizes) un “McLaren” (12 reizes) braucēji.
Hamiltona panākums nodrošina Sebastianam Fetelam trešo vicečempiona titulu karjerā. Šai rādītājā līderi ir Alens Prosts un Stirlings Moss ar četriem vicečempiona ‘tituliem’. Fetels arī nodrošināja to, ka astoto reizi karjerā sezonu noslēgs labāko trijniekā. Tik bieži tas izdevies vienīgi Šūmaheram (12 reizes) un Prostam (8 reizes).
Makss Verstapens kļuva par vienīgo braucēju F1 vēsturē ar vismaz piecām uzvarām, taču nevienu pole position. Arī astoņu Grand Prix uzvarētājs Denijs Halms visas savas uzvaras izcīnīja, nestartējot no pole position, tomēr jaunzēlandietim vienreiz izdevās stāties pirmajā starta pozīcijā. To gan uzvarā neizdevās pārvērst.
Grafiks: Pirelli
Kvalifikācijā Verstapenam bija lieliskas izredzes labot Sebastianam Fetelam piederošo rekordu kā visu laiku jaunākajam pole position ieguvējam. Šo godu viņam liedza komandas biedrs Daniels Rikjardo, pārspējot Verstapenu par 0.026 sekundēm. Lai aizpildītu pēdējo robu ‘jaunības rekordu sarakstā’ Josa Verstapena dēlam jāuzvar Brazīlijas vai Abū Dabī posma kvalifikācijā.
Pirmoreiz kopš 2013. gada Amerikas Grand Prix pirmo starta rindu aizņēma divas “Red Bull” formulas. Tolaik komandu vēl pārstāvēja Sebastians Fetels un Marks Vēbers. Pēc dzinēju noteikumu izmaiņām 2014. gadā Kristiana Hornera vadītajai vienībai nebija izdevies atkārtot dubultuzvaru kvalifikācijā.
Maksa Verstapena uzvara ļāva viņam kļūt par 50. braucēju F1 vēsturē ar vismaz 20 goda pjedestāliem.
Grafiks: Pirelli
Kārtējo stabilo braucienu aizvadīja Kimi Raikonens. Somu sportists savus pirmos punktus guva savā debijas posmā Austrālijā 17 gadus 7 mēnešus un 24 dienas pirms Meksikas posma. Tik ilgs laiks starp pirmajiem un pēdējiem punktiem pagājis vien Mihaelam Šūmaheram (21 gads 2 mēneši un 17 dienas). Meksikā Raikonens šai rādītājā apsteidza Rubensu Barikello. Raikonens pakāpies uz otro vietu vēl vienā rādītājā, gūstot punktus 203 posmos un apsteidzot Fernando Alonso. Lai noķertu Šūmaheru, Kimi jāiebrauc punktos vēl 18 reizes.
Lai gan Raikonena tautietim Valteri Botasam šogad tā arī nav izdevies izcīnīt uzvaru, Meksikā “Mercedes” braucējs sasniedza jau sesto ātrāko apli šosezon. “Mercedes” kā dzinēju piegādātājiem šis bija 160. ātrākais aplis. Tas ļāva panākt “Ford Cosworth”. Vairāk ātrākos apļus sasnieguši vienīgi “Ferrari” (252) un “Renault” (171 + 13 zem ‘TAG’ marķējuma).
Fernando Alonso izstāšanās jau sacīkšu sākumā garantē, ka spāņu braucējam šosezon neizdosies labot Mihaelam Šūmaheram piederošo rekordu – visvairāk sacīkstēs veiktie apļi karjeras laikā. Tā kā Alonso sezonas izskaņā pametīs čempionātu, Šūmahera rekords kādu laiku būs drošībā.
Neraugoties uz izcīnīto čempiona titulu, Luiss Hamiltons atzinis, ka pēc Meksikas Grand Prix izcīņas palikusi neliela rūgtuma piegarša, jo vienības uzrādītais rezultāts neatbilda cerētajam.
Sacīkšu startā Luiss Hamiltons pakāpās uz otro pozīciju, bet Valteri Botass iekārtojās ceturtajā vietā. Meksikas Grand Prix turpinājumā abi “Mercedes” braucēji cīnījās ar straujo riepu nodilumu un ātruma ziņā ievērojami piekāpās konkurentiem no “Red Bull” un “Ferrari”, līdz ar to pat Daniela Rikjardo izstāšanās nepalīdzēja ‘sudraba bultām’ kāpt uz goda pjedestāla. Finišā Hamiltons no Verstapena atpalika 1 minūti un 18 sekundes.
“Tās bija briesmīgas sacīkstes. Mums bija problēmas. Centos noturēties un sasniegt finišu,” pavēstījis Luiss Hamiltons. “Parasti neļauju sev būt pārlieku emocionālam publikas priekšā, taču šoreiz jutos pazemīgs pēc visa piedzīvotā. Ir grūti apjaust, kas ir sasniegts. Protams, par to allaž sapņoju, taču nekad nevarēju iedomāties, ka šodien būšu pieckārtējais pasaules čempions. Ko tādu nevarēju paredzēt.”
Arī komandas vadītājs Toto Volfs norāda uz blāvo sniegumu svētdienā: “Šobrīd mums ir dalītas sajūtas. Sacīkstes bija ļoti vājas, tās mums vēl jāizprot. Toties esam ļoti priecīgi par čempiona titulu.” Līdzīgās domās ir arī komandas tehniskais vadītājs Džeimss Alisons, kurš pirms tam strādāja “Ferrari” komandā. Alisons norādīja, ka šādās dienās ir jāatgādina sev, ka jābūt priecīgam par sasniegto.
Hamiltons atzīmē savu piekto F1 titulu, Foto: Mercedes AMG F1
Savu bijušo komandas biedru un konkurentu uzslavējis arī 2016. gada pasaules čempions Niko Rosbergs. “Luiss ir izcīnījis piecus titulus. Tas ir neticami! Grūti iedomāties, ka panākts Huans Manuels Fanhio. Viņš var mēģināt pārspēt Šumahera rekordus. Viņa kontrakts ir spēkā uz vēl diviem gadiem. Šūmahers ir divu titulu un 20 uzvaru attālumā. Divu gadu laikā viņu ir iespējams panākt.” Mihaels savas karjeras pirmajā uznācienā no 1991. līdz 2006. gadam izcīnīja 91 uzvaru, kas ļāva čempionāta kopvērtējumā triumfēt septiņas reizes.
“Šis nebija labākais veids, kā “Mercedes” vajadzētu noslēgt sezonu, taču kāda tam ir nozīme? Jāskatās plašāk. Viņi visi to bija pelnījuši, ieguldot pamatīgu darbu. It īpaši šogad, kad “Ferrari” pārsvarā bija pat labāka mašīna. Burvīgs sasniegums, tiekot galā ar milzu spiedienu, uzlabojot savu sniegumu sezonas vidū, pateicoties lieliskai mašīnas attīstībai sezonas gaitā.
Sezonas vidū čempionāts aizgāja pa diviem ceļiem – Sebastianam sākās problēmas, viņš kļūdījās, tāpat kā visa komanda. “Mercedes” un Luiss visu paveica perfekti un piepeši abi bija ļoti tālu viens no otra. Tieši tādēļ tas noslēdzies tik laicīgi. Ceru, ka viņiem būs lieliska ballīte.”
Hamiltons arī atzinis, ka šī bijusi ļoti smaga nedēļa viņa ģimenei, jo pagājušajā ceturtdienā aizsaulē devies viņa vectēvs. “Tuvinieka nāve satuvina ģimeni. Viņš mūsu ģimenei bija kā krusttēvs. Mēs ar tēvu allaž bijām ļoti tuvi, tomēr šādi notikumi satuvina vēl vairāk. Nekad neaizmirsīšu, ko viņš man ir sniedzis, lai ģimene varētu attīstīties un es varētu atrasties kur esmu šobrīd. Allaž esmu vēlējies kļūt viņam līdzīgs kā spēcīgs melnais cilvēks, kā tēvs un kā cilvēks, darot visu iespējamo pat tad, kad tev nav tikpat kā nekā. Viss darbs, ko viņš manī ir ieguldījis, noteikti padarītu vectēvu lepnu par savu dēlu un mums kopumā, zinot, ka Hamiltona uzvārds ieies vēstures lapās.“